2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Masłowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie wizytacji obiektów, zweryfikowanie danych zawartych w załącznikach do PFU, które przygotowano na podstawie ankiet wypełnionych przez właścicieli nieruchomości, sporządzenie dokumentacji projektowych, a następnie na ich podstawie dostawa, montaż i uruchomienie zestawów fotowoltaicznych, magazynów energii i pomp ciepła w ramach projektu pt. „Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Masłowice”.
Vorherige Bekanntmachung: 588011-2025
Interne Kennung: UG.IOŚ.271.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W związku z tym, że postępowanie prowadzone jest wg przepisów dla dostaw nie obowiązuje art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 3.2. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 3.2.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowa 3.2.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 3.2.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 5. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT) w zakresie każdej części zamówienia. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii na terenie Gminy Masłowice
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy obejmuje zakup i montaż instalacji: - paneli fotowoltaicznych dla obiektów zlokalizowanych na terenie gminy – ilość instalacji 107 sztuk, - magazynów energii dla instalacji fotowoltaicznych w ilości 107 sztuk. 1) Zakres prac projektowych dotyczy wykonania projektów przedmiotowych instalacji. a) przed przystąpieniem do projektowania, projektant zobowiązany jest dokonać : - wizji lokalnych obiektów, w których będą prowadzone prace budowlane, - przedstawienie i uzgodnienie z Zamawiającym warunków wyjściowych do projektowania, które będą podstawą dalszych prac projektowych obejmujące m.in. rozwiązania projektowe wraz z dokumentami potwierdzającymi jakość i parametry techniczne przyjętych do użycia urządzeń i materiałów; - dokonać niezbędnych uzgodnień z dostawcami mediów, - uzyskać wymagane prawem zgłoszenia robót oraz pozwolenia (o ile dotyczy), b) Wykonawca opracuje dokumentację techniczno-wykonawczą dla wszystkich branż zgodnie z wymogami obowiązującego Prawa Budowlanego. 2) Zakres prac instalacyjnych obejmuje na każdej lokalizacji: a) montaż konstrukcji pod moduły PV , b) montaż modułów PV na konstrukcji, c) Ułożenie tras kablowych i kabli od modułów PV do rozdzielnicy elektrycznej, d) Montaż rozdzielnicy elektrycznej z zabezpieczeniami po stronie AC (zmienno-prądowej) i DC (stało prądowej), e) Montaż inwertera PV, f) Weryfikację istniejących rozdzielnic (instalacji odbiorczych), g) Wykonanie połączenia wyrównawczego ram modułów fotowoltaicznych wraz z uziemieniem ograniczników przepięć o oporności maksymalnej 10 Ω, h) Wykonanie prób instalacji oraz pomiarów sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, i) Uruchomienie układu i regulacje, 3) Zakres prac budowlanych obejmuje: a) Wykonanie niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń, b) Zamurowanie otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń, c) Wykonanie przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody, d) Uszczelnienie przepustów e) W przypadku instalacji na gruncie/ budynku gospodarczym ułożenie przewodu na odcinku od miejsca włączenia do miejsca montażu instalacji wraz z robotami rozbiórkowymi i odtworzeniem do stanu pierwotnego. 4) Mikroinstalacja fotowoltaiczna, składać się musi przede wszystkim z następujących elementów: a) Modułów fotowoltaicznych, b) Konstrukcji wsporczej c) Inwertera DC/AC, d) Instalacji prądu stałego i przemiennego wraz z niezbędnymi zabezpieczeniami e) Układu pomiarowego mierzącego energię produkowaną z instalacji fotowoltaicznej. 2. Szczegółowy zakres prac do wykonania przez Wykonawcę opisany jest w PFU, który stanowi (Załączniki nr 1 do SWZ) i jest integralną część SWZ.
Interne Kennung: część 1 zamówienia
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 09330000 Solarenergie, 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie instalacji pomp ciepła na terenie Gminy Masłowice
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy obejmuje zakup i montaż pomp ciepła w ilości 43 sztuk. 1) Zakres prac projektowych dotyczy wykonania projektów przedmiotowych instalacji. a) przed przystąpieniem do projektowania, projektant zobowiązany jest dokonać: - wizji lokalnych obiektów, w których będą prowadzone prace budowlane, - przedstawienie i uzgodnienie z Zamawiającym warunków wyjściowych do projektowania, które będą podstawą dalszych prac projektowych obejmujące m.in. rozwiązania projektowe wraz z dokumentami potwierdzającymi jakość i parametry techniczne przyjętych do użycia urządzeń i materiałów; - dokonać niezbędnych uzgodnień z dostawcami mediów, - uzyskać wymagane prawem zgłoszenia robót oraz pozwolenia (o ile dotyczy), b) Wykonawca opracuje dokumentację techniczno-wykonawczą dla wszystkich branż zgodnie z wymogami obowiązującego Prawa Budowlanego. 2) Zakres prac instalacyjnych obejmuje: a) demontaż starego kotła, wyniesienie z budynku i zdeponowanie w miejscu wskazanym przez właściciela obiektu w obrębie nieruchomości, b) rozprowadzenie w obrębie pomieszczenia kotłowni instalacji niezbędnych do podłączenia pompy, c) wymiana wspólnego dla systemów c.o. oraz c.w.u. źródła ciepła na wysokoparametrową pompę ciepła typu powietrze – woda d) Wysokoparametrowa pompa ciepła powinna zapewnić możliwość wytworzenia wody grzewczej o temperaturze co najmniej 60°C, e) zastosowanie pompy ciepła z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej, f) montaż zbiornika buforowego na potrzeby centralnego ogrzewania, g) zapewnienie integracji nowego źródła ciepła z istniejącą instalacją c.o. oraz c.w.u., h) zapewnienie minimalnego sterowania parametrami instalacji poprzez uzależnienie temperatury wody grzewczej od warunków zewnętrznych, i) izolacja przewodów instalacji w pomieszczeniu kotłowni, j) wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, k) uruchomienie układu i regulacje, 3) Zakres prac budowlanych obejmuje: a) wykonanie niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń, b) zamurowanie otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń, c) wykonanie przepustów w miejscach przejść tras przewodów przez ściany, dach lub inne przeszkody, d) uszczelnienie przepustów. Zamawiający informuje, że dobór mocy pompy ciepła przeprowadzono biorąc pod uwagę metraż budynku i szacunkowe zapotrzebowanie budynku na ciepło. Zamawiający nie posiada audytów energetycznych dla budynków przeznaczonych do montażu pomp ciepła. Za prawidłowy dobór będzie odpowiadał wykonawca. Zamawiający wymaga, aby dobór mocy pomp ciepła dla poszczególnych obiektów został poprzedzony sporządzeniem przez wykonawcę niezbędnych obliczeń energetycznych budynku w dedykowanym do tego celu programie. 2. Szczegółowy zakres prac do wykonania przez Wykonawcę opisany jest w PFU, który stanowi (Załączniki nr 1 do SWZ) i jest integralną część SWZ.
Interne Kennung: część 2 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen