See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Będzino oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK,
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych. W ramach przedmiotu zamówienia wydzielono zadania: - Zadanie nr 1 - usługa odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Będzino; - Zadanie nr 2 - usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanym w miejscowości Będzino 17A. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) zawarto w załączniku nr 1.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Będzino oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: Zadanie nr 1 – usługę odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Będzino. Zadanie nr 2 – odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanym w miejscowości Będzino 17A. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru wszystkich odpadów komunalnych objętych zakresem zamówienia, wytworzonych na nieruchomościach objętych systemem i zgromadzonych w pojemnikach lub workach spełniających minimalne wymagania określone w uchwale nr XXIV/200/25 Rady Gminy Będzino w sprawie ustalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Będzino, zwanym dalej Regulaminem. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów biodegradowalnych do dowolnej instalacji komunalnej wskazanej przez Wykonawcę, posiadającej status instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. 2025 poz. 733). Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych poprzez przekazanie ich do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 t. j.), albo do ich samodzielnego zagospodarowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku niewielkich ilości odebranych odpadów selektywnie zebranych możliwe jest przekazanie odpadów do tych instalacji za pośrednictwem podmiotu zbierającego odpady. Zamawiający, zgodnie z postanowieniami art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), uważa za niewielkie ilości frakcje odpadów oznaczonych kodami: 15 01 07, 20 01 02, 15 01 01, 20 01 01, 15 01 02, 15 01 06, 20 01 39 w kontekście szacowanej ilości odpadów odbieranych na terenie Gminy Będzino.Mając powyższe na uwadze Wykonawca obowiązany jest do wskazania podmiotów odbierających poszczególne frakcje odpadów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1