48972-2026 - Wettbewerb
Tschechien – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Odborná podpora pro obnovu a rozvoj webového ekosystému NTK se zaměřením na princip One Stop Shop
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdborná podpora pro obnovu a rozvoj webového ekosystému NTK se zaměřením na princip One Stop Shop
BeschreibungPředmětem Veřejné zakázky je zajištění odborné externí podpory projektového řízení a analytické přípravy projektu technologické obnovy a udržitelného provozu webových prezentací Národní technické knihovny („NTK“). Odborná podpora OSS4R se primárně předpokládá v oblasti datové analýzy, technologického řešení v návaznosti na identifikované komunikační cíle a potřeby cílové skupiny. Klíčovou vizí realizace tohoto projektu je integrace datových zdrojů do služeb nabízených prostřednictvím webových technologií NTK, přičemž klíčovým principem obnovy webového ekosystému bude zadavatelem definovaná vize takzvaného One Stop Shop for Researchers („OSS4R”). Podrobná specifikace služeb a plnění, které jsou předmětem Veřejné zakázky je uvedena v Příloze č. 5 této Zadávací dokumentace – v závazném návrhu Smlouvy o podpoře pro obnovu a rozvoj webového ekosystému NTK se zaměřením na princip OSS4R a jeho přílohách („Smlouva“ nebo „Závazný vzor Smlouvy“).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungNTK/4547/2025/2
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost změny dodavatele v průběhu plnění Smlouvy, a to v případě, že bude Smlouva uzavřená s vybraným dodavatelem předčasně ukončena. Zadavatel je v takovém případě oprávněn uzavřít Smlouvu s novým dodavatelem, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel provede rovněž posouzení splnění podmínek účasti nového dodavatele, pokud tak s ohledem na § 39 odst. 4 ZZVZ neučinil v zadávacím řízení, a posoudí, zda nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení nového dodavatele dle § 48 ZZVZ. Zadavatel může nového dodavatele vyzvat k objasnění či doplnění jeho nabídky ve smyslu § 46 odst. 1 ZZVZ. Změna dodavatele bude provedena za splnění podmínek stanovených v § 222 ZZVZ uzavřením smlouvy mezi Zadavatelem a novým dodavatelem. Obsah smluvního vztahu s novým dodavatelem musí odpovídat původní nabídce nového dodavatele předložené v zadávacím řízení. Pokud dodavatel, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí, odmítne poskytovat plnění namísto původního vybraného dodavatele nebo bude jeho nabídka posouzena jako nesplňující zadávací podmínky, je Zadavatel oprávněn obrátit se za týchž podmínek na dodavatele, který se umístil jako třetí v pořadí a tak dále, podle pořadí dodavatelů dle výsledku hodnocení v původním zadávacím řízení. Zadavatel si dále ve smyslu § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje, že v případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů po uzavření Smlouvy je Zadavatel oprávněn do existujícího závazku změnu na straně dodavatele promítnout a dále pokračovat ve smluvním vztahu, pokud: 1) jsou zbývající dodavatelé schopni realizovat předmět plnění v plném rozsahu; a 2) zbývající dodavatelé nadále splňují kritéria kvalifikace dle této Zadávací dokumentace. V takovém případě se zbývající dodavatelé (téhož sdružení) zavazují uzavřít se Zadavatelem bezodkladně dodatek, který bude uvedené záležitosti upravovat. V případě, že zbývající dodavatelé nebudou splňovat kritéria kvalifikace stanovená v Zadávací dokumentaci nebo nepřevezmou práva a povinnosti ze Smlouvy v plném rozsahu s výjimkou dovolených změn závazků, může Zadavatel uzavřít Smlouvu s druhým či dalším dodavatelem v pořadí dle hodnocení nabídek v zadávacím řízení, a to dle pravidel určených v tomto odstavci Zadávací dokumentace. Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 3 ZZVZ vyhrazuje využití opčního práva na poskytnutí dalších služeb ze strany vybraného dodavatele v rozsahu Služeb na objednávku (MD) v průběhu plnění Smlouvy. Zadavatel si dále vyhrazuje využití opčního práva na pořízení dalších Služeb, které by bylo potřebné provést v důsledku změny právních předpisů (zejména v oblasti kybernetické bezpečnosti). Opčního práva dle tohoto bodu 17.1 Zadávací dokumentace bude Zadavatel oprávněn využít za podmínek upravených v § 100 odst. 3 a § 66 ZZVZ pouze ve vztahu k dodavateli vybranému na základě tohoto zadávacího řízení, a to pouze v době platnosti účinnosti Smluv na plnění předmětu Veřejné zakázky. Zadavatel využije opčního práva v jednacím řízení bez uveřejnění podle § 66 ZZVZ. Opční právo může být využito i opakovaně, a to nejvýše do jeho finanční hodnoty určené v této Zadávací dokumentaci.