2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa infrastruktury dla zmodernizowanego systemu ZoSIA oraz portalu SWA, rozbudowa CRC i ZRC oraz budowa magazynu kopii głębokich
Beschreibung: Infrastruktura IT projektu została opracowana z myślą o zapewnieniu niezawodności, elastyczności i efektywności przetwarzania oraz przechowywania danych w dwóch kluczowych ośrodkach: Narodowym Archiwum Cyfrowym (Podstawowy Ośrodek Przetwarzania Danych) oraz Archiwum Narodowym w Krakowie (Zapasowy Ośrodek Przetwarzania Danych). Architektura serwerów musi być oparta na rozwiązaniach hiperkonwergentnych, które zintegrują moc obliczeniową z pamięcią masową, gwarantując jednocześnie elastyczność i skalowalność. Wysoko niezawodne serwery dostarczą wymaganą moc obliczeniową, umożliwiając uruchamianie środowiska wirtualnego i konteneryzacyjnego. Warstwy dyskowe od T0 do T3 muszą zostać skonstruowane w celu efektywnego zarządzania danymi o zróżnicowanej charakterystyce w oparciu zarówno o macierze dyskowe jak i biblioteki taśmowe: • Warstwa T0 nazywana również “Szybki dostęp” – musi być oparta o najwydajniejsze nośniki danych obsługujące dane i aplikacje o najwyższych wymaganiach dotyczących prędkości i wydajności. Będzie wykorzystywana na potrzeby wstępnego przetwarzania materiałów źródłowych lub ich składowanie bezpośrednio po digitalizacji; • Warstwa T1 nazywana również „Udostępnianie” – podobnie jak warstwa T0 musi być oparta o najwydajniejsze nośniki danych. Będą znajdować się na niej dane przygotowane do udostępniania dla obywateli; • Warstwa T2 nazywana również „Archiwum” – może być oparta o wolniejsze nośniki danych. Będzie to repozytorium danych o najwyższej pojemności. Znajdować się tutaj będą opracowane oryginały zdigitalizowanych materiałów. Repozytorium T2 będzie również miejscem odkładania kopii bezpieczeństwa (backupu) infrastruktury maszyn wirtualnych i/lub konteneryzacji. • Warstwa T3 nazywana również „Głębokie Archiwum” – musi być oparta na nośnikach taśmowych. Będzie to repozytorium umożliwiające wynoszenie danych poza ośrodki przetwarzania danych. Bezpieczeństwo danych będzie priorytetem, uwzględniając zaawansowane mechanizmy zarządzania dostępem, monitorowania aktywności i awarii. Systemowe środki bezpieczeństwa będą chronić dane w trakcie przetwarzania, przechowywania i transmisji między ośrodkami poprzez dedykowaną sieć MPLS Archiwów Państwowych. Projekt skupia się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, zapewniając jednocześnie efektywne zarządzanie i rozbudowę repozytoriów danych archiwalnymi, ich ochronę i dostępność w długotrwałej perspektywie. Podział na części: 1. Rozbudowa infrastruktury serwerowej umożliwiającej uruchomienie zmodernizowanego SwA i ZoSIA oraz modernizacja CRC i ZRC - (2.1 i 2.2 i 2.3) 2. Budowa magazynu kopii głębokich - (2.4) 3. System bezpieczeństwa - (2.5)
Interne Kennung: DAG.261.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 71356300 Technische Unterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30237360 LTO-Kassetten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa infrastruktury serwerowej umożliwiającej uruchomienie zmodernizowanego SwA i ZoSIA oraz modernizacja CRC i ZRC
Beschreibung: Pod utrzymanie maszyn wirtualnych i kontenerów w tym dla SwA i systemu ZoSIA projektuje się infrastrukturę hiperkonwergentną o następujących minimalnych wymaganiach użytkowych dla pojedynczej lokalizacji: • Sumarycznie min. 4 szt. serwerów w identycznej konfiguracji; • Sumarycznie min. 192 rdzenie procesorów; • Przestrzeń wspólna dla środowisk realizowana za pomocą architektury hiperkowergentnej opartej o dyski SSD/NVMe o pojemności min. 140TB; • Każdy z serwerów musi posiadać min. 4 interfejsów 10/25Gb SFP wraz z odpowiednimi wkładkami i patchcordami niezbędnymi do podpięcia do przełączników rdzeniowych; • Sumarycznie nie mniej niż 6TB pamięci RAM.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Los: LOT-0002
Titel: Budowa magazynu kopii głębokich
Beschreibung: Planuje się zakup dwóch bibliotek (jedna per OPD) o sumarycznej pojemności użytkowej aktywnej wynoszącej 10 PB (bez uwzględnienia kompresji) per OPD. Pojemność na taśmach w technologii min. LTO-9 zgodnie najlepszymi praktykami rynkowymi. Każda z bibliotek będzie posiadać przynajmniej 4 napędy taśmowe wyposażone w 2 porty FC (min. 8 Gb każdy), wyposażone we wkładki światłowodowe, które mają zostać podłączone do przełączników SAN w sposób zapewniający nadmiarowość. Biblioteki będą umożliwiały automatyczne przełączenie ścieżek dostępowych do napędów taśmowych oraz ścieżki do robota w przypadku uszkodzenia dowolnego połączenia FC. Planuje się biblioteki wyposażone w czytniki kodów kreskowych umożliwiające oznaczenie taśm do wyniesienia poza infrastrukturę. Interfejsy Ethernet do zarządzania OOB mają zostać podłączone (o ile to możliwe) do przełączników OOB za pomocą połączeń miedzianych zakończonych złączem RJ-45
Interne Kennung: Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30237360 LTO-Kassetten
Los: LOT-0003
Titel: System bezpieczeństwa
Beschreibung: System bezpieczeństwa realizuje wszystkie wymienione poniżej funkcje sieciowe i bezpieczeństwa niezależnie od dostawcy łącza. System realizujący funkcję Firewall zapewnia pracę w jednym z trzech trybów: Routera z funkcją NAT, transparentnym oraz monitorowania na porcie SPAN. System umożliwia budowę minimum 10 oddzielnych (logicznych) instancji systemów w zakresie: Routingu, Firewall’a, IPSec VPN, Antywirus, IPS, Kontroli Aplikacji. Powinna istnieć możliwość dedykowania co najmniej 5 administratorów do poszczególnych instancji systemu. System wspiera protokoły IPv4 oraz IPv6 w zakresie: Firewall, Ochrony w warstwie aplikacji. Protokołów routingu dynamicznego w tym BGP
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket