2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kamiennogórskiego w sezonie 2025/2026
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu kamiennogórskiego w sezonie zimowym 2025/2026. Zamówienie zostało podzielone na 6 części. Długość dróg powiatowych do utrzymania na wszystkich części wynosi łącznie 296 km. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie realizacji i odbioru określają: opis przedmiotu zamówienia - Tom III SWZ oraz projektowanie postanowienia umowy - Tom II SWZ.
Interne Kennung: ID.272.3.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1. w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego (w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp) – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenia Wykonawcy (w zakresie art. 108 ust. 1pkt 5 ustawy Pzp), o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik 4.8. do SWZ); c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania (w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 3, 4 i pkt 6 ustawy Pzp – Załącznik 4.9. do SWZ); d) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, 2. w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykazu urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami (Załącznik 4.10. do SWZ). 2) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 23.2.1) d) SWZ, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. 3) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował urządzeniami technicznymi w celu wykonania zamówienia, w tym minimum: a) Część 1: ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt., b) Część 2: ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 2 szt., c) Część 3: ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt., d) Część 4: ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 2 szt., e) Część 5: ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt., f) Część 6: ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt., W przypadku składania oferty na dwie lub więcej części zamówienia wykonawca musi wykazać się sumą warunków dla poszczególnych części, tj. przy składaniu oferty na więcej niż 1 (jedną) część – ilość pojazdów musi stanowić sumę wynikającą z warunków dla każdej części. Zamawiający nie dopuszcza wykazania tych samych pojazdów w różnych częściach zamówienia. 4) Wykonawca sporządza JEDZ: a) przy wykorzystaniu systemu dostępnego poprzez stronę internetową https://espd.uzp.gov.pl/ b) za pośrednictwem innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie formularza JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego, c) instrukcja wypełniania formularza JEDZ znajduje się na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia d) celem ułatwienia Wykonawcy sporządzenia JEDZ, Zamawiający przygotował formularz JEDZ (Załącznik 4.3. do SWZ), który zamieścił na Platformie. W przypadku gdy Wykonawca korzysta z możliwości samodzielnego utworzenia nowego formularza JEDZ/ESPD, aktywne są wszystkie pola formularza. Należy je wypełnić w zakresie stosownym do wymagań określonych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu. Przy wszystkich podstawach wykluczenia domyślnie zaznaczona jest odpowiedź przecząca. Po zaznaczeniu odpowiedzi twierdzącej Wykonawca ma możliwość podania szczegółów, a także opisania ewentualnych środków zaradczych podjętych w ramach tzw. samooczyszczenia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie I
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 26,40 km.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia wyjazdów maksymalnie do 23.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie II
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 25,80 km.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie III
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 26,11 km.
Interne Kennung: Część 3
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia wyjazdów maksymalnie do 29.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie IV
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 40,40 km.
Interne Kennung: Część 4
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia wyjazdów maksymalnie do 22.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie V
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 19,70 km.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie VI
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 22,50 km.
Interne Kennung: Część 6