488021-2026 - Auftragsänderung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna dla pakietów od 1 do 13, szkółkarstwa i nasiennictwa dla pakietu 14 oraz melioracji agrotechnicznych i przygotowania gleby dla pakietu 15 do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet 1 – leśnictwo: Kopalina; Pakiet 2 – leśnictwo: Jelcz; Pakiet 3 – leśnictwo: Janików; Pakiet 4 – leśnictwo: Oława; Pakiet 5 – leśnictwo: Kotowice; Pakiet 6 – leśnictwo: Bystrzyca; Pakiet 7 – leśnictwo: Oleśnica; Pakiet 8 – leśnictwo: Karwiniec; Pakiet 9 – leśnictwo: Paczków; Pakiet 10 – leśnictwo: Chrząstawa; Pakiet 11 – leśnictwo: Miłocice; Pakiet 12 – leśnictwo: Łaziszki;Pakiet 13 – leśnictwo: Dziuplina; Pakiet 14 – leśnictwo: Szkółkarskie; Pakiet 15 – N. Oława – melioracje agrotechniczne i przygotowanie gleby;
Interne KennungSA.270.35.2025
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026 - Pakiet nr 4
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 836,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 756,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 358,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 427,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 289,00 ZRYW BP Zrywka ZUL bez pozyskania M3 170,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 10,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 0,49 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 8,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 0,35 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 37,12 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 37,47 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,10 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 15,20 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 3,70 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 1,59 CP-W Czyszczenia późne HA 18,59 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 7,60 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 3,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 38,68 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 80,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 15,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 10,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 15,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 3,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 1,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 98,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 12,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 33,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 10,00
Interne KennungSA.270.35.2025 - PAKIET 4
LosLOT-0002
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026 - Pakiet nr 13
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 363,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 775,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 385,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 430,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 8,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 6,11 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 1,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 17,20 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 16,32 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 21,36 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 54,88 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,10 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 22,69 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 7,20 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 11,11 CP-W Czyszczenia późne HA 19,50 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 17,86 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 13,60 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 50,00 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 75,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 60,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 12,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 10,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 3,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 10,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 60,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 32,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 30,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 16,00
Interne KennungSA.270.35.2025 - PAKIET 13
LosLOT-0003
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026 - Pakiet nr 15
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu melioracji agrotechnicznych i przygotowania gleby do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: ROZDR-PP Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 118,00 ROZME-KRZ Mechaniczne rozdrabnianie krzewów, malin, jeżyn itp. HA 5,13 WYK-PASCZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na powierzchni pow. 0,50 ha KMTR 183,13 WYK-PA5CZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na pow. do 0,50 ha KMTR 2,66 WYK-POGCZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na powierzchni pow. 0,5 ha KMTR 543,28 WYK-P5GCP Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na pow. do 0,5 ha KMTR 153,63 NAT-WPGBT Przygotowanie powierzchni pod odnowienie naturalne broną talerzową HA 1,87
Interne KennungSA.270.35.2025 - PAKIET 15