See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług utrzymania dla infrastruktury systemów informatycznych GUGIK ( SIG)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania, administrowania i eksploatacji infrastruktury programowo-sprzętowej składającej się na rozwiązanie SIG. 2. Świadczenie usług z przedmiotu zamówienia obejmuje zapewnienie operacyjnego utrzymania elementów infrastruktury w warstwach aplikacyjnej, szyny usług, baz danych, storage, sieci, wirtualizacji oraz środowisk monitorowania i backupu, poprzez realizację zadań i aktywności z zakresu poszczególnych procesów zawartych w bibliotece dobrych praktyk zarządzania usługami ITIL®. 3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej OPZ, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia opcjonalnego. Prawo opcji polega na: 1) przedłużeniu świadczenia usług poza termin realizacji zamówienia podstawowego, maksymalnie na okres 12 miesięcy, przy zachowaniu ciągłości świadczenia usługi; 2) zwiększenie zakresu Usług Asysty (prac rozwojowych) maksymalnie o 2000 godzin 5. W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 30 dni przed upływem terminu realizacji zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung: 373045-2026
Interne Kennung: BDG-ZP.2610.13.2026.DI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 2) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, stosowanie do art. 95 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 4) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp; 5) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 7) nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp; 8) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 9) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 10) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 11) przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 12) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 13) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 14) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych - usługa utrzymania ma charakter kompleksowy i obejmuje swym zasięgiem całą infrastrukturę SIG. Infrastruktura SIG stanowi jednolitą platformę infrastrukturalną w ramach której uruchamiane są systemy informatyczne GUGiK; 15) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 16) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72100000 Hardwareberatung, 72611000 Technische Computerunterstützung, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia opcjonalnego. Prawo opcji polega na: 1) przedłużeniu świadczenia usług poza termin realizacji zamówienia podstawowego, maksymalnie na okres 12 miesięcy, przy zachowaniu ciągłości świadczenia usługi; 2) zwiększenie zakresu Usług Asysty (prac rozwojowych) maksymalnie o 2000 godzin W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 30 dni przed upływem terminu realizacji zamówienia podstawowego.