2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 1: Druga jezdnia w ciągu obwodnicy Słupska.
Beschreibung: Przedmiotem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 1: Druga jezdnia obwodnicy Słupska. Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie przedmiotowej drugiej jezdni obwodnicy Słupska oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.
Interne Kennung: O.Gd.KP-9.2410.09.2020
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233122 Bau von Ringstraßen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zakres projektowania i budowy obejmuje w szczególności: • opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, • budowę północnej jezdni obwodnicy Słupska (3 odcinki o łącznej długości 9,510 km) i poszerzenie jezdni południowej z poprawą odwodnienia, • budowę dodatkowych jezdni, zlokalizowanych w pasie drogowym drogi ekspresowej, • przejazdy awaryjne, • pasy technologiczne/utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania, • obiekty inżynierskie w ciągu drogi ekspresowej, • system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne i inne, • urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, zieleń i ogrodzenie drogi ekspresowej, ekrany przeciwolśnieniowe, • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, urządzeń kolejowych i innych, • wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych, • sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego, • oświetlenie drogowe, • organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, • oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników w zakresie zapewniającym skuteczne odprowadzenie wody z pasa drogowego, • po zakończeniu Robót wykonać pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, Plac Budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę, • wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych wskutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy, • wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych, • wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań: dowiązanie do istniejących węzłów, • system zarządzania ruchem, • wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych, • rozbiórkę istniejącego korpusu drogowego, • opracowanie dokumentacji powykonawczej, • wykonanie wszelkich innych robót i opracowań, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji, • uzyskanie decyzji administracyjnych pozwalających na użytkowanie inwestycji. Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.