491443-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Glatteisbeseitigung – Síkosságmentesítés és hóeltakarítás
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Síkosságmentesítés és hóeltakarítás
Beschreibung: Jelen eljárás keretében a Nyertes Ajánlattevő feladata a(z) Pomáz Város Önkormányzatának síkosságmentesítési és hó eltakarítási feladatainak megvalósítása. A szerződés tárgyát képező feladatokat a nyertes ajánlattevő 2026. november 15. napjától 2027. február 28. napjáig, valamint 2027. november 15. napjától 2028. február 28. napjáig végzi. Az eljárás pontos mennyiségeit és a leírását a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR001151972026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Főbb mennyiségek: Pomáz Város belterületén kb. 250 db utca található, az úthálózat hossza 100 km. A város földrajzi elhelyezkedéséből adódóan a belterületi úthálózat sok esetben keskeny, valamint meredek utcákból áll össze. A feladat ellátása folyamán ez egy fontos szempont, hiszen rendelkezni kell olyan munkagépekkel, amelyek ilyen terepadottságok mellett is el tudják látni a feladatokat, ennek okán a feladat ellátása kettősrendeltetésű kis szóró-ekéző járművel lehetséges. A város úthálózatának átlag szélessége kb 3,7-4 méter közötti. Előfordulnak a 10 %-os lejtésnél nagyobb meredekségéi utcák. A szilárd burkolatú utak jelentős része régebben épült és ezek állapota ennek megfelelően nem a legjobb minőségű. Felületük repedezett, foltszerűen javított, egyenetlen. Az alapfeladat körébe tartozik a síkosságmentesítés teljes szélességben. Pomáz település egyedi úthálózat kialakítása miatt a teljesítésbe legalább az alábbi műszaki feltételeknek megfelelő gépek bevonása szükségesek (Ajánlatkérő jelen előírásai nem minősülnek szerződéskötési feltételnek): - Legalább 3 db kettősrendeltetésű kis szóró-ekéző jármű (keskeny/szűk utcák takarítására): Össztömeg: max. 5 500 kg. Magasság: max 2 500 mm Szélesség: max 2 000 mm Meghajtás: összkerék meghajtás - A gépjárműre szerelt sószóró adapter tároló tartályának befogadó képessége legalább 1 m3. A tároló tartály felső nyitott felülete legyen legfeljebb 100 x 100 mm vagy annál kisebb lyukbőségű rácsszerkezettel lefedett. - A hóeke adapter munka szélesség (30 fokos, vagy maximális elfordításnál): min. 1200 mm - max. 1500 mm - A gépjármű műholdas nyomkövetővel rendelkezik Személyi feltételek: - 2 fő aki rendelkezik az 54/2021. (XI.5.) ITM rendeletre, a gépjárművezetők síkosságmentesítéshez, hóeltakarításhoz szükséges az 5623 és 5625 gépcsoport kódszámra érvényes gépkezelői jogosítvánnyal. Az eljárás pontos mennyiségeit és leírását a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR001151972026/1
Menge: 1 Stück