2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-187/2025 Dostawa sprzętu laboratoryjnego na potrzeby realizacji zajęć dydaktycznych dla Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej.
Beschreibung: SZP/243-187/2025 Dostawa sprzętu laboratoryjnego na potrzeby realizacji zajęć dydaktycznych dla Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego na potrzeby realizacji zajęć dydaktycznych dla Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej. Przedmiot dostawy winien składać się z łącznie następujących elementów: a) inkubator z wytrząsaniem i chłodzeniem; b) wirówka z zestawem rotorów; c) termomikser z zestawem bloków grzejnych. Zamawiający wymaga, aby wskazane powyżej elementy współpracowały ze sobą i były względem siebie kompatybilne. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3a, 3b 3c do SWZ – OPZ. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Kod CPV: 38000000-5 – sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego). 5. Dostawa przedmiotu zamówienia na adres: Politechnika Wrocławska, Wydział Medyczny, Centralne Laboratorium Nauk Przedklinicznych, Budynek L-1, pok. 006, ul. Na Grobli 13, 50-421 Wrocław. 6. Zamówienie obejmuje dostawę sprzętu, jego zainstalowanie oraz instruktaż z obsługi i diagnostyki w języku polskim dla minimum 1 osoby w siedzibie Zamawiającego. 7. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) nie podlega interpretacji. Jeśli zapisy specyfikacji są zdaniem Wykonawcy niejasne, niepełne, nieprecyzyjne lub błędne, to Wykonawca ma obowiązek zadać pytanie przed złożeniem oferty. 8. Termin realizacji Umowy wynosi do 6 tygodni od dnia zawarcia Umowy. 9. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do 90 dni. 12. Oferta musi składać się z: 12.1 formularza ofertowego Wykonawcy – stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 12.2 oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia 12.3 oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 12.4 (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 3.3 SWZ; 12.5 (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 12.6 dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 12.7 (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp; 12.8 (jeżeli dotyczy) przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z pkt 9 rozdz. II. SWZ w zakresie oferty równoważnej; Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (aktualnych na dzień ich złożenia). Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 12.9 Załącznika nr 3a, 3b i 3c do SWZ OPZ - opisu oferowanego przedmiotu zamówienia (specyfikacji technicznej) wraz z ze Specyfikacją Wynagrodzenia – potwierdzającego spełnienie przez Wykonawcę wymagań Zamawiającego (wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców). Wykonawca składa wraz z Ofertą odpowiednio wypełnione i podpisane wszystkie trzy Załączniki nr 3a, 3b i 3c do SWZ OPZ. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku 3a, 3b i 3c do SWZ OPZ – oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania: „Nazwa, model i producent” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (aktualnych na dzień ich złożenia). Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Interne Kennung: SZP/243-187/2025 Dostawa sprzętu laboratoryjnego na potrzeby realizacji zajęć dydaktycznych dla Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001