2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej do 31.12.2027r. – Bojanowska Spółdzielnia Energetyczna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) wraz z usługą rozliczania energii elektrycznej w ramach SE oraz usługą bilansowania energii elektrycznej w tym energii elektrycznej wyprodukowanej we własnych źródłach przez odbiorców w ramach Spółdzielni energetycznej i wprowadzonej do sieci OSD w okresie od 01.09.2026r. do 31.12.2027r. do 24 PPE. 2. Szczegółowy wykaz PPE, w tym dane dotyczące zużycia w strefach, parametrów dystrybucyjnych, mocy instalacji PV stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Bojanowska Spółdzielnia Energetyczna: 1) Wszystkie PPE objęte przedmiotowym postępowaniem zostały zgłoszone do KOWR w ramach Bojanowskiej Spółdzielni Energetycznej. 2) Wszystkie PPE objęte postępowaniem podlegają pod Gminę Bojanowo. 4. Szacowana ilość energii elektrycznej objętej dostawą przez wykonawcę w okresie od 01.09.2026r do 31.12.2027r. wynosi 1 351 699 kWh. 5. Szacowaną ilość energii elektrycznej podlegającej zakupowi od wykonawcy ustalono na podstawie historycznych danych o zużyciu w okresie ostatnich 12 m-cy, przy uwzględnieniu: 1) szacowanej ilości energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacjach OZE, a następnie zużytej przez odbiorców i członków SE w ramach autokonsumpcji , 2) szacowanej ilości nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacjach PV i wprowadzonej do sieci OSD, która podlegać będzie rozliczeniu na rzecz członków SE zgodnie z przepisami Ustawy o OZE. Dane o ilości energii podlegającej sprzedaży przez wykonawcę mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie w trakcie realizacji Umowy. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru oraz produkcji energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Faktyczna ilość pobranej przez odbiorców energii elektrycznej ustalana będzie i rozliczana na podstawie wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych w punktach poboru według cen określonych w ofercie, które będą obowiązywały przez cały okres trwania umowy. 6. Zamawiający dopuszcza zmianę terminu rozpoczęcia dostaw z przyczyn niezawinionych przez żadną ze Stron, np. w związku z przedłużającym się procesem wyboru wykonawcy lub procedury zmiany sprzedawcy. 7. Wykonawca, któremu udzielone zostanie zamówienie zobowiązany będzie do: 1) prowadzenia rozliczeń ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD wobec ilości energii elektrycznej pobranej z tej sieci w celu jej zużycia na potrzeby własne przez Spółdzielnię Energetyczną i jej Członków na zasadach wynikających z obowiązujących przepisów prawa w zakresie rozliczeń spółdzielni energetycznych, w szczególności w Ustawie o OZE, 2) dokonywania bilansowania handlowego Spółdzielni energetycznej i jej Członków, jako Uczestnika Rynku Detalicznego (URD) dla miejsc dostarczania objętych Umową, w ramach swojej jednostki grafikowej (JG), 3) prowadzenia ewidencji wpłat należności zapewniającej poprawność rozliczeń. 8. Zamawiający zobowiązani są poinformować wykonawcę o wszelkich zmianach mogących mieć wpływ na sposób prowadzenia rozliczeń energii pobranej, energii wprowadzonej do sieci OSD lub kosztów dystrybucji. 9. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Z uwagi na fakt, że przedmiot zamówienia realizowany będzie na rzecz członka Spółdzielni Energetycznej, dla którego rozliczenie ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD wobec ilości energii elektrycznej pobranej z tej sieci odbywać się będzie w stosunku ilościowym 1 do 0,6, dostawy do każdego PPE objętego postępowaniem realizować musi ten sam wykonawca, co wynika z art. 40 ust. 1ac ustawy o OZE „W przypadku spółdzielni energetycznej obowiązek rozliczenia, o którym mowa w ust. 1a, jest realizowany przez jednego sprzedawcę na podstawie zawartej z każdym członkiem danej spółdzielni energetycznej oraz spółdzielnią energetyczną umowy kompleksowej, z uwzględnieniem odpowiednich ilości energii elektrycznej wytworzonej przez spółdzielnię energetyczną lub jej członków”.
Interne Kennung: IR.271.19.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) wraz z usługą rozliczania energii elektrycznej w ramach SE oraz usługą bilansowania energii elektrycznej w tym energii elektrycznej wyprodukowanej we własnych źródłach przez odbiorców w ramach Spółdzielni energetycznej i wprowadzonej do sieci OSD w okresie od 01.09.2026r. do 31.12.2027r. do 24 PPE. 2. Szczegółowy wykaz PPE, w tym dane dotyczące zużycia w strefach, parametrów dystrybucyjnych, mocy instalacji PV stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Bojanowska Spółdzielnia Energetyczna: 1) Wszystkie PPE objęte przedmiotowym postępowaniem zostały zgłoszone do KOWR w ramach Bojanowskiej Spółdzielni Energetycznej. 2) Wszystkie PPE objęte postępowaniem podlegają pod Gminę Bojanowo.