491703-2025 - Ergebnis
Polen – Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen – MOBILNY SYSTEM DO POMIARU EMISJI SPALIN PEMS
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelMOBILNY SYSTEM DO POMIARU EMISJI SPALIN PEMS
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest w pełni mobilny system do badania emisji w rzeczywistych warunkach jazdy (PEMS – Portable Emission Measurement System), dedykowany do badań, rozwoju i homologacji (Euro 7) pojazdów drogowych (zarówno lekkich, jak i ciężkich) z silnikami zasilanymi benzyną, olejem napędowym, LPG, CNG, paliwami syntetycznymi i biopaliwami lub dowolnym niestandardowym rodzajem paliwa (paliwo ciekłe lub gazowe, zdefiniowane jako CxHyOz), z manualną, automatyczną lub bezstopniową skrzynią biegów i z systemami start&stop lub bez nich, a także do testowania wszystkich rodzajów pojazdów hybrydowych (w tym hybryd pełnych i hybryd typu plug-in). Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji. Spotkanie organizacyjne zostanie zorganizowane w formie spotkania online w ciągu dwóch tygodni od podpisania umowy. Celem tego spotkania będzie ustalenie harmonogramu działań i poinformowanie Zamawiającego o konkretnych wymaganiach elementów systemu, które mają zostać dostarczone (gazy wzorcowe/zerowy/roboczy, zasilanie, płyn roboczy CPC itp.) 2. 4 tygodnie przed wysyłką Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o gotowości do przeprowadzenia odbioru wstępnego systemu, który odbędzie się w siedzibie Wykonawcy wspólnie z przedstawicielami Zamawiającego. Po zakończeniu prób odbiorczych zostanie podpisany protokół odbioru wstępnego. Certyfikaty kalibracji elementów systemu wraz z gazami wzorcowymi i przyrządami użytymi do prób odbiorczych zostaną dostarczone, 3. Na tydzień przed wysyłką Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o gotowości Wykonawcy do realizacji dostawy objętej umową, 4. Uruchomienie systemu zostanie przeprowadzone w siedzibie Zamawiającego. W zakresie odbioru zostaną przeprowadzone następujące testy: -weryfikacja liniowości mierzonych składników gazowych (≥11 punktów podziału), -kontrola szczelności wszystkich linii pobierania próbek, analizatorów i układu pobierania próbek PN, -badanie walidacyjne przeprowadzone na hamowni podwoziowej pojazdu osobowego zgodnie z rozporządzeniem UE 2017/1151, załącznik IIIA, ze wszystkimi stosownymi zmianami, włącznie z rozporządzeniem (UE) nr 2023/443. Wyniki walidacji muszą spełniać wymagania podane w tabeli A6/1 dodatku 6 do wyżej wymienionego rozporządzenia, -badanie emisji spalin w warunkach drogowych jednego pojazdu osobowego i jednego pojazdu ciężarowego. 5. Zakres dostawy systemu powinien obejmować dokumentację systemu, w języku angielskim lub polskim (co najmniej 1 egzemplarz papierowy i wersja elektroniczna), składającą się co najmniej z: -rysunki techniczne systemu -instrukcje obsługi, napraw i konserwacji zawierające opis wykonywania pomiarów i procedur kalibracji, w części niezbędnej z punktu widzenia Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1230 z dnia 14 czerwca 2023 r. w sprawie maszyn, muszą być dołączone z tłumaczeniem na język polski -instrukcje obsługi elementów systemu i oprogramowania -lista materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych -wykaz części zamiennych, które Zamawiający powinien mieć na stanie, aby zminimalizować czas przestoju w przypadku awarii systemu -protokoły z przeglądów urządzeń po uruchomieniu u Wykonawcy oraz certyfikaty kalibracji zgodnie z normą ISO 17025 wykonane przed dostawą wraz z certyfikatami kalibracji -Deklaracja zgodności z wymaganiami przepisów emisyjnych -Deklaracje zgodności w języku polskim wg co najmniej następujących norm bezpieczeństwa: Dyrektywa EMC 2014/30/WE Dyrektywa niskonapięciowa 2014/35/WE Zgodność z CE (tj. załącznik I do dyrektywy 93/42/EWG i wszystkie inne obowiązujące przepisy) 6. Szkolenia zostaną przeprowadzone zarówno w siedzibie Wykonawcy (czas trwania 3 dni. Ilość osób 4), jak i w siedzibie Zamawiającego (czas trwania 2 dni, Ilość osób 8). W ramach szkolenia powinny zostać omówione m.in. następujące zagadnienia: podstawy prawne i normatywne: normy emisji spalin (EURO 6, EURO 7), pojazdów osobowych, ciężarowych. •zasada działania PEMS: pomiar w warunkach rzeczywistej eksploatacji, różnice względem pomiarów laboratoryjnych. •budowa i rodzaje PEMS: systemy do pojazdów osobowych, ciężarowych, zasilanych paliwami alternatywnymi. •opis techniczny urządzenia (moduły pomiarowe, systemy pomocnicze, zasilanie i wymagania energetyczne, zasady instalacji). •przygotowanie do pomiarów (procedury instalacji na pojeździe, procedury wstępne, sprawdzenie komunikacji z pojazdem). •kalibracja i kontrola jakości (metody kalibracji gazów, kalibracja przepływu, kontrola punktu zerowego i punktu wzorcowego, dokumentacja kalibracji: protokoły, zgodność z wymaganiami przepisów) •procedury pomiarowe (uruchomienie systemu, zbieranie danych w czasie jazdy, zarządzanie danymi, postępowanie w przypadku błędów). •analiza i raportowanie danych (pobieranie i konwersja danych pomiarowych, podstawy obróbki danych: filtry, wyrównanie czasowe, kompensacje, generowanie raportów zgodnych z normami, identyfikacja i eliminacja danych odstających) •konserwacja i serwis (codzienna obsługa: czyszczenie filtrów, sprawdzanie układów pompowych, okresowe przeglądy: wymiana komponentów eksploatacyjnych, zasady przechowywania urządzenia: ochrona przed wilgocią, temperaturą) •bezpieczeństwo (zasady BHP przy pracy z gazami kalibracyjnymi, bezpieczne mocowanie na pojeździe, postępowanie w razie awarii podczas jazdy). •ćwiczenia praktyczne (montaż PEMS na pojeździe, przeprowadzenie kompletnego testu RDE, analiza uzyskanych wyników na komputerze, rozwiązywanie najczęstszych problemów) Po szkoleniu Wykonawca wystawi certyfikaty ukończenia szkolenia i dostarczy materiały szkoleniowe w formie papierowej i/lub elektronicznej. Materiały szkoleniowe mogą być częściowo napisane w języku innym niż polski, ale najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa i konserwacji muszą być w języku polskim. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w zał. nr 1 i innych dokumentach zamówienia w trybie wolnej ręki
Vorherige Bekanntmachung331208-2025
Interne KennungBOS/47/NZ/25
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu raz spełniają określone przez Zamawiającego w ZAPROSZENIA warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4. zdolności technicznej lub zawodowej – doświadczenie wykonawcy: Warunek doświadczenia Wykonawcy zostanie spełniony, gdy Wykonawca: Wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, jedną dostawę mobilnego system do pomiaru emisji PEMS oraz załączy na wezwanie Zamawiającego dowody określające, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane. W celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, Zamawiający wymaga, złożenia przed zawarciem umowy, oświadczenia własnego Wykonawcy w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia formularz JEDZ składa każdy z Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. W przypadku podmiotu udostępniającego zasoby na podstawie art. 118 Ustawy, podmiot udostępniający składa oświadczenie wg wzoru JEDZ w części braku podstaw wykluczenia oraz w tym zakresie w jakim spełnia warunek udziału w postępowaniu. Wzór formularza JEDZ określa Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 3/16), którego wzór stanowi Załącznik nr 4A do zaproszenia. Wykonawca/wykonawcy/podmiot udostępniający zasoby jest zobowiązany załączyć przed zawarciem umowy oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu w formie elektronicznej jednolitego dokumentu JEDZ w części IV sekcja α) – Załącznik nr 4A_of do ZAPROSZENIA. Instrukcja wypełnienia znajduje się na stronie internetowej UZP: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia. 3. Opis wymagań i warunków Zestawienie wymaganych dokumentów został szczegółowo opisany w złączniku nr 2 do zaproszenia w trybie zamówienia z wolnej ręki.