488314-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSZP.281.45.2026 - Dostawa kluczy uwierzytelniania dwuskładnikowego i oprogramowania komputerowego w ramach przedsięwzięcia pn. „Rozwój usług cyfrowych w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”
BeschreibungDostawa kluczy uwierzytelniania dwuskładnikowego i oprogramowania komputerowego w ramach przedsięwzięcia pn. „Rozwój usług cyfrowych w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”
Vorherige Bekanntmachung405225-2026
Interne KennungSZP.281.45.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPodstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach – jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych podejmuje decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni w postępowaniu prowadzonym w ramach projektu realizowanego w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, stanowiącej element komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Projekt realizowany jest w ramach środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, którego operatorem w obszarze e-zdrowia jest Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z umową o dofinansowanie oraz harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu, wszystkie działania objęte zamówieniem muszą zostać zrealizowane, odebrane i rozliczone najpóźniej do 15 lipca 2026 r. Konieczność zachowania powyższego terminu wynika z: 1. sztywno określonych ram czasowych realizacji inwestycji w ramach KPO, 2. obowiązku osiągnięcia wskaźników produktu i rezultatu w terminach określonych w dokumentacji projektowej, 3. konieczności przeprowadzenia procedur odbiorowych, testów, integracji systemowych oraz rozliczenia finansowego przed ostatecznym terminem kwalifikowalności wydatków. Przedmiot zamówienia obejmuje działania o charakterze informatycznym i organizacyjnym, których realizacja wymaga odpowiedniego czasu na wdrożenie, testowanie, szkolenia użytkowników oraz integrację z istniejącą infrastrukturą teleinformatyczną podmiotów leczniczych. Uwzględniając realny czas realizacji zamówienia oraz konieczność zapewnienia jego należytej jakości, Zamawiający zobowiązany jest do niezwłocznego wszczęcia i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zachowanie standardowego, dłuższego terminu składania ofert mogłoby istotnie zagrozić terminowej realizacji projektu, a w konsekwencji skutkować: 1. ryzykiem utraty części lub całości dofinansowania, 2. brakiem możliwości osiągnięcia wymaganych kamieni milowych i wskaźników, 3. narażeniem Zamawiającego na konsekwencje finansowe związane z naruszeniem warunków umowy o dofinansowanie. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni nie ogranicza uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż: 1. dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i jednoznaczny, 2. przedmiot zamówienia ma charakter powszechnie dostępny na rynku usług IT, 3. potencjalni wykonawcy działają profesjonalnie w branży cyfrowych usług medycznych i dysponują zasobami umożliwiającymi szybkie przygotowanie oferty. W świetle powyższego zachodzą uzasadnione okoliczności, wynikające z obiektywnej konieczności terminowej realizacji projektu finansowanego ze środków zewnętrznych, które uzasadniają skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, zgodnie z art. 138 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1: Dostawa kluczy sprzętowych uwierzytelniania dwuskładnikowego
BeschreibungPakiet 1: Dostawa kluczy sprzętowych uwierzytelniania dwuskładnikowego (asortyment i ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 1 do umowy)
Interne KennungPakiet 1
LosLOT-0002
TitelPakiet 2: Dostawa kluczy sprzętowych uwierzytelniania dwuskładnikowego z generatorem jednorazowych haseł
BeschreibungPakiet 2: Dostawa kluczy sprzętowych uwierzytelniania dwuskładnikowego z generatorem jednorazowych haseł (asortyment i ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 1 do umowy)
Interne KennungPakiet 2
LosLOT-0003
TitelPakiet 3: Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych danych usług Microsoft 365
BeschreibungPakiet 3: Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych danych usług Microsoft 365 (asortyment i ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 1 do umowy)
Interne KennungPakiet 3
LosLOT-0004
TitelPakiet 4: Usługi utrzymaniowe i wsparcie techniczne dla platformy wirtualizacji
BeschreibungPakiet 4: Usługi utrzymaniowe i wsparcie techniczne dla platformy wirtualizacji (asortyment i ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 1 do umowy)
Interne KennungPakiet 4