489803-2025 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Wyłonienie Wykonawcy w zakresie usług sadzenia roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w roku 2025 oraz usługami pielęgnacji w latach 2025 – 2027, odpowiednio w odniesieniu od 1 do 9 części zamówienia, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWyłonienie Wykonawcy w zakresie usług sadzenia roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w roku 2025 oraz usługami pielęgnacji w latach 2025 – 2027, odpowiednio w odniesieniu od 1 do 9 części zamówienia, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie
Beschreibung1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie usług sadzenia roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w roku 2025 oraz usługami pielęgnacji w latach 2025 – 2027, odpowiednio w odniesieniu od 1 do 9 części zamówienia, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. 1.1. Przedmiotem zamówienia jest w szczególności: dostawa oraz sadzenie drzew i krzewów, bylin, roślin cebulowych przygotowanie podłoża pod nasadzenia, wykończenie, jak również pielęgnacja nasadzeń, na terenie Gminy Miejskiej Kraków (dalej GMK), dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie (dalej ZZM), w odniesieniu od jednej do dziewięciu części zamówienia, obejmujące w szczególności zakres opisany w niżej zamieszczonym Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) z podziałem na części odpowiadające odpowiednio wyszczególnionym obszarom od 1 – 9 oraz opisany w załącznikach do SWZ (kosztorysach ofertowych i planszach graficznych), tj.: 1.2. Zamawiający informuje i podkreśla, że ogranicza liczbę zadań (części), na które może złożyć ofertę Wykonawca, a w konsekwencji dopuszcza składanie ofert częściowych przez Wykonawcę wyłącznie na 2 wybrane zadania (części) odpowiednio z wyszczególnionych dziewięciu części zamówienia. Złożenie oferty częściowej przez jednego Wykonawcę ponad dopuszczalną liczbę (dwie części), będzie skutkować odrzuceniem każdej oferty częściowej złożonej przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, jako niezgodnej z przepisami ustawy (art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy Pzp). Zamawiający wskazuje, iż ograniczenie możliwości złożenia ofert częściowych przez jednego Wykonawcę jest celowe i uzasadnione zakresem, wartością i czasem realizacji każdej z części, jak też dotychczasowym doświadczeniem Zamawiającego wynikającym z realizacji poprzednich zamówień na analogiczny zakres przedmiotowy, a także umożliwieniem udziału w postępowaniu i realizacji zamówienia małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego też, Zamawiający zwraca również uwagę, iż Wykonawca składając ofertę na wybrane części zamówienia nie tylko nie może złożyć samodzielnie oferty na więcej niż dopuszczalna liczba zadań, ale nie może także przyjąć równocześnie roli podwykonawcy u Wykonawcy składającego ofertę na inne części zamówienia w tym postępowaniu. Zamawiający zwraca uwagę, iż w przypadku zaistnienia okoliczności złożenia ofert przez Wykonawców z udziałem podwykonawców, którzy również złożyli oferty jako Wykonawcy na inne zadania, nastąpi odrzucenie ofert obu Wykonawców, którzy wykorzystując taki mechanizm, w ten sposób będą próbować obejść przepisy prawa i wymagania oraz warunki wynikające z treści SWZ. Zaznaczyć również należy, iż w tym postępowaniu Zamawiający nie zakazuje co do zasady korzystania przez Wykonawców z zaangażowania potencjału podwykonawców, zarówno dla wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, jak i przy wykonywaniu zamówienia w przypadku podpisania umowy. Niemniej Zamawiający nie dopuszcza możliwości, aby Wykonawca był zarazem podwykonawcą u innego Wykonawcy przy składaniu ofert i realizacji zamówień w tym postępowaniu. 2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz zamieścić za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem. 3. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03452000 Bäume, 03451300 Sträucher, 03451000 Pflanzen, 77211500 Baumpflege
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia
Beschreibung1.1.1. Część 1 zamówienia - obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy I i II. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia
Beschreibung1.1.2. Część 2 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy III i XV. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia
Beschreibung1.1.3. Część 3 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy IV, V, VI, VII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 zamówienia
Beschreibung1.1.4. Część 4 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy VIII, X, XI, XII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 4
LosLOT-0005
TitelCzęść 5 zamówienia
Beschreibung1.1.5. Część 5 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy IX, XIII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 5
LosLOT-0006
TitelCzęść 6 zamówienia
Beschreibung1.1.6. Część 6 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy XIV. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 6
LosLOT-0007
TitelCzęść 7 zamówienia
Beschreibung1.1.7. Część 7 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy XVI i XVII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 7
LosLOT-0008
TitelCzęść 8 zamówienia
Beschreibung1.1.8. Część 8 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy XVI i XVII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 8
LosLOT-0009
TitelCzęść 9 zamówienia
Beschreibung1.1.9. Część 9 zamówienia – obejmuje sadzenie roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2025 roku oraz pielęgnację w latach 2025-2027 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy XVIII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne KennungNP.26.2.81.25.UK - część 9