2. Verfahren
Verfahren
Titel: Adviezen levensvatbaarheid BBZ&IOAZ
Beschreibung: De opdracht die wordt aanbesteed betreft advisering omtrent levensvatbaarheid en toetsing ihkv Bbz 2004 en IOAZ. De aanbesteding verloopt volgens de Europese openbare procedure. Advisering omtrent levensvatbaarheid en toetsing Besluit bijstandverlening zelfstandigen 2004- aanvragen Voor startende en gevestigde zelfstandig ondernemers bestaat er mogelijk recht op bijstand. De bijstandsregeling voor zelfstandigen is vastgelegd in het Besluit bijstandverlening zelfstandigen 2004 (Bbz 2004). Deze regeling ondersteunt startende zelfstandigen vanuit een uitkering met startkapitaal en/of een periodieke uitkering voor levensonderhoud en begeleiding. Daarnaast kent de regeling kredietmogelijkheden (bedrijfskapitaal) en/of een periodieke uitkering voor levensonderhoud voor gevestigde en beëindigende zelfstandigen. Zelfstandigen die in bijstandsbehoeftige omstandigheden verkeren dan wel (binnen afzienbare tijd) daarin dreigen te geraken kunnen behoren tot de doelgroep van deze regeling. Om in aanmerking te komen voor start-/bedrijfskapitaal en/of een periodieke uitkering voor levensonderhoud in het kader van het Bbz 2004, moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Zo dient het bedrijf rechtmatig in Nederland te zijn gevestigd en dient er sprake te zijn van een naar verwachting levensvatbaar bedrijf. Opdrachtgever verwacht van de inschrijver dat, naar aanleiding van de bijstandsaanvragen van (mogelijk toekomstige) zelfstandigen, de inpasbaarheid in en de mogelijkheden van de regelgeving worden beoordeeld. Hierbij dienen bij startende zelfstandigen de ondernemingsplannen te worden getoetst op levensvatbaarheid. Tevens dient, voor zover van toepassing, de noodzakelijkheid en de hoogte van de kredietbehoefte te worden vastgesteld. Bij de bijstandsaanvragen van gevestigde zelfstandigen dien(t) (en) de onderneming(en) eveneens te worden getoetst op levensvatbaarheid, waarbij de noodzakelijkheid tot bijstandverlening en de hoogte van de eventuele kredietbehoefte dient te worden vastgesteld. Voorafgaand aan, of naar aanleiding van de toetsing kan er behoefte blijken aan gerichte advisering over aanpassingen in de bedrijfsvoering die de onderneming(en) naar verwachting wel levensvatbaar maken. Advisering en toetsing IOAZ-aanvragen De uitkering op basis van de Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (IOAZ-uitkering) is een uitkering voor oudere zelfstandigen vanaf 55 jaar die voornemens zijn te stoppen met hun werk als zelfstandige. De IOAZ-uitkering vult het (gezins)inkomen aan tot het bijstandsniveau. Ouderen kunnen deze uitkering na bedrijfsbeëindiging tot de AOW gerechtigde leeftijd krijgen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich, 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0000