2. Verfahren
Verfahren
Titel: Osallistumispyyntö. Krematoriolaitteiden muutos, suodatinlaitteiden toimitus ja asennus sekä huolto.
Beschreibung: Kohteena on Jyväskylän ev.lut. seurakunnan krematorioon tehtävät muutokset, korjaukset sekä kokonaan uusien suodatinlaitteiden asennus kaikkine osineen ja töineen sekä järjestelmän huolto viiden vuoden ajalla. Kohteen osoite on Mäntykankaan hautausmaa, Kuormaajantie 10, 40320 Jyväskylä. Krematoriouunit sijaitsevat olemassa olevassa kappeli-krematoriorakennuksessa ja suodatinlaitteet asennetaan laajennusosaan, joka suunnitellaan ja toteutetaan tästä hankinnasta erillisinä urakoina
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelyn kulku 1. Osallistumisvaihe: Kaikki halukkaat toimittajat voivat jättää osallistumishakemuksen tässä asiakirjassa esitettyjen vaatimusten mukaisesti 2. Ehdokkaiden valinta: Hankintayksikkö arvioi hakijoiden soveltuvuuden ja valitsee ehdokkaat (vähintään 3 ja enintään 5 ehdokasta) neuvotteluihin tässä osallistumispyynnössä esitettyjen kriteerien perusteella 3. Neuvotteluvaihe: Valittujen ehdokkaiden kanssa käydään neuvottelut, joiden aikana ratkaisumalleja kehitetään. Hankintayksikkö voi pyytää neuvottelujen aikana alustavia tarjouksia 4. Varsinainen tarjousvaihe: Neuvottelujen päätyttyä mukana olevia ehdokkaita pyydetään jättämään lopulliset tarjoukset, joiden pohjalta tehdään hankintapäätös
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42350000 Krematoriumsöfen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-052386-LOT-0001