491106-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Dostawa i wdrożenie sprzętu i oprogramowania w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i wdrożenie sprzętu i oprogramowania w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie sprzętu i oprogramowania w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd obejmująca: 1) dostawę i wdrożenie nowego serwera do backupu wraz z oprogramowaniem systemowym 2) dostawę zasilaczy awaryjnych do serwerowni 3) dostawę i wdrożenie klastra redundantnych urządzeń NAS 4) przegląd, analizę i aktualizację polityki bezpieczeństwa na urządzeniach UTM Fortigate, posiadanych przez Zamawiającego 5) dostawę i wdrożenie urządzeń Access Point 6) dostawę i wdrożenie zarządzalnych urządzeń sieciowych 7) dostawę i wdrożenie systemu NAC 8) dostawę i wdrożenie oprogramowania SIEM. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku do SWZ. 2. Wykonawca składając ofertę udziela Zamawiającemu 2-letniej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy, z zastrzeżeniem, iż na serwer dla kopii zapasowych, serwery NAS, punkty dostępowe AP wraz z kontrolerami oraz na przełączniki LAN typ 1, typ 2 i typ 3 Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert. 3. Wykonawca składając ofertę może zaoferować system SIEM z albo bez konsoli administracyjnej, o której mowa w pkt 8 Opisu przedmiotu zamówienia, co oceniane będzie w ramach kryteriów oceny ofert. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający nie podzielił postępowania na części ze względu: 1) na konieczność zachowania integralności systemu bezpieczeństwa; Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i wdrożenie komponentów, które nie stanowią niezależnych od siebie urządzeń, lecz tworzą jeden, spójny i komplementarny ekosystem bezpieczeństwa (zgodnie z założeniami realizowanego projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”). Systemy wykrywania i reagowania (SIEM) oraz kontroli dostępu (NAC) muszą ściśle współpracować z infrastrukturą sieciową (UTM, AP, LAN). Z kolei bezpieczeństwo danych (serwer kopii zapasowych, klastry NAS) zależy bezpośrednio od stabilności zasilania (UPS) oraz ochrony przed atakami z sieci wewnętrznej i zewnętrznej. Odseparowanie tych elementów uniemożliwiłoby osiągnięcie pełnej synergii technologicznej. 2) na zagrożenie rozproszenia odpowiedzialności Wykonawcy Podział postępowania na części z dużym prawdopodobieństwem doprowadziłby do sytuacji, w której poszczególne zadania realizowaliby różni Wykonawcy. W przypadku wystąpienia awarii, podatności lub problemów z kompatybilnością na styku systemów (np. brak poprawnego przesyłania logów sieciowych z urządzeń LAN/UTM do systemu SIEM), istnieje krytyczne ryzyko tzw. „rozproszenia odpowiedzialności”. Wykonawcy mogliby przerzucać na siebie winę za nieprawidłowe działanie systemu, co sparaliżowałoby proces usuwania awarii, wydłużyło czas reakcji i naraziło Zamawiającego na bezpośrednie incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa. Wybór jednego Wykonawcy gwarantuje jeden punkt kontaktu (Single Point of Contact – SPOC) i pełną odpowiedzialność za końcowy efekt wdrożenia. 3) na ryzyko braku kompatybilności i interoperacyjności Wdrożenie systemów klasy NAC oraz SIEM wymaga głębokiej integracji z przełącznikami LAN oraz punktami dostępowymi Wi-Fi. Powierzenie tych zadań różnym Wykonawcom niesie za sobą wysokie ryzyko technologiczne – system NAC jednego producenta może nie współpracować w pełni z urządzeniami sieciowymi dostarczonymi przez innego Wykonawcę w ramach odrębnej części. Jeden Wykonawca jest zobowiązany do doboru sprzętu i oprogramowania w taki sposób, aby wszystkie elementy współpracowały ze sobą bezkonfliktowo. 5. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 8. Pozycja główna wg Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych: 30200000-1 – uradzenia komputerowe 48730000-4 – pakiety oprogramowania zabezpieczającego 30233000-1 – urządzenia do przetwarzania i odczytu danych 31154000-0 – bezprzestojowe źródła energii 32420000-3 – urządzenia sieciowe 48219100-7 – pakiety oprogramowania bramowego 72611000-6 – usługi w zakresie wsparcia technicznego
Interne KennungPA.271.2.10.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie sprzętu i oprogramowania w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd obejmująca: 1) dostawę i wdrożenie nowego serwera do backupu wraz z oprogramowaniem systemowym 2) dostawę zasilaczy awaryjnych do serwerowni 3) dostawę i wdrożenie klastra redundantnych urządzeń NAS 4) przegląd, analizę i aktualizację polityki bezpieczeństwa na urządzeniach UTM Fortigate, posiadanych przez Zamawiającego 5) dostawę i wdrożenie urządzeń Access Point 6) dostawę i wdrożenie zarządzalnych urządzeń sieciowych 7) dostawę i wdrożenie systemu NAC 8) dostawę i wdrożenie oprogramowania SIEM. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku do SWZ. 2. Wykonawca składając ofertę udziela Zamawiającemu 2-letniej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy, z zastrzeżeniem, iż na serwer dla kopii zapasowych, serwery NAS, punkty dostępowe AP wraz z kontrolerami oraz na przełączniki LAN typ 1, typ 2 i typ 3 Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert. 3. Wykonawca składając ofertę może zaoferować system SIEM z albo bez konsoli administracyjnej, o której mowa w pkt 8 Opisu przedmiotu zamówienia, co oceniane będzie w ramach kryteriów oceny ofert. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający nie podzielił postępowania na części ze względu: 1) na konieczność zachowania integralności systemu bezpieczeństwa; Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i wdrożenie komponentów, które nie stanowią niezależnych od siebie urządzeń, lecz tworzą jeden, spójny i komplementarny ekosystem bezpieczeństwa (zgodnie z założeniami realizowanego projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”). Systemy wykrywania i reagowania (SIEM) oraz kontroli dostępu (NAC) muszą ściśle współpracować z infrastrukturą sieciową (UTM, AP, LAN). Z kolei bezpieczeństwo danych (serwer kopii zapasowych, klastry NAS) zależy bezpośrednio od stabilności zasilania (UPS) oraz ochrony przed atakami z sieci wewnętrznej i zewnętrznej. Odseparowanie tych elementów uniemożliwiłoby osiągnięcie pełnej synergii technologicznej. 2) na zagrożenie rozproszenia odpowiedzialności Wykonawcy Podział postępowania na części z dużym prawdopodobieństwem doprowadziłby do sytuacji, w której poszczególne zadania realizowaliby różni Wykonawcy. W przypadku wystąpienia awarii, podatności lub problemów z kompatybilnością na styku systemów (np. brak poprawnego przesyłania logów sieciowych z urządzeń LAN/UTM do systemu SIEM), istnieje krytyczne ryzyko tzw. „rozproszenia odpowiedzialności”. Wykonawcy mogliby przerzucać na siebie winę za nieprawidłowe działanie systemu, co sparaliżowałoby proces usuwania awarii, wydłużyło czas reakcji i naraziło Zamawiającego na bezpośrednie incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa. Wybór jednego Wykonawcy gwarantuje jeden punkt kontaktu (Single Point of Contact – SPOC) i pełną odpowiedzialność za końcowy efekt wdrożenia. 3) na ryzyko braku kompatybilności i interoperacyjności Wdrożenie systemów klasy NAC oraz SIEM wymaga głębokiej integracji z przełącznikami LAN oraz punktami dostępowymi Wi-Fi. Powierzenie tych zadań różnym Wykonawcom niesie za sobą wysokie ryzyko technologiczne – system NAC jednego producenta może nie współpracować w pełni z urządzeniami sieciowymi dostarczonymi przez innego Wykonawcę w ramach odrębnej części. Jeden Wykonawca jest zobowiązany do doboru sprzętu i oprogramowania w taki sposób, aby wszystkie elementy współpracowały ze sobą bezkonfliktowo. 5. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.