2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa nawozów
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 1 dotyczy dostawy nawozów wieloskładnikowych - 96,0 ton nawozu wieloskładnikowego PK 12:20 (LUBOFOS) min. 12% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, w tym co najmniej 55% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w 2% roztworze kwasu mrówkowego; min. 20% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie; min. 2% tlenku wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie; min 4,5% tlenku magnezu (MgO) całkowitego; min. 6% trójtlenku siarki (SO3) całkowitego. lub nawóz równoważny tzn. o minimum tych samych parametrach i funkcjonalności co przedmiot wskazany w specyfikacji. Opakowania Big Bag max. 500 -600 kg. Wykonawca proponujący przedmiot równoważny jest zobowiązany udowodnić tę równoważność dołączając do oferty kartę charakterystyki równoważnego nawozu. 2. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 2 dotyczy dostawy nawozów wapniowych: a - 200,0 ton wapna węglanowo - magnezowego – CaO + MgO min. 50% w tym MgO min 15% lub nawóz równoważny tzn. o minimum tych samych parametrach i funkcjonalności co przedmiot wskazany w specyfikacji. Opakowanie - luzem Wykonawca proponujący przedmiot równoważny jest zobowiązany udowodnić tę równoważność dołączając do oferty kartę charakterystyki równoważnego nawozu. b – 48,0 tony wapna nawozowego granulowanego - wapń (CaO) min. 52%, (CaCO3 ok. 90%) lub nawóz równoważny tzn. o minimum tych samych parametrach i funkcjonalności co przedmiot wskazany w specyfikacji. Opakowania Big Bag max. 500 kg Wykonawca proponujący przedmiot równoważny jest zobowiązany udowodnić tę równoważność dołączając do oferty kartę charakterystyki równoważnego nawozu. Zadanie jest niepodzielne – do realizacji w całości.
Interne Kennung: 3D/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania- dostawa nawozów, jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter oceny, a przepisy nie formułują żadnych warunków jej zastosowania. Rolniczy charakter prowadzonej działalności przez zamawiającego, a także warunki agrotechniczne oraz prawidłowy i terminowy plan prac polowych są związane z nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi. Zamawiający musi brać pod uwagę warunki agrotechniczne, oraz niestabilne warunki atmosferyczne aby prawidłowo i terminowo stosować harmonogram nawożenia pól. Jednocześnie niestabilna sytuacja na rynku nawozów zarówno w zakresie dostępności jak również cen, na co zamawiający nie ma wpływu, powoduje trudności we wcześniejszym określeniu zapotrzebowania na poszczególne nawozy. Mając na względzie, wykazane powyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt. 2). Jednocześnie nadmieniamy, że skrócenie terminu do składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, jako profesjonalny podmiot w obrocie gospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego postepowania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24440000 Diverse Düngemittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - dostawa nawozów wieloskładnikowych
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 1 dotyczy dostawy nawozów wieloskładnikowych - 96,0 ton nawozu wieloskładnikowego PK 12:20 (LUBOFOS) min. 12% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, w tym co najmniej 55% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w 2% roztworze kwasu mrówkowego; min. 20% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie; min. 2% tlenku wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie; min 4,5% tlenku magnezu (MgO) całkowitego; min. 6% trójtlenku siarki (SO3) całkowitego. lub nawóz równoważny tzn. o minimum tych samych parametrach i funkcjonalności co przedmiot wskazany w specyfikacji. Opakowania Big Bag max. 500 -600 kg. Wykonawca proponujący przedmiot równoważny jest zobowiązany udowodnić tę równoważność dołączając do oferty kartę charakterystyki równoważnego nawozu.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - zakup nawozów wapniowych
Beschreibung: Przedmiot zamówienia w zakresie zadania nr 2 dotyczy dostawy nawozów wapniowych: a - 200,0 ton wapna węglanowo - magnezowego – CaO + MgO min. 50% w tym MgO min 15% lub nawóz równoważny tzn. o minimum tych samych parametrach i funkcjonalności co przedmiot wskazany w specyfikacji. Opakowanie - luzem Wykonawca proponujący przedmiot równoważny jest zobowiązany udowodnić tę równoważność dołączając do oferty kartę charakterystyki równoważnego nawozu. b – 48,0 tony wapna nawozowego granulowanego - wapń (CaO) min. 52%, (CaCO3 ok. 90%) lub nawóz równoważny tzn. o minimum tych samych parametrach i funkcjonalności co przedmiot wskazany w specyfikacji. Opakowania Big Bag max. 500 kg Wykonawca proponujący przedmiot równoważny jest zobowiązany udowodnić tę równoważność dołączając do oferty kartę charakterystyki równoważnego nawozu. Zadanie jest niepodzielne – do realizacji w całości.