491584-2025 - Ergebnis
Tschechien – Personenkraftwagen – Operativní leasing osobních vozidel pro Skupinu ČEZ
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOperativní leasing osobních vozidel pro Skupinu ČEZ
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je ujednání rámcových podmínek časově omezeného užívání osobních vozidel ve vlastnictví Dodavatele v (sub)kategoriích specifikovaných v zadávací dokumentaci spolu s poskytnutím souvisejících služeb, tedy sjednání podmínek pronájmu osobních vozidel pro Skupinu ČEZ formou operativního leasingu. Vozidla budou pronajímána na základě příslušné dílčí smlouvy na dobu určitou 48 kalendářních měsíců s ročním průběhem kilometrů stanoveným v zadávací dokumentaci.
Vorherige Bekanntmachung28507-2020
Interne KennungN006/20/V00020231
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. V případě, že výrobce vozidla přestane vyrábět některý z modelů vozidel uvedených v příloze č. 1 smlouvy, zavazuje se pronajímatel nabídnout nájemci takový model vozidla, který bude výrobcem označen za oficiálního nástupce modelu, který se přestal vyrábět. V případě objektivních překážek a nemožnosti nahradit ukončený model jeho nástupcem (např. při zrušení výroby daného modelu bez náhrady), nabídne pronajímatel nájemci model jiné výrobní značky; takový model však musí splňovat všechny minimální technické parametry, které jsou pro příslušnou subkategorii vozidel vymezeny v příloze č. 1 smlouvy. Zároveň, v důsledku změny určitého modelu vozidla nesmí dojít ke zvýšení ročních nákladů na vozidlo, a to počítáno způsobem popsaným v příloze č. 8 smlouvy. Výše sjednané měsíční splátky je i při změně modelu vozidla neměnná, a to i v případě, že rozdíl ceníkové ceny nového modelu vozu a původního modelu vozu činí více než 5 %, leda by ceníková cena nově nabízeného modelu vozu byla o 5 % a více nižší, než poslední ceníková cena původního modelu vozu - pak by měsíční splátka vozu byla snížena postupem stanoveným pro změnu základního měsíčního nájemného z důvodu snížení ceníkové ceny vozidla výrobcem dle čl. V odst. 5.8 smlouvy. 2. Změna základní výše měsíčního nájemného je možná pouze v následujících případech: (a) V případě, že dojde ke změně (snížení nebo zvýšení) oficiální ceníkové ceny vozidla, kterou se rozumí cena určená dle doporučených cen výrobce (dodavatele) vozidla pro konečné spotřebitele v České republice bez DPH v měně Kč, které jsou veřejně dostupné na webových stránkách výrobce vozidla či jeho oficiálního zástupce pro Českou republiku (dále jen „ceníková cena“) oproti hodnotě původní ceníkové ceny vozidla obsažené v příloze č. 2 smlouvy, ze které vycházela kalkulace základní výše měsíčního nájemného vozidla, o více než 5 % (slovy: pět procent), je pronajímatel oprávněn - a v případě snížení ceníkové ceny je povinen - upravit základní výši měsíčního nájemného, a to o rozdíl mezi hodnotou původní ceníkové ceny vozidla a novou ceníkovou cenou vozidla, oboje po odečtení slevy uvedené v příloze č. 1 smlouvy a zohlednění změny zůstatkové hodnoty vozidla [nová zůstatková hodnota vozu bude stanovena poměrem k nové ceníkové ceně vozu, kdy takový poměr (vyjádřeno v procentech) bude odpovídat poměru původní zůstatkové hodnoty vozidla k původní ceníkové ceně vozidla], dělený počtem měsíců doby trvání nájmu dané subkategorie vozidla. Pronajímatel je v takovém případě povinen zaslat nájemci žádost o úpravu základní výše měsíčního nájemného. Součástí žádosti pronajímatele ve smyslu předchozí věty musí vždy být nový oficiální ceník výrobce (dodavatele) vozidla a doložený způsob výpočtu nové základní výše měsíčního nájemného, nové výše měsíčního nájemného (po zohlednění změny základní výše měsíčního nájemného) a nové garantované zůstatkové ceny vozu; nová garantovaná zůstatková cena vozu musí v procentuálním vyjádření vůči nové ceníkové ceně vozidla odpovídat procentuální hodnotě původní garantované zůstatkové ceny vozidla vůči původní ceníkové ceně vozidla v příslušné kategorii dle přílohy č. 1 smlouvy. Nový oficiální ceník výrobce bude vložen do přílohy č. 2 smlouvy. V případě, že dojde k naplnění podmínek k úpravě základní výše měsíčního nájemného u obou alternativ modelů vozidel v jeden okamžik, bude postupováno tímto způsobem: i. v případě, že původní ceníková cena vozidla s původně nižší ceníkovou cenou se sníží alespoň o 5 % a zároveň, ceníková cena vozidla s původně vyšší ceníkovou cenou se zvýší alespoň o 5 %, pak bude základní výše měsíčního nájemného snížena způsobem odpovídajícím snížení původní ceníkové ceny vozidla s původně nižší ceníkovou cenou; (b) V případě, že dojde ke změně výše sazby PRIBOR 12 oficiálně vyhlašované Českou národní bankou o více než 30 % (slovy: třicet procent) původní hodnoty sazby PRIBOR 12 platné ke dni podání nabídky pronajímatele na veřejnou zakázku, je pronajímatel oprávněn, a v případě snížení sazby PRIBOR 12 je povinen, zaslat nájemci žádost o úpravu základní výše měsíčního nájemného o procentní výši odpovídající rozdílu mezi sazbou PRIBOR 12 platnou ke dni podání nabídky pronajímatele na veřejnou zakázku a sazbou PRIBOR 12 platnou ke dni, kdy má dojít ke změně smlouvy. Pro změnu smlouvy jsou přitom rozhodující sazby oficiálně vyhlášené Českou národní bankou. Základní výše měsíčního nájemného ve vztahu k již dodaným vozidlům zůstává změnou základní výše měsíčního nájemného dle tohoto ustanovení nedotčena; změnu základní výše měsíčního nájemného dle tohoto ustanovení lze aplikovat pouze ve vztahu k vozidlům objednaným na základě dílčí smlouvy uzavřené poté, co nájemce písemně odsouhlasí změnu základní výše měsíčního nájemného dle odst. 5.9 tohoto článku smlouvy. Součástí žádosti pronajímatele o úpravu výše základní výše měsíčního nájemného dle tohoto ustanovení smlouvy musí vždy být nová sazba PRIBOR 12, doložený způsob výpočtu nové základní výše měsíčního nájemného a nová výše měsíčního nájemného (po zohlednění změny základní výše měsíčního nájemného). (c) V případě, že dojde ke změně silniční daně, poplatku za užívání dálnic a rychlostních komunikací, poplatku za rádio anebo některého ze správních poplatků za přihlášení a odhlášení vozidla platných ke dni podání nabídky pronajímatele na veřejnou zakázku nebo dojde-li k zavedení nových daní a poplatků zatěžujících užívání osobních automobilů, je pronajímatel oprávněn, a v případech vedoucích ke snížení měsíčního nájemného povinen, upravit výši měsíčního nájemného. Výše měsíčního nájemného se v takovém případě změní o částku odpovídající hodnotě změny (snížení nebo zvýšení) příslušné sazby daně či poplatku, přepočtené na jeden měsíc. Součástí žádosti pronajímatele ve smyslu předchozí věty musí vždy být doložený způsob výpočtu nové výše měsíčního nájemného.