488917-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reklamedienste – Achizitionarea serviciilor pentru realizarea actiunilor de comunicare/promovare a proiectului „Reabilitare Imobil Maria Tereza – strada Gladiolelor, nr. 4 și nr. 6, Sibiu”, cod SMIS 305342
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitionarea serviciilor pentru realizarea actiunilor de comunicare/promovare a proiectului „Reabilitare Imobil Maria Tereza – strada Gladiolelor, nr. 4 și nr. 6, Sibiu”, cod SMIS 305342
Beschreibung: Autoritatea contractanta doreste achizitionarea serviciilor de comunicare/promovare prin realizarea materialelor si serviciilor de promovare, aferent proiectului „Reabilitare Imobil Maria Tereza – strada Gladiolelor, nr. 4 și nr. 6, Sibiu”, cod SMIS 305342 - LOTUL 1, LOTUL 2, LOTUL 3, conform specificatiilor prevazute in documentatia de atribuire. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 20 Autoritatea contractanta va transmite raspunsul la clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4270740_2026_PAAPD1628509
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79342200 Reklamedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Achizitie materiale de promovare a proiectului
Beschreibung: Materiale de promovare a) Realizarea unor materiale de promovare a proiectului (stick-uri USB – memorie minim 8 GB; pixuri; rucsac; mape; pliante; agende; portofoliul de fotografii, roll up) b) Realizarea și afișarea unui banner (afiș outdoor) cu proiectul pe minim 2 panouri publicitare gestionate de un operator autorizat, amplasate pe străzile adiacente locației proiectului, timp de 3 luni, la inceputul anului 2027 c) Realizarea și amplasarea unor afișe în 10 stații de autobuz Tursib din Municipiul Sibiu. d) Realizarea unei machete a invitațiilor pentru evenimentul cu ocazia finalizării proiectului, conform prevederilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30199700 Bedrucktes Büromaterial außer Formularen, 79810000 Druckereidienste
Los: LOT-0002
Titel: Achizitie servicii foto-video pentru filmarea si fotografierea in scop de promovare a proiectului
Beschreibung: Servicii si Materiale de promovare – foto-video, constand in: a) Realizarea a 2 filme scurte de minim 1 minut de prezentare a lucrărilor executate la imobilul Maria Tereza pentru ilustrarea progresului înregistrat, publicarea acestora în 3 publicații locale online pentru o perioada de minim 30 de zile calendaristice și adaptarea tehnică a acestora pentru a fi publicate pe site-ul beneficiarului, conturile de social media, ecranele LED aparținând beneficiarului. b) Realizarea și publicarea în 3 publicații locale online a unui film la finalul proiectului, care să cuprindă secvențe din filmele de pe parcursul realizării proiectului și cu conferința de la finalul proiectului, ce va fi publicat minim 5 zile calendaristice. Filmul va fi adaptat pentru a rula și pe site-ul beneficiarului, conturile de social media, ecranele LED aparținând beneficiarului. c) Realizarea și difuzarea pe 3 posturi de radio cu emisie locală, a unui spot audio cu descrierea proiectului și evidențierea beneficiilor eficientizării energetice a imobilelor, ce va fi difuzat pe o perioada de 20 de zile calendaristice. d) Prestatorul va realiza un portofoliu de fotografii pe parcursul desfășurării proiectului pentru a ilustra evoluția acestuia (minim 20 de fotografii pe lună și 100 de fotografii la finalizarea lucrărilor), prin care să ilustreze evoluția proiectului pe parcursul implementării acestuia. Aceste fotografii vor putea fi utilizate in materialele proprii ale beneficiarului (postări pe site sau social-media pe parcursul implementării proiectului). conform prevederilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79341000 Werbedienste, 79341400 Werbekampagnen, 79961000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes, 92100000 Dienstleistungen im Bereich Film und Videofilm
Los: LOT-0003
Titel: Achizitie panou permanent si autocolante
Beschreibung: Achizitie panou permanent si autocolante, constand in: - Realizarea şi amplasarea unui panou permanent; - Realizarea a 70 bucăți autocolante, conform prevederilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22459100 Werbekleber und -streifen, 35261000 Informationstafeln, 79810000 Druckereidienste