489184-2025 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – SZP/243-170/2025 Dostawa rezonansowej maszyny wytrzymałościowej do badań zmęczeniowych z oprzyrządowaniem w ramach potrzeb Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSZP/243-170/2025 Dostawa rezonansowej maszyny wytrzymałościowej do badań zmęczeniowych z oprzyrządowaniem w ramach potrzeb Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej
BeschreibungSZP/243-170/2025 Dostawa rezonansowej maszyny wytrzymałościowej do badań zmęczeniowych z oprzyrządowaniem w ramach potrzeb Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej rezonansowej maszyny wytrzymałościowej do badań zmęczeniowych z oprzyrządowaniem w ramach potrzeb Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Wymagana maszyna zmęczeniowa kupowana jest do prowadzenia badań trwałości zmęczeniowej i pomiarów prędkości propagacji pękania zmęczeniowego materiałów inżynierskich oraz badania odporności na pękanie w trybie rozciągania–ściskania oraz zginania. Zamawiana aparatura musi umożliwiać przeprowadzanie testów zmęczeniowych w zakresie częstotliwości 50-250Hz oraz pełną rejestracją parametrów mechanicznych w czasie rzeczywistym (w tym rejestrację długości pęknięcia). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Kod CPV: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego). 5. Termin realizacji Umowy wynosi do 6 miesięcy od dnia zawarcia Umowy. 6. Szczegóły dotyczące terminu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 7. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 23/11/2025 (nie dłużej niż 90dni). 10. Oferta musi składać się z: 10.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 10.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia 10.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 10.4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 3.3 SWZ; 10.5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 10.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 10.7. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 10.8. (jeżeli dotyczy) przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z pkt 9 rozdz. II. SWZ w zakresie oferty równoważnej; Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (aktualnych na dzień ich złożenia). Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 10.9. Załącznika nr 3 do SWZ OPZ - opisu oferowanego przedmiotu zamówienia (specyfikacji technicznej) wraz z ze Specyfikacją Wynagrodzenia – potwierdzającego spełnienie przez Wykonawcę wymagań Zamawiającego (wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców). Wykonawca składa wraz z Ofertą odpowiednio wypełniony i podpisany Załącznik nr 3 do SWZ OPZ. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku 3 do SWZ OPZ – oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania: „Nazwa, typ, model i producent” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (aktualnych na dzień ich złożenia). Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSZP/243-170/2025 Dostawa rezonansowej maszyny wytrzymałościowej do badań zmęczeniowych z oprzyrządowaniem w ramach potrzeb Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej rezonansowej maszyny wytrzymałościowej do badań zmęczeniowych z oprzyrządowaniem w ramach potrzeb Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Wymagana maszyna zmęczeniowa kupowana jest do prowadzenia badań trwałości zmęczeniowej i pomiarów prędkości propagacji pękania zmęczeniowego materiałów inżynierskich oraz badania odporności na pękanie w trybie rozciągania–ściskania oraz zginania. Zamawiana aparatura musi umożliwiać przeprowadzanie testów zmęczeniowych w zakresie częstotliwości 50-250Hz oraz pełną rejestracją parametrów mechanicznych w czasie rzeczywistym (w tym rejestrację długości pęknięcia). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Kod CPV: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego).
Interne KennungSZP/243-170/2025 Dostawa rezonansowej maszyny wytrzymałościowej do badań zmęczeniowych z oprzyrządowaniem w ramach potrzeb Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej