2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odnawialne źródła energii w Gminie Paradyż”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy niezależne od siebie części: a) Część I - Wymiana źródła ciepła wraz z budową instalacji grzejnikowej, instalacji fotowoltaicznej i magazynem energii elektrycznej w budynkach świetlicy w Honoratowie, Popławach Kolonii, Przyłęku, Stawowicach b) Część II - Wymiana źródła ciepła wraz z budową ogrzewania podłogowego, instalacji fotowoltaicznej i magazynem energii elektrycznej w budynku świetlicy w Mariampolu c) Część III - Budowa instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii elektrycznej w budynkach hydroforni w Paradyżu i oczyszczalni ścieków w Wielkiej Woli
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45314200 Installation von Telefonleitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45232141 Heizanlage, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Wymiana źródła ciepła wraz z budową instalacji grzejnikowej, instalacji fotowoltaicznej i magazynem energii elektrycznej w budynkach świetlicy w Honoratowie, Popławach Kolonii, Przyłęku, Stawowicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródła ciepła (gruntowa pompa ciepła) wraz z budową instalacji grzejnikowej, instalacji fotowoltaicznej i magazynem energii elektrycznej w budynkach świetlicy w Honoratowie, Popławach Kolonii, Przyłęku i Stawowicach Zakres robót obejmuje: 1. Demontaż istniejących instalacji 2. Montaż infrastruktury kablowej - dla prowadzenia kabli w budynku należy ułożyć korytka instalacyjne i rurki natynkowe. Prace te muszą być prowadzone w ścisłej koordynacji z wykonawca robót sanitarnych, pionowych. Konstrukcje wsporcze i uchwyty przewidziane do ułożenia na nich instalacji. Wszystkie przejścia obwodów instalacji elektrycznych przez ściany, stropy i itp. powinny być chronione przed uszkodzeniami i uszczelnione materiałami ognioochronnymi odbudowującymi wytrzymałość ogniową tych elementów. 3. Montaż kabli i przewodów - połączenia między przewodami oraz między przewodami i innym wyposażeniem powinny być wykonane w taki sposób, aby był zapewniony bezpieczny i pewny styk. 4. Montaż instalacji oświetlenia - oprawy oświetleniowe należy zamontować zgodnie z Dokumentacja Projektową oraz w taki sposób aby zapewnić wymagane parametry oświetleniowe. 5. Montaż osprzętu elektroinstalacyjnego - wszystkie elementy wyposażenia elektrycznego powinny być dobrane do maksymalnych zastosowanych napięć roboczych (wartość skuteczna dla prądu przemiennego), jak również do mogących wystąpić przepięć. 6. Inne roboty elektryczne - Instalacja ekwipotencjalizacyjna; Instalacja przeciwporażeniowa 7. Instalacja fotowoltaiki - Moc z systemu fotowoltaiki 15,12 kWp. - Do przetworzenia napięcia stałego powstałego na panelach fotowoltaicznych w prąd zmienny o napięciu 230V i częstotliwości 50 Hz należy zastosować wysokosprawny inwerter fotowoltaiczny. - Z uwagi na konfigurację instalacji jako on-grid należy zastosować inwerter z zabezpieczeniem przed pracą wyspową. - Przedmiotowa instalacja będzie składać się z inwertera fotowoltaicznego DC/AC. - Dane techniczne inwertera wg projektu. - Panele montowane będą na gruncie. - Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne o danych parametrach wg projektu - Po stronie DC panele fotowoltaiczne należy łączyć kablami solarnymi doziemnymi. Końcówki kabli łączyć złączkami MC Połączenie to zapewnia wodoszczelność i odporność na promieniowanie UV. - Na początku łańcucha paneli zastosować wkładki cylindryczne o charakterystyce gPV,/ w przypadku braku zabezpieczenia wbudowanego w inwerter/ które jednocześnie pełnią funkcję rozłącznika w instalacji fotowoltaicznej. - Należy zastosować konstrukcję systemową przeznaczoną do montażu na danym rodzaju podłoża. Konstrukcja wsporcza powinna być w wykonaniu odpornym na korozję. Panele fotowoltaiczne należy zamocować na konstrukcjach służących do ich mocowania oraz do prowadzenia kabli obsługujących system. 8. Instalacja odgromowa - Uziemienie konstrukcji wsporczych paneli. 9. Montaż nowej instalacji c.o. oraz regulacja instalacji c.o. - zaprojektowano instalację centralnego ogrzewania jako pompową, dwururową, wodną. W całym budynku ogrzewanie grzejnikowe. Instalację c.o. wykonać z rur stalowych cienkościennych, ze szwem i złączek ze stali niskowęglowej. Rury montowane za pomocą złączek zaprasowywanych z pierścieniowymi uszczelnieniami z kauczuku. 10. Wykonanie próby ciśnieniowej instalacji na zimno i na gorąco. 11. Zabezpieczenie antykorozyjne rur. 12. Izolacja cieplna rur.
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Wymiana źródła ciepła wraz z budową ogrzewania podłogowego, instalacji fotowoltaicznej i magazynem energii elektrycznej w budynku świetlicy w Mariampolu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródła ciepła (gruntowa pompa ciepła) wraz z budową instalacji grzejnikowej i ogrzewania podłogowego, instalacji fotowoltaicznej i magazynem energii elektrycznej w budynku świetlicy w Mariampolu. Zakres robót obejmuje: 1. Demontaż istniejących instalacji 2. Montaż infrastruktury kablowej - dla prowadzenia kabli w budynku należy ułożyć korytka instalacyjne i rurki natynkowe. Prace te muszą być prowadzone w ścisłej koordynacji z wykonawca robót sanitarnych, pionowych. Konstrukcje wsporcze i uchwyty przewidziane do ułożenia na nich instalacji. Wszystkie przejścia obwodów instalacji elektrycznych przez ściany, stropy i itp. powinny być chronione przed uszkodzeniami i uszczelnione materiałami ognioochronnymi odbudowującymi wytrzymałość ogniową tych elementów. 3. Montaż kabli i przewodów - połączenia między przewodami oraz między przewodami i innym wyposażeniem powinny być wykonane w taki sposób, aby był zapewniony bezpieczny i pewny styk. 4. Montaż instalacji oświetlenia - oprawy oświetleniowe należy zamontować zgodnie z Dokumentacja Projektową oraz w taki sposób aby zapewnić wymagane parametry oświetleniowe. 5. Montaż osprzętu elektroinstalacyjnego - wszystkie elementy wyposażenia elektrycznego powinny być dobrane do maksymalnych zastosowanych napięć roboczych (wartość skuteczna dla prądu przemiennego), jak również do mogących wystąpić przepięć. 6. Inne roboty elektryczne - Instalacja ekwipotencjalizacyjna; Instalacja przeciwporażeniowa 7. Instalacja fotowoltaiki - Projektowana instalacja fotowoltaiczna -panele- o mocy całkowitej 15,12 kWp - Do przetworzenia napięcia stałego powstałego na panelach fotowoltaicznych w prąd zmienny o napięciu 230V i częstotliwości 50 Hz należy zastosować wysokosprawny inwerter fotowoltaiczny. - Z uwagi na konfigurację instalacji jako on-grid należy zastosować inwerter z zabezpieczeniem przed pracą wyspową. - Przedmiotowa instalacja będzie składać się z inwertera fotowoltaicznego DC/AC. - Dane techniczne inwertera wg projektu. - Panele montowane będą na gruncie. - Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne o danych parametrach wg projektu - Po stronie DC panele fotowoltaiczne należy łączyć kablami solarnymi doziemnymi. Końcówki kabli łączyć złączkami MC Połączenie to zapewnia wodoszczelność i odporność na promieniowanie UV. - Na początku łańcucha paneli zastosować wkładki cylindryczne o charakterystyce gPV,/ w przypadku braku zabezpieczenia wbudowanego w inwerter/ które jednocześnie pełnią funkcję rozłącznika w instalacji fotowoltaicznej. - Należy zastosować konstrukcję systemową przeznaczoną do montażu na danym rodzaju podłoża. Konstrukcja wsporcza powinna być w wykonaniu odpornym na korozję. Panele fotowoltaiczne należy zamocować na konstrukcjach służących do ich mocowania oraz do prowadzenia kabli obsługujących system. 8. Instalacja odgromowa - Uziemienie konstrukcji wsporczych paneli. 9. Demontaż starej podłogi z desek i wykonanie nowej podłogi wg wytycznych Budowlanych, 10. Montaż nowej instalacji c.o. grzejnikowej i ogrzewania podłogowego oraz regulacja instalacji c.o. - zaprojektowano instalację centralnego ogrzewania jako pompową, dwururową, wodną grzejnikową oraz ogrzewania podłogowego. Instalację c.o. grzejnikową oraz od pomieszczenia źródła ciepła do rozdzielaczy instalacji ogrzewania podłogowego wykonać z rur stalowych cienkościennych, ze szwem i złączek ze stali niskowęglowej. Rury montowane za pomocą złączek zaprasowywanych z pierścieniowymi uszczelnieniami z kauczuku. 11. Wykonanie próby ciśnieniowej instalacji na zimno i na gorąco 12. Zabezpieczenie antykorozyjne rur 13. Izolacja cieplna rur
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Budowa instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii elektrycznej w budynkach hydroforni w Paradyżu i oczyszczalni ścieków w Wielkiej Woli
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budową instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii elektrycznej w budynkach hydroforni w Paradyżu i oczyszczalni ścieków w Wielkiej Woli Zakres robót obejmuje: 1. Demontaż istniejących instalacji 2. Montaż infrastruktury kablowej - dla prowadzenia kabli w budynku należy ułożyć korytka instalacyjne i rurki natynkowe. Prace te muszą być prowadzone w ścisłej koordynacji z wykonawca robót sanitarnych, pionowych. Konstrukcje wsporcze i uchwyty przewidziane do ułożenia na nich instalacji. Wszystkie przejścia obwodów instalacji elektrycznych przez ściany, stropy i itp. powinny być chronione przed uszkodzeniami i uszczelnione materiałami ognioochronnymi odbudowującymi wytrzymałość ogniową tych elementów. 3. Montaż kabli i przewodów - połączenia między przewodami oraz między przewodami i innym wyposażeniem powinny być wykonane w taki sposób, aby był zapewniony bezpieczny i pewny styk. 4. Montaż instalacji oświetlenia - oprawy oświetleniowe należy zamontować zgodnie z Dokumentacja Projektową oraz w taki sposób aby zapewnić wymagane parametry oświetleniowe. 5. Montaż osprzętu elektroinstalacyjnego - wszystkie elementy wyposażenia elektrycznego powinny być dobrane do maksymalnych zastosowanych napięć roboczych (wartość skuteczna dla prądu przemiennego), jak również do mogących wystąpić przepięć. 6. Inne roboty elektryczne - Instalacja ekwipotencjalizacyjna; Instalacja przeciwporażeniowa 7. Instalacja fotowoltaiki - Projektowana instalacja fotowoltaiczna -panele- o mocy całkowitej 30,78 kWp (hydrofornia) i 21,06 kWp (oczyszczalnia). - Do przetworzenia napięcia stałego powstałego na panelach fotowoltaicznych w prąd zmienny o napięciu 230V i częstotliwości 50 Hz należy zastosować wysokosprawny inwerter fotowoltaiczny. - Z uwagi na konfigurację instalacji jako on-grid należy zastosować inwerter z zabezpieczeniem przed pracą wyspową. - Przedmiotowa instalacja będzie składać się z inwertera fotowoltaicznego DC/AC. - Dane techniczne inwertera wg projektu. - Panele montowane będą na gruncie. - Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne o danych parametrach wg projektu - Po stronie DC panele fotowoltaiczne należy łączyć kablami solarnymi doziemnymi. Końcówki kabli łączyć złączkami MC Połączenie to zapewnia wodoszczelność i odporność na promieniowanie UV. - Na początku łańcucha paneli zastosować wkładki cylindryczne o charakterystyce gPV,/ w przypadku braku zabezpieczenia wbudowanego w inwerter/ które jednocześnie pełnią funkcję rozłącznika w instalacji fotowoltaicznej. - Należy zastosować konstrukcję systemową przeznaczoną do montażu na danym rodzaju podłoża. Konstrukcja wsporcza powinna być w wykonaniu odpornym na korozję. Panele fotowoltaiczne należy zamocować na konstrukcjach służących do ich mocowania oraz do prowadzenia kabli obsługujących system. 8. Instalacja odgromowa - Uziemienie konstrukcji wsporczych paneli.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45314200 Installation von Telefonleitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten