488145-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bauaufsicht – Servicii de dirigenție șantier, consultanță, management, supervizare și supraveghere lucrări pentru proiectarea și execuția lucrărilor la obiectivul „REALIZARE INFRASTRUCTURĂ A REGIMENTULUI 46 SPRIJIN AL COMANDAMENTULUI CORPULUI MULTINAȚIONAL DE SUD-EST (HEADQUARTERS MULTINATIONAL CORPS SOUTH-EAST / HQ MNC-SE) ÎN CAZARMA 793 SIBIU”, Cod proiect: 2021 – I – 793 Sibiu.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de dirigenție șantier, consultanță, management, supervizare și supraveghere lucrări pentru proiectarea și execuția lucrărilor la obiectivul „REALIZARE INFRASTRUCTURĂ A REGIMENTULUI 46 SPRIJIN AL COMANDAMENTULUI CORPULUI MULTINAȚIONAL DE SUD-EST (HEADQUARTERS MULTINATIONAL CORPS SOUTH-EAST / HQ MNC-SE) ÎN CAZARMA 793 SIBIU”, Cod proiect: 2021 – I – 793 Sibiu.
Beschreibung: Achiziționarea serviciilor de dirigenție șantier, consultanță, management, supervizare și supraveghere lucrări pentru proiectarea și execuția lucrărilor la obiectivul „REALIZARE INFRASTRUCTURĂ A REGIMENTULUI 46 SPRIJIN AL COMANDAMENTULUI CORPULUI MULTINAȚIONAL DE SUD-EST (HEADQUARTERS MULTINATIONAL CORPS SOUTH-EAST / HQ MNC-SE) ÎN CAZARMA 793 SIBIU”, Cod proiect: 2021 – I – 793 Sibiu.
Interne Kennung: 4240847_2026_PAAPD1620839
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectul de investiție imobiliară constă în achiziționarea serviciilor de dirigenție șantier, consultanță, management, supervizare și supraveghere lucrări pentru proiectarea și execuția lucrărilor la obiectivul „REALIZARE INFRASTRUCTURĂ A REGIMENTULUI 46 SPRIJIN AL COMANDAMENTULUI CORPULUI MULTINAȚIONAL DE SUD-EST (HEADQUARTERS MULTINATIONAL CORPS SOUTH-EAST / HQ MNC-SE) ÎN CAZARMA 793 SIBIU”, Cod proiect: 2021 – I – 793 Sibiu, astfel: - Servicii de DIRIGENȚIE DE ȘANTIER - Servicii de CONSULTANȚĂ și SUPERVIZARE pe perioada serviciului de proiectare și asistență tehnică asigurată de proiectant, în perioada de pregătire a execuției lucrărilor, pe parcursul execuției lucrărilor, pe parcursul recepției lucrărilor și pe parcursul perioadei de garanție a lucrărilor executate. Obiectele aferente prezentului proiect de investiție imobiliară, pentru care se vor achiziționa serviciile de consultanță, management, dirigenție de șantier și supraveghere lucrări, sunt următoarele: Obiectiv 1. Amenajarea terenului Obiect 1.1 Desfacere rețele existente (dezafectate) pe amplasament Obiect 1.2 Desfacere drumuri și platforme existente în incintă Obiect 1.3 Desfacere trotuare și alei pietonale existente în incintă Obiect 1.4 Lucrări de curățare a terenului Obiectiv 2. Lucrări de desfaceri și demolări Obiect 2.1 Demolare pavilioane existente pe amplasament Subobiect 2.1.1 Demolare pavilion A – bloc școală Subobiect 2.1.2 Demolare pavilion B – bloc alimentar Subobiect 2.1.3 Demolare pavilion C – depozit Subobiect 2.1.4 Demolare pavilion D – infirmerie Subobiect 2.1.5 Demolare pavilion E – baie/atelier Subobiect 2.1.6 Demolare pavilion F – corp de gardă Subobiect 2.1.7 Demolare pavilion H – bloc alimentar Subobiect 2.1.8 Demolare pavilion I – infirmerie Subobiect 2.1.9 Demolare pavilion J – dormitor/magazie Subobiect 2.1.10 Demolare pavilion K – administrativ Subobiect 2.1.11 Demolare pavilion P – rezervor apă Subobiect 2.1.12 Demolare pavilion S – stație hidrofor Subobiect 2.1.13 Demolare pavilion U – punct termic Subobiect 2.1.14 Demolare pavilion W – depozit materiale Subobiect 2.1.15 Demolare pavilion W1 – depozit materiale Subobiect 2.1.16 Demolare pavilion W2 – depozit materiale Subobiect 2.1.17 Demolare pavilion W3 – depozit materiale Subobiect 2.1.18 Demolare pavilion W4 – depozit materiale Subobiect 2.1.19 Demolare pavilion W5 – șopron Subobiect 2.1.20 Demolare pavilion W6 – depozit materiale Obiect 2.2 Desfacere împrejmuiri existente pe amplasament (desfacerea împrejmuirii perimetrale este cuprinsă în obiectul de refacere împrejmuire) Obiectiv 3. Împrejmuire perimetrală Obiectiv 4. Pavilion V punct control Obiect 4.1 Consolidare pavilion V Obiect 4.2 Reabilitare și extindere pavilion V Obiectiv 5. Realizare incintă Obiect 5.1 Realizare împrejmuiri interioare Obiect 5.2 Placă identificare unitate (zonă acces PC1) Obiectiv 6. Pavilioane nou propuse Obiect 6.1 și 6.2 Pavilion Administrativ Multifuncțional Obiect 6.3 Pavilion Corp de Pază Obiect 6.4 Pavilioane Post Control Subobiect 6.4.1 Pavilion PC1 Subobiect 6.4.2 Gherete punct control PC2, PC3 Obiect 6.6 Remiză AÎI Obiect 6.7 Atelier mentenanță Obiect 6.8 Remize tehnică militară Subobiect 6.8.1 Remize E-LOG Subobiect 6.8.1.1 Remiză E.LOG-1,2,3 Subobiect 6.8.1.2 Remiză E.LOG 4 Subobiect 6.8.2 Remiză NON-CIS Subobiect 6.8.3 Remize Echipamente CIS Subobiect 6.8.3.1 Remiză E.CIS-1 Subobiect 6.8.3.2 Remiză E.CIS-2 Subobiect 6.8.3.3 Remiză E.CIS-3 Subobiect 6.8.3.4 Remiză E.CIS-4 Subobiect 6.8.3.5 Remiză E.CIS-5 Subobiect 6.8.3.6 Punct Control Parc tehnică militară Obiect 6.9 Șoproane tehnică militară Subobiect 6.9.1 Șopron NON-CIS Subobiect 6.9.2 Șoproane Logistică Subobiect 6.9.2.1 Șopron LOG.1 Subobiect 6.9.2.2 Șopron LOG.2 Subobiect 6.9.2.3 Șopron LOG.3 Obiect 6.10 Remize depozitare echipamente și materiale Subobiect 6.10.1 Depozit 1 Subobiect 6.10.2 Depozit 2 Subobiect 6.10.3 Depozit 3 Subobiect 6.10.4 Depozit 4 Subobiect 6.10.5 Depozit 5 Subobiect 6.10.6 Depozit alimente Subobiect 6.10.7 Depozit general (cazarmare) Obiect 6.11 Stație CL inclusiv depozite și platformă Obiect 6.12 Stație Spălare Tehnică Obiect 6.13 Pavilion Centrala termică Obiect 6.14 Pavilion Bloc alimentar Obiectiv 7. Asigurare utilități Obiect 7.1 Racord electric Obiect 7.3 Branșament de apă Obiect 7.4 Gospodărie de apă Obiect 7.5 Racord de canalizare menajeră Obiect 7.6 Racord de canalizare pluvială și bazin de retenție Obiect 7.7 Racord gaze naturale Obiect 7.8 Grupuri electrogene Obiectiv 8. Rețele interioare de utilități Obiect 8.1 Rețele electrice de joasă tensiune Obiect 8.2 Rețele de alimentare cu apă Obiect 8.3 Rețele de stins incendiu Obiect 8.4 Rețele de canalizare Obiect 8.5 Rețele termice Obiect 8.6 Instalație exterioară de utilizare gaze naturale Obiectiv 9. Drumuri și platforme Obiect 9.1 Drumuri incintă Obiect 9.2 Parcare autoturisme Obiect 9.3 Platou adunare Obiect 9.4 Parc tehnică militară Obiect 9.5 Platformă depozitare deșeuri (inclusiv canalizare și împrejmuire) Obiect 9.6 Platformă antene Obiect 9.7 Accese auto în cazarmă Obiectiv 10. Amenajări peisagistice Obiect 10.1 Amenajare teren sport Subobiect 10.1.1 Teren tenis Subobiect 10.1.2 Facilități sportive pe spații verzi Obiect 10.2 Amenajare spații verzi și mobilier urban Obiectiv 11. Infrastructură de voce-date Obiectiv 11. Infrastructură de voce-date Obiectiv 12. Iluminat exterior Obiect 12.1 Iluminat perimetral Obiect 12.2 Iluminat de incintă
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung