See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa energii elektrycznej dla II Grupy Zakupowej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (również sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1A, 1B, 1C, 1D do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części zamówienia: 1.1. I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 6 023 554 kWh, 1.2. II część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 10 964 089 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 142 804 kWh, 1.3. III część zamówienia: usługa kompleksowa na obszarze Tauron Dystrybucja S.A. na lata 2026 - 2027 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1C do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 701 530 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1C do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. 1.4. IV część zamówienia: usługa kompleksowa na obszarze Enea Operator Sp. z o.o. na lata 2026 - 2027 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1D do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 66 009 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1D do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego.
Interne Kennung: 2GZ/Energia/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej – I część (oświetlenie uliczne)
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania - I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 6 023 554 kWh, 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1A do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A do SWZ. 4. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2A do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego Załącznik nr 2 do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa. 5. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów dystrybucyjnych zawartych przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1A do SWZ. 6. Obowiązujące umowy na dostawę energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej/kompleksowe dla PPE zawartych w załącznikach nr 1A do SWZ zawarte są na czas oznaczony i nieoznaczony, a dokładny opis dla każdego z PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/okres wypowiedzenia” wymienionych wyżej załączników.
Interne Kennung: 2GZ/Energia/2025 - I część
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A do SWZ).
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej – II część (pozostałe obiekty wraz z oze)
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania - II część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 10 964 089 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 142 804 kWh, 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1B do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A do SWZ. 4. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2A do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego Załącznik nr 2 do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa. 5. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów dystrybucyjnych zawartych przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1B do SWZ. 6. Obowiązujące umowy na dostawę energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej/kompleksowe dla PPE zawartych w załącznikach nr 1A do SWZ zawarte są na czas oznaczony i nieoznaczony, a dokładny opis dla każdego z PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/okres wypowiedzenia” wymienionych wyżej załączników. 7. Zawarcie umów na PPE z instalacjami PV dla II części zamówienia nastąpi: - na zasadzie wytworzenia (odsprzedaży) energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci, - wg projektu umowy zaproponowanego przez wykonawcę, po zatwierdzeniu jego zapisów przez zamawiającego, - koszt usługi bilansowania handlowego wliczony jest w cenę odsprzedaży przez zamawiającego energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci. 8. Wartość odsprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci wyliczona zostanie wg informacji zawartych w Rozdziale 4 pkt 4.2 ppkt 4.2.3 lit. b
Interne Kennung: 2GZ/Energia/2025 - II część
Los: LOT-0003
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – III część (obszar Tauron Dystrybucja S.A.)
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania - III część zamówienia: usługa kompleksowa na obszarze Tauron Dystrybucja S.A. na lata 2026 - 2027 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1C do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 701 530 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1C do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1C do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2B do SWZ. 4. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2B do SWZ. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa. 5. Świadczona będzie usługa kompleksowa (dostawa energii wraz z usługą dystrybucji). 6. Obowiązujące umowy na kompleksową dostawę energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej/kompleksowe dla PPE zawartych w załącznikach nr 1C do SWZ zawarte są na czas oznaczony i nieoznaczony, a dokładny opis dla każdego z PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/okres wypowiedzenia” wymienionych wyżej załączników.
Interne Kennung: 2GZ/Energia/2025 - III część
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2B do SWZ).
Los: LOT-0004
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – IV część (obszar Enea Operator Sp. z o.o.)
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania - IV część zamówienia: usługa kompleksowa na obszarze Enea Operator Sp. z o.o. na lata 2026 - 2027 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1D do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 66 009 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1D do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1D do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2B do SWZ. 4. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2B do SWZ. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa. 5. Świadczona będzie usługa kompleksowa (dostawa energii wraz z usługą dystrybucji). 6. Obowiązujące umowy na kompleksową dostawę energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej/kompleksowe dla PPE zawartych w załącznikach nr 1D do SWZ zawarte są na czas oznaczony i nieoznaczony, a dokładny opis dla każdego z PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/okres wypowiedzenia” wymienionych wyżej załączników.
Interne Kennung: 2GZ/Energia/2025 - IV część