See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nieuwbouw Chemie Design and Build UCLL campus Diepenbeek
Beschreibung: In 2014 ontstond de Hogeschool UCLL door de fusie van de voormalige Katholieke Hogeschool Limburg (KHLim), de Katholieke Hogeschool Leuven (KHLeuven) en Groep T (lerarenopleiding). Hogeschool UCLL (UC Limburg Vzw en UC Leuven Vzw) biedt 20 graduaten, 22 bacheloropleidingen en 9 bachelor-na-bachelor opleidingen aan op 8 campussen in Limburg en Vlaams-Brabant. Met 16.000 studenten en 1.750 medewerkers is UCLL één van de grootste instellingen voor hoger onderwijs in Vlaanderen. UCLL is actief in de interessegebieden lerarenopleiding, management, technologie, gezondheid en welzijn en combineert haar onderwijsopdracht met praktijkgericht onderzoek en dienstverlening. De hogeschool zet maximaal in op persoonlijke begeleiding van haar studenten. Haar brede onderwijsnetwerk garandeert een plek voor ieders talent en haar diploma’s staan sterk op de arbeidsmarkt. Mensen en ideeën in beweging brengen door ruimte te geven aan innovatief denken en samenwerken, dat is de visie van de hogeschool, dat is moving minds. De naam toont de internationale ambitie: UCLL, voluit University Colleges Leuven-Limburg, wil solide opleidingen aanbieden, georiënteerd op kwaliteit en met de blik naar buiten gericht, op de Euregio en verder. UCLL behoort tot de Associatie KU Leuven en is partner in de E³UDRES² alliantie. Algemeen UCLL en KU Leuven werken samen aan een nieuwbouw chemie waarin onderwijs- en onderzoeksfaciliteiten ondergebracht worden op de campus in Diepenbeek ,. Dankzij de samenwerking tussen beide onderwijsinstanties kunnen logistieke functies (bv. chemische opslag en afval) en zeer specifieke laboinrichtingen gedeeld worden. Op het betreffende perceel kan mogelijks een bouwvolume gerealiseerd worden dat het huidige eisenprogramma van circa 6000m²B overschrijdt. Momenteel wordt onderzocht of hetzij een fasering mogelijk is, hetzij de resterende vierkante meters in casco zullen worden gebouwd. Dit haalbaarheidsonderzoek wordt uitgevoerd door Proof of the Sum – SVR-architects – Exilab en zal in de tweede stap van de procedure ter beschikking gesteld worden aan de geselecteerde kandidaten. Voor de campus werd door POM Limburg een beeldkwaliteitsplan en masterplan opgesteld. Voor dit project zal door UCLL een subsidieaanvraag ingediend worden bij EFRO-Vlaanderen. Gelet op het feit dat deze subsidie nog niet verworven is, zal het project opgedeeld worden in een vast gedeelte (minimum programma, grootteorde 4250m²B) en een voorwaardelijk deel (bijkomend programma grootteorde 2000m²B). Bij toewijzing van eventuele subsidies wordt er een projectplanning van 36 maanden als strikte voorwaarde opgelegd. Design and build De voorliggende opdracht betreft een Design and build opdracht waarbij zowel de globale ontwerpopdracht Architectuur-Stabiliteit-Installatietechnieken-Buiteninfrastructuur, alsook de eigenlijke realisatie tot en met de definitieve oplevering aan één opdrachtnemer wordt toegewezen. Gelet op het complexe gegeven om een chemisch laboratorium in een Design&Build-context te realiseren met een korte doorlooptermijn, wil het Bestuur zich verzekeren van een competent en op elkaar ingespeeld basisprojectteam dat doorheen het hele project identiek blijft. Voor het Bestuur gaat het hier over de algemene aannemer (categorie D klasse 8, nodig geacht voor dit project), de aannemer HVAC, het architectenbureau en het studiebureau installatietechnieken. Voor deze kandidaatstelling wordt dus gevraagd naar een bindende (zie verder) opgave van de voorgaande 4 basisprojectteamleden, onder welke samenwerkingsvorm dan ook (combinatie van twee of meerdere van de basisprojectteamleden, waarbij de voorkeur van het Bestuur minimaal uitgaat naar een combinatie van de algemeen aannemer en de aannemer HVAC; onderaanneming waarbij men in voorkomend geval beroep doet op de draagkracht; mengvorm van de twee voorgaande opties, ..). Alle andere aanvullende projectteamleden (ingenieur stabiliteit, veiligheidscoördinator, EBP,…) kunnen in een later stadium betrokken worden en dienen dus niet in deze kandidaatstelling opgenomen te worden. Het voorgestelde basisprojectteam kan, eens het is geselecteerd en wordt uitgenodigd om een offerte in te dienen, niet meer gewijzigd worden, noch tijdens de eigenlijke onderhandelingsprocedure, noch tijdens de uitvoering van de opdracht. Vervanging van leden van het basisprojectteam die in het samenwerkingsverband worden opgenomen als onderaannemer, is enkel mogelijk in geval van een uitsluitingsgrond, bij overmacht of faillissement, dan wel op uitdrukkelijk gemotiveerd verzoek van het Bestuur. Vervanging van een partij vereist altijd de uitdrukkelijke goedkeuring van het Bestuur. Planning Momenteel wordt volgende planning gehanteerd: • Fase 1: Indienen aanvraag tot deelname: eind november 2024 • Fase 2: Onderhandelingsprocedure : februari – september 2025 • Indienen omgevingsvergunning: eind 2025 • Start realisatie: voorjaar 2026 In het bestek van de onderhandelingsprocedure zal deze planning verder verfijnd worden.
Interne Kennung: PPP0Q7-167/6061/AP24015
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: AP24015_1