2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowych, samochodów osobowych, przystosowanych do egzaminowania na kat. B prawa jazdy a także z bieżącym serwisowaniem dla potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi
Beschreibung: 1. Przedmiot postępowania stanowi: a) dostawa 38 szt. fabrycznie nowych, nieużywanych samochodów osobowych, przystosowanych do egzaminowania na kat. B prawa jazdy, a także świadczenie przez Wykonawcę usługi bieżącego serwisowania; b) dostawa i montaż 13 nowych zestawów urządzeń do rejestracji przebiegu egzaminów państwowych na prawo jazdy kategorii B, w nowych Pojazdach, (w tym 3 zestawy w Oddziale Terenowym w Piotrkowie Tryb., 10 zestawów w Oddziale Terenowym w Skierniewicach); c) demontaż i montaż 24 zestawów aktualnie użytkowanych urządzeń do rejestracji przebiegu egzaminów znajdujących się obecnie w samochodach Zamawiającego do nowo dostarczonych Pojazdów, (w tym 17 zestawów w Oddziale Terenowym w Piotrkowie Tryb. i 7 zestawów w Oddziale Terenowym w Skierniewicach) 2. Opis wymagań technicznych samochodów, będących przedmiotem zamówienia zawiera Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca wyraża zgodę na zamontowanie urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk podczas egzaminu praktycznego, w pojazdach Wykonawcy. Montaż urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk z przebiegu egzaminów dokonuje będzie przez Zamawiający i na jego koszt.
Interne Kennung: WORD/DO/2300/11/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32330000 Geräte zur Bild- und Tonaufzeichnung und -wiedergabe, 32333100 Videorecorder, 32333200 Camcorder, 32351100 Videomontageeinrichtung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zamówienie nie zostało podzielone na części
Beschreibung: 1. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 2. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi jednorodny, funkcjonalnie powiązany zakres, obejmujący najem pojazdów egzaminacyjnych przeznaczonych do realizacji jednego celu, jakim jest przeprowadzanie państwowych egzaminów na prawo jazdy kategorii B. Realizacja zamówienia w ramach jednego kontraktu pozwala na zapewnienie jednolitych warunków egzaminacyjnych, spójnych parametrów technicznych pojazdów oraz sprawnej organizacji i nadzoru nad realizacją zamówienia. 3. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do utrudnień organizacyjnych, rozproszenia odpowiedzialności po stronie wykonawców oraz ryzyka zróżnicowania warunków przeprowadzania egzaminów, co pozostawałoby w sprzeczności ze standaryzowanym charakterem egzaminów państwowych. 4. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zakres i skala zamówienia nie mają charakteru nadmiernego, a wielkość zamówienia odpowiada standardowej działalności podmiotów funkcjonujących na rynku najmu pojazdów. W związku z tym brak podziału zamówienia na części nie ogranicza dostępu do postępowania wykonawcom o mniejszym potencjale, w tym podmiotom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, zdolnym do samodzielnej realizacji zamówienia w całości.
Menge: 38 Stück