489300-2026 - Ergebnis
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa systemu do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiającego analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR] na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa systemu do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiającego analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR] na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiającego analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR] na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: systemu do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiającego analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR]. Zamawiający wymaga zaoferowania okresu gwarancji na przedmiot zamówienia na minimum 12 miesięcy. Oferty z krótszym okresem gwarancji niż określone powyżej zostaną odrzucone. 3. Nazwa zamówienia ujęta w tytule zamówienia nie stanowi nazwy własnej producentów/dystrybutorów produktów, lecz jest to oznaczenie wyłącznie pomocnicze zastosowane przez Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungA-2401-35/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 132 ustawy PZP w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne właściwe dla zamówienia, o których mowa w art. 3 ustawy PZP i jest niższa niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 10 000 000 euro. 3. Zamawiający informuje, że w postępowaniu zastosuje tzw. uprzednią ocenę ofert (dawniej zwaną procedurą odwróconą), zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace (dalej jako „Platforma Zakupowa” lub „System”) pod adresem https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. 5. W zakresie nieuregulowanym w SWZ zastosowanie ma ustawa PZP oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie, w tym w szczególności, w zakresie formy sporządzania oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu oraz sposobu ich składania, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie jest podzielone na części. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik do SWZ. 6.1. Zamówienie ma charakter jednorodny w związku z czym nie ma możliwości podziału na części. Przedmiot postępowania stanowi całość, każdy z elementów musi być kompatybilny – wyłącznie kompatybilność urządzenia umożliwi pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Jeden dostawca zapewni jednakowe warunki gwarancji i obsługi serwisowej, natomiast przy kilku dostawcach byłoby to zróżnicowane. Realizacja przedmiotu postępowania bez podziału na zadania umożliwi sprawne i efektywne serwisowanie urządzenia – jego elementów składowych - zarówno w okresie gwarancji jak i po jej zakończeniu, co z kolei powinno przełożyć się na zminimalizowanie czasu ewentualnego przestoju. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, w tym zwłaszcza koszty sporządzenia oferty, pokrywa wykonawca. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 15. Zamawiający wymaga wniesienia wadium – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XIII SWZ. 16. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XXI SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 18. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 19. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen, 38434540 Biomedizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiającego analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR] na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: systemu do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiającego analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR]. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. ZESTAWIENIE MINIMALNYCH WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I UŻYTKOWYCH System do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiający analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR] Lp. MINIMALNY PARAMETR WYMAGANY: WARUNEK: 1. System do sekwencjonowania kwasów nukleinowych w technologii długiego odczytu; umożliwiający analizę struktury i funkcji holobiontu roślinnego - akronim [SEKWENATOR] Warunek konieczny 2. Waga urządzenia nie większa niż 360 kg Warunek konieczny 3. Powierzchnia robocza zajmowana przez urządzenie nie większa niż 0,6 m2 Warunek konieczny 4. Wymiary urządzenia nie większe niż: wysokość 170 cm, szerokość 95 cm, głębokość 90 cm Warunek konieczny 5. Urządzenie wyposażone w wyświetlacz LCD umożliwiający interaktywną obsługę użytkownika oraz monitorowanie procesu sekwencjonowania; pełna funkcjonalność systemu dostępna poprzez laptop dostępowy wyspecyfikowany w punkcie 26, podpunkt d) Warunek konieczny 6. Urządzenie wyposażone w przestrzeń roboczą umożliwiającą automatyczną obsługę procesu sekwencjonowania, w tym manipulację płytkami (chipami) oraz reagentami w zamkniętym systemie, bez konieczności manualnej interwencji użytkownika Warunek konieczny 7. Urządzenie umożliwiające sekwencjonowanie pojedynczych cząsteczek DNA w czasie rzeczywistym Warunek konieczny 8. Urządzenie zapewniające możliwość uzyskania >5Gb danych oraz >370 000 odczytów z jednego czipu Warunek konieczny UWAGA! Kryterium oceny ofert 9. Sekwencjonowanie DNA przy użyciu trójfosforanów deoksyrybonukleotydów kowalencyjnie połączonych z odpowiednimi fluoroforami – fluorofory przyłączone do 5’ terminalnej reszty fosforanowej (fosforan w pozycji gamma) Warunek konieczny 10. Reakcja sekwencjonowania odbywa się w studzienkach reakcyjnych, w których immobilizowana jest pojedyncza cząsteczka rekombinowanej polimerazy DNA oraz matryca DNA/cDNA Warunek konieczny 11. Reakcje sekwencjonowania pojedynczych cząsteczek DNA w czasie rzeczywistym zachodzą w objętości należącej do rzędu wielkości zeptolitrów Warunek konieczny 12. Sekwencjonowanie genomowego DNA bez konieczności uprzedniej amplifikacji materiału biologicznego metodą reakcji łańcuchowej polimerazy – PCR Warunek konieczny 13. Urządzenie umożliwiające sekwencjonowanie pełnej długości transkryptów po wcześniejszej konwersji materiału RNA do komplementarnego DNA (cDNA) przy wykorzystaniu metody odwrotnej transkrypcji Warunek konieczny 14. Możliwość pozycjonowania modyfikacji epigenetycznej 5mC bez konieczności wcześniejszej konwersji przy użyciu dwusiarczanu sodu Warunek konieczny 15. Urządzenie umożliwiające uzyskanie pojedynczych odczytów sekwencji nukleotydowych cząsteczek DNA o średniej długości nie mniejszej niż 20 000 pz Warunek konieczny 16. Urządzenie umożliwiające uzyskiwanie odczytów sekwencji nukleotydowych o długości powyżej 80 kpz uwzględniając długość odczytu polimerazy Warunek konieczny 17. Informacje na temat sekwencji nukleotydowych pozyskane w reakcji sekwencjonowania umożliwiające analizę strukturalną genomu z uwzględnieniem: VNTR, duplikacji, duplikacji rozproszonych, translokacji, inwersji, insercji oraz polimorfizmu pojedynczych nukleotydów (ang. SNP). Warunek konieczny 18. Urządzenie pracujące w technologii umożliwiającej sekwencjonowanie oraz pozycjonowanie w genomie długich rejonów powtórzeniowych bogatych w trójnukleotyd CGG oraz rejonów bogatych w reszty AT Warunek konieczny 19. Urządzenie pracujące w technologii umożliwiającej sekwencjonowanie homopolimerów DNA i dającej informacje na temat ich długości – przykładowo charakterystyka długości ogonów poliA obecnych w transkryptach matrycowego RNA (mRNA) Warunek konieczny 20. Urządzenie dostarczone z odpowiednimi płytkami (chipami) umożliwiającymi jednoczesne sekwencjonowanie pojedynczych molekuł DNA/cDNA w czasie rzeczywistym, w dołkach reakcyjnych, w ilości 1 000 000 dołków reakcyjnych przypadających na płytkę Warunek konieczny 21. Urządzenie dostarczone z dedykowanym systemem UPS Warunek konieczny 22. Waga urządzenia UPS nie większa niż 60 kg Warunek konieczny 23. Wymiary urządzenia UPS nie większe niż: wysokość 75 cm, szerokość 20 cm, głębokość 60 cm Warunek konieczny 24. Urządzenie dostarczone z zestawem służącym do konstrukcji bibliotek DNA – cząsteczki DNA stanowiące matryce do reakcji sekwencjonowania mają formę kolistą dzięki zastosowaniu uniwersalnych adaptorów o strukturze typu „spinka do włosów” (ang. stem-loop structure) zawierające: a) Automatyczną stację do przygotowywania bibliotek DNA: a. wyposażoną w wymienne moduły, co najmniej: i. termocyklera ii. grzewczo-chłodzący iii. termowytrząsarki iv. statywu magnetycznego v. co najmniej jednego podajnika racków z tipami vi. ramienia transportującego płytki vii. wymiennych pipet – co najmniej jednej 96 kanałowej o zakresie objętości roboczych 5-1000 µl oraz co najmniej dwóch pipet 8 kanałowych o objętościach roboczych 1-50 µl i 5-1000 µl viii. zrzutu zużytych tipów ix. aluminiowych bloków do modułu grzewczo-chłodzącego o formatach: płytek 96 dołkowych, płytek typu deep-well oraz standardowych probówek typu Eppendorf o pojemnościach 1,5 i 2 ml b. umożliwiającą programowanie własnych protokołów reakcyjnych (...) cd. w polu 5.1.6 Informacje ogólne - Informacje dodatkowe