See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tildelingsmeddelelse angående udbud af indkøb og levering af medarbejderjulegaver til Københavns Kommune
Beschreibung: Ved nærværende udbud har Københavns Kommune at tildele en kontrakt på på køb og levering af medarbejderjulegaver.Udbuddet blev gennemført ved et offentligt EU-udbud. Tilbudsgivers tilbud blev vurderet ud fra kriteriet bedste forhold mellem pris og kvalitet.På baggrunde af en evalueringen har Ordregiver identificeret Borg & Bigum Danmark A/S´s tilbud som værende det mest fordelagtige tilbud baseret på kriteriet bedste forhold mellem pris og kvalitet. Borg & Bigum Danmark A/S er derfor blevet tildelt opgaven.
Interne Kennung: 287813667
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet blev udført som et offentligt udbud.Udbuddet blev offentliggjort den 7. maj, tilbudsfristen sluttede den 9. juni.Efter evaluering af den modtaget tilbud blev Borg & Bigums tilbud identificeret, som det økonomisk mest fordelagtige tilbud, ud fra tildelingskriteriet bedst forhold mellem pris og kvalitet.Standstillperioden løb fra den 16 juni til og med den 28 juni. Efter endt standstill periode indgik Københavns Kommune kontrakt med Borg & Bigum Danmark A/S.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18530000 Geschenkartikel
5. Los
Los: LOT-0000