2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa paliw silnikowych w systemie dostaw centralnych w latach 2025-2028
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup paliw silnikowych w systemie dostaw centralnych w latach 2025-2028, w niżej wymienionej maksymalnej ilości: - Benzyna bezołowiowa Pb 95 – wg normy PN-EN 228+A1 lub równoważnej - 2 877 m3; - Olej napędowy ON dla klimatu umiarkowanego – wg normy PN-EN 590+A1 lub równoważnej - 6 233 m3; - Olej napędowy ON2 dla klimatu arktycznego klasa 2 – wg normy PN-EN 590+A1 lub równoważnej - 109 m3. Zamawiający zobowiązuje się do zakupu niżej wymienionych minimalnych ilości przedmiotu zamówienia: − Benzyna bezołowiowa Pb 95 – wg normy PN-EN 228+A1 lub równoważnej w ilości minimalnej 877 m3, − Olej napędowy ON dla klimatu umiarkowanego – wg normy PN-EN 590+A1 lub równoważnej w ilości minimalnej 2 230 m3, − Olej napędowy ON2 dla klimatu arktycznego – wg normy PN-EN 590+A1 lub równoważnej w ilości minimalnej 45 m3. Wskazane powyżej paliwa muszą odpowiadać obowiązującym wymaganiom jakościowym określonym w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1018, z późn. zm.). 2. Zbiorniki magazynowe we wskazanych lokalizacjach są dopuszczone do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego. Minimalna objętość jednorazowej dostawy danego produktu określonego w tabeli powyżej wynosi 4,0 m3. 3. Rozładunek paliw w magazynach Zamawiającego realizowany będzie z uwzględnieniem informacji zawartych w załączniku nr 1 do umowy. 4. Lokalizacje dostaw paliw określono w załączniku nr 1 do umowy. Zamawiający zastrzega możliwość dokonania w trakcie trwania umowy zmiany lokalizacji i ich nazwy – na podstawie korespondencji Zamawiającego z wykonawcą.
Interne Kennung: Sprawa nr 36/BF/BTiZ/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Dokumenty wymagane przez Zamawiającego, składane wraz z ofertą: 1) Formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 2) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem (JEDZ)”. Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca przy wypełnianiu formularza JEDZ w części IV – Kryteria kwalifikacji wypełnił tylko sekcję α (alfa). W takim przypadku Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. Oświadczenie sporządza się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z wpisem do właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej albo przez osobę umocowaną do podpisania oferty. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców oddzielnie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. [Edytowalna wersja formularza dostępna na stronie Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/filter?lang=pl] Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3) Oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców oddzielnie. 4) Pełnomocnictwo lub ciąg pełnomocnictw (jeżeli dotyczy) lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli: - Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia i ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia; - w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestracyjnych. Pełnomocnictwo musi być złożone w takiej samej formie, jak składana oferta, tj. w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, dokonuje mocodawca lub notariusz. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający może żądać od Wykonawcy odpisu lub informacji z KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów rejestracyjnych, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 9 219