490861-2025 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Zawarcie umowy ramowej na dostawy sprzętu komputerowego dla UMŁ
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZawarcie umowy ramowej na dostawy sprzętu komputerowego dla UMŁ
Beschreibung(Nr zgodna z SWZ) 4.1 Przedmiotem postępowania jest wyłonienie Wykonawcy, który będzie świadczył dostawy sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Łodzi. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na części: Część I zamówienia Dostawy będą obejmowały: - jednostki centralne All-In-One 24”, - jednostki centralne MFF, - jednostki centralne SFF, - monitory 27”. Część II zamówienia Dostawy będą obejmowały: - laptopy Część III zamówienia Dostawy będą obejmowały: - skanery, - drukarki kodów kreskowych. Część IV zamówienia Dostawy będą obejmowały: - urządzenia wielofunkcyjne formatu A3 (druk laserowy, kolor), - urządzenia wielofunkcyjne formatu A3 (druk laserowy, monochromatyczny) - urządzenia wielofunkcyjne formatu A4 (druk laserowy, monochromatyczny) - drukarki A4 mono. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ, Załącznikach do OPZ dla części 1-4 oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ. 4.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną część, części (lub wszystkie części) zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. 4.4 Zamawiający nie określa wymagań zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, gdyż wykonanie tych czynności nie polega w ocenie Zmawiającego na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 6. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 6.1 Zamówienia objęte umową ramową będą realizowane w terminie od dnia zawarcia umowy ramowej przez okres 24 miesięcy lub do wyczerpania środków finansowych Zamawiającego dla każdej części zamówienia. 6.2 Terminy wykonania poszczególnych zamówień wykonawczych (dostawy sprzętu komputerowego), których przedmiot jest objęty umową ramową, wynoszą 21 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy wykonawczej dla każdej części zamówienia 3. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA 3.1 Postępowanie prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej stosując odpowiednio przepisy dotyczące udzielenia zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132-139 w związku z art. 311 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 1320) zwanej dalej „ustawą Pzp”. 3.2 W postępowaniu mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. W zakresie nieuregulowanym przez ww. akty prawne stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061). 3.3 Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3.4 Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 3.5 Zgodnie z art. 314 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający zamierza zawrzeć umowę ramową maksymalnie z 3 (trzema) Wykonawcami dla każdej części zamówienia, którzy uzyskają największą liczbę punktów w kryteriach oceny ofert opisanych w niniejszej SWZ, chyba że oferty niepodlegające odrzuceniu złoży mniej niż trzech Wykonawców dla każdej części zamówienia, oraz którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu i nie będą podlegali wykluczeniu, a ich oferta nie będzie podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 ustawy Pzp. 3.5.1 W tym celu Zamawiający sporządzi listę rankingową Wykonawców według liczby uzyskanych punktów w kryteriach oceny ofert i wybierze nie więcej niż 3 (trzech) pierwszych Wykonawców z listy rankingowej dla każdej części zamówienia, którzy uzyskali największą liczbę punktów. 3.5.2 Jeżeli nie będzie można ustalić ostatniej pozycji na liście rankingowej pozwalającej na ograniczenie liczby ofert do 3 (trzech) Wykonawców dla każdej części zamówienia, z którymi Zamawiający będzie mógł zawrzeć umowę ramową ze względu na to, że dwie lub więcej ofert otrzyma taką samą liczbę punktów, Zamawiający wybierze wszystkie oferty które zajęły w rankingu ofert ex aequo pierwsze 3 miejsca dla każdej części zamówienia. 3.6 Zamawiający będzie udzielał zamówień, których przedmiot jest objęty umową ramową, w miarę swoich potrzeb, na warunkach określonych w Umowie ramowej dla części 1, części 2, części 3, części 4. 3.7 Umowy wykonawcze będą zawierane z Wykonawcą będącym Stroną umowy ramowej. 3.8 Zamawiający udzieli Umów wykonawczych Wykonawcom, z którymi zawarł Umowę odpowiednio dla danej części zamówienia, zapraszając do składania ofert wykonawczych. 3.9 Zamawiający w zaproszeniach do złożenia oferty określi w szczególności: • dokładną ilość i rodzaj dostarczanego sprzętu; • termin/okres dostawy sprzętu. 3.10 Oferta złożona przez Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia wykonawczego dla każdej części zamówienia nie może być mniej korzystna od oferty złożonej przez Wykonawcę odpowiednio dla danej części w postępowaniu prowadzącym do zawarcia umowy ramowej w zakresie cen za 1 szt. zamawianego sprzętu komputerowego. 3.11 Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące dostaw. 40.1 Zamawiający nie przewiduje: 40.1.1. składania ofert wariantowych; 40.1.2. rozliczania w walutach obcych; 40.1.3. aukcji elektronicznej; 40.1.4. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 40.1.5. udzielenia zamówień na podstawie 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp; 40.1.6. prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp; 40.1.7. wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 40.1.8. odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 40.2 Zakres i warunki zmian zawartej umowy - kwestie odnoszące się do umowy są uregulowane we wzorze umowy – Załącznik nr 6 do SWZ dla części 1-4 zamówienia. 40.3 Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.
Interne KennungDOM-WZP-II.271.86.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 30232110 Laserdrucker, 30237000 Teile und Zubehör für Computer
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I zamówienia Dostawy będą obejmowały: - jednostki centralne All-In-One 24”, - jednostki centralne MFF, - jednostki centralne SFF, - monitory 27".
BeschreibungPrzedmiotem postępowania jest wyłonienie Wykonawcy, który będzie świadczył dostawy sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Łodzi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ, Załącznikach do OPZ dla części 1 oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ. (Nr zgodna z SWZ) Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9.1 Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie Wykonawca składa wraz z ofertą: 9.2 Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć, w celu wstępnego potwierdzenia, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu: 9.2.1 aktualne na dzień składania ofert oświadczenie dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD) – Załącznik nr 3 do SWZ (plik w formacie XML). 9.2.1.9 W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - JEDZ składa każdy z tych Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). 9.2.2 Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie niniejsze oświadczenie składa każdy z tych Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). 9.3 NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO WYKONAWCA, którego oferta została najwyżej oceniona, jest zobowiązany do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych tj.: 9.3.1 W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, Zamawiający żąda następujących dokumentów: 9.3.1.1 Oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ. 9.3.1.2 Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa: - w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (tj. w jednolitym dokumencie JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ustawy Pzp, - z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ składa każdy z tych Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). 9.3.1.3 Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w Załącznikach do OPZ dla części 1-5. Wykonawca może złożyć ofertę na wybraną część zamówienia/ wybrane części zamówienia lub wszystkie części 1-5 zamówienia. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy wniesienia wadium.Zamawiający nie żąda od Wykonawcy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 40.1 Zamawiający nie przewiduje: 40.1.1. składania ofert wariantowych; 40.1.2. rozliczania w walutach obcych; 40.1.3. aukcji elektronicznej; 40.1.4. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 40.1.5. udzielenia zamówień na podstawie 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp; 40.1.6. prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp; 40.1.7. wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 40.1.8. odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 40.2 Zakres i warunki zmian zawartej umowy - kwestie odnoszące się do umowy są uregulowane we wzorze umowy – Załącznik nr 6 do SWZ dla części 1-4 zamówienia. 40.3 Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
LosLOT-0002
TitelCzęść II zamówienia Dostawy będą obejmowały:- laptopy
BeschreibungPrzedmiotem postępowania jest wyłonienie Wykonawcy, który będzie świadczył dostawy sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Łodzi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ, Załącznikach do OPZ dla części 2 oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
LosLOT-0003
TitelCzęść III zamówienia. Dostawy będą obejmowały: - skanery, - drukarki kodów kreskowych.
BeschreibungPrzedmiotem postępowania jest wyłonienie Wykonawcy, który będzie świadczył dostawy sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Łodzi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ, Załącznikach do OPZ dla części 3 oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker, 30237000 Teile und Zubehör für Computer
LosLOT-0004
TitelCzęść IV zamówienia. Dostawy będą obejmowały: - urządzenia wielofunkcyjne formatu A3 (druk laserowy, kolor), - urządzenia wielofunkcyjne formatu A3 (druk laserowy, monochromatyczny) - urządzenia wielofunkcyjne formatu A4 (druk laserowy, monochromatyczny) - drukarki A4 mono.
BeschreibungPrzedmiotem postępowania jest wyłonienie Wykonawcy, który będzie świadczył dostawy sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Łodzi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ, Załącznikach do OPZ dla części 4 oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker