49193-2025 - Ergebnis
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Dostawa energii elektrycznej na potrzeby grupy zakupowej Gminy Grójec w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej na potrzeby grupy zakupowej Gminy Grójec w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów podmiotów wchodzących w skład Grupy Zakupowej Gminy Grójec, wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.), zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do w/w ustawy oraz zasadami określonymi w odpowiednich koncesjach. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. 1. Dostawa energii elektrycznej powinna się odbywać na warunkach i standardach określonych przepisami Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne, rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, oraz rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 29 grudnia 2017r.. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. 2. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2025 roku do 31.12.2025 roku wynosi 2 134 700 kWh. Wskazane w załączniku nr 1 do SWZ wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo – rozliczeniowych za sprzedaż energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy. Tym samym Zamawiający nie gwarantuje wykorzystania 100 % wolumenu określonego w załączniku nr 1 do SWZ. W stosunku do podmiotów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ Zamawiający gwarantuje, iż zrealizuje zamówienie na poziomie nie niższym, niż 60% wolumenu określonego w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi sprzedaży energii elektrycznej, będącej przedmiotem zamówienia, przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia sprzedaży energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 10 % wolumenu zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej oraz zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) jest PGE Dystrybucja S.A. W przypadku wszystkich punktów poboru należących zarówno do Gminy Grójec, ujętych w arkuszu 1 załącznika nr 1 do SWZ, oraz pozostałych punktów poboru (należących do podmiotów wymienionych w rozdziale I pkt 2 - 14), ujętych w arkuszu 2 załącznika nr 1 do SWZ zmiana sprzedawcy ma miejsce po raz kolejny. Umowy sprzedaży energii elektrycznej dla punktów poboru zawarte są z Respect Energy S.A. na czas określony do 31.12.2024 r. 5. Wykonawca musi mieć zawartą umowę, lub zawrze ją do chwili zawarcia umowy na dostawę energii elektrycznej, tj. tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), na podstawie której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ. 6. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartych z Wykonawcą umów sprzedaży energii elektrycznej oraz reprezentowania Zamawiających, wchodzących w skład Grupy Zakupowej Gminy Grójec, przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej. Zamawiający udzieli Wykonawcy upoważnienia/pełnomocnictwa do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy według wzoru przedstawionego przez Wykonawcę. 7. Gmina Grójec jest upoważniona na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy Pzp do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w imieniu jednostek wymienionych w rozdziale I pkt 2-13. Gmina Grójec i pozostałe jednostki organizacyjne zawrą odrębne umowy na zakup energii elektrycznej z wybranym Wykonawcą. Upoważnienia/pełnomocnictwa do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy udzielone Wykonawcy przez Zamawiających wchodzących w skład Grupy Zakupowej Gminy Grójec (na przedstawionym wcześniej przez Wykonawcę wzorze) będą stanowić załączniki do umów sprzedaży energii elektrycznej. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 591994-2024
Interne Kennung: WI.271.37.2024.KOI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej na potrzeby grupy zakupowej Gminy Grójec w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów podmiotów wchodzących w skład Grupy Zakupowej Gminy Grójec, wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.), zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do w/w ustawy oraz zasadami określonymi w odpowiednich koncesjach. Kod główny CPV: 09000000-3 – produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. 1. Dostawa energii elektrycznej powinna się odbywać na warunkach i standardach określonych przepisami Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne, rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, oraz rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 29 grudnia 2017r.. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. 2. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2025 roku do 31.12.2025 roku wynosi 2 134 700 kWh. Wskazane w załączniku nr 1 do SWZ wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo – rozliczeniowych za sprzedaż energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy. Tym samym Zamawiający nie gwarantuje wykorzystania 100 % wolumenu określonego w załączniku nr 1 do SWZ. W stosunku do podmiotów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ Zamawiający gwarantuje, iż zrealizuje zamówienie na poziomie nie niższym, niż 60% wolumenu określonego w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi sprzedaży energii elektrycznej, będącej przedmiotem zamówienia, przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia sprzedaży energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 10 % wolumenu zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej oraz zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) jest PGE Dystrybucja S.A. W przypadku wszystkich punktów poboru należących zarówno do Gminy Grójec, ujętych w arkuszu 1 załącznika nr 1 do SWZ, oraz pozostałych punktów poboru (należących do podmiotów wymienionych w rozdziale I pkt 2 - 14), ujętych w arkuszu 2 załącznika nr 1 do SWZ zmiana sprzedawcy ma miejsce po raz kolejny. Umowy sprzedaży energii elektrycznej dla punktów poboru zawarte są z Respect Energy S.A. na czas określony do 31.12.2024 r. 5. Wykonawca musi mieć zawartą umowę, lub zawrze ją do chwili zawarcia umowy na dostawę energii elektrycznej, tj. tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), na podstawie której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ. 6. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartych z Wykonawcą umów sprzedaży energii elektrycznej oraz reprezentowania Zamawiających, wchodzących w skład Grupy Zakupowej Gminy Grójec, przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej. Zamawiający udzieli Wykonawcy upoważnienia/pełnomocnictwa do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy według wzoru przedstawionego przez Wykonawcę. 7. Gmina Grójec jest upoważniona na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy Pzp do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w imieniu jednostek wymienionych w rozdziale I pkt 2-13. Gmina Grójec i pozostałe jednostki organizacyjne zawrą odrębne umowy na zakup energii elektrycznej z wybranym Wykonawcą. Upoważnienia/pełnomocnictwa do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy udzielone Wykonawcy przez Zamawiających wchodzących w skład Grupy Zakupowej Gminy Grójec (na przedstawionym wcześniej przez Wykonawcę wzorze) będą stanowić załączniki do umów sprzedaży energii elektrycznej. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi sprzedaży energii elektrycznej, będącej przedmiotem zamówienia, przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia sprzedaży energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 10 % wolumenu zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej oraz zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.