2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzedaż i dostawa ciągników siodłowych z naczepami przeznaczonych do egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia w zakresie kategorii C+E prawa jazdy.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa przez Wykonawcę dwóch ciągników siodłowych wraz z dwoma naczepami przeznaczonych do egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania w zakresie kategorii C+E prawa jazdy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 listopada 2023 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz. U. z 2023 r. poz. 2659 ze zm.) dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w: 1) w Poznaniu (WORD w Poznaniu) – 1 sztuka (tj. jeden ciągnik siodłowy wraz z jedną naczepą); 2) w Koninie (WORD w Koninie) – 1 sztuka (tj. jeden ciągnik siodłowy wraz z jedną naczepą); 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) określa załącznik nr 1 do SWZ.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamontowania w pojeździe zestawu rejestrującego przebieg egzaminu państwowego bez wpływu na przebieg i warunki gwarancji. Wykonawca oświadcza, że z tego tytułu nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4. Ciągnik siodłowy z naczepą, o którym mowa w ust. 1 (dalej również jako: „Zespół pojazdów”) musi spełniać wymagania opisane w ustawie o kierujących pojazdami oraz w ustawie Prawo o ruchu drogowym, w szczególności musi odpowiadać wymogom wskazanych w przepisach wykonawczych do w/w ustaw. 5. Zamawiający wymaga, aby dostarczone Zespoły pojazdów były fabrycznie nowe, wyprodukowane w 2025 roku, kompletne, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wad fizycznych (wykonawczych), prawnych, sprawne technicznie. Zespół pojazdów ma posiadać odpowiednią adnotację o spełnieniu wymagań, o których mowa w art. 24 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami, w dowodzie rejestracyjnym lub dokumencie stwierdzającym dopuszczenie do ruchu. 6. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia wraz z pojazdami: 1) instrukcję obsługi pojazdu i wyposażenia w języku polskim; 2) cztery kluczyki, w tym przynajmniej dwa z pilotem; 3) książkę gwarancyjną i serwisową; 4) zaświadczenie z przeprowadzonego dodatkowego badania technicznego „pojazd przystosowany do nauki jazdy i egzaminowania”; 5) dokumenty potwierdzające masę rzeczywistą pojazdów; 6) harmonogram przeglądów okresowych z zakresem czynności dla Zespołu pojazdów; 7) świadectwo legalizacji tachografu; 8) świadectwo jakości dodatkowego pedału hamulca; 9) świadectwo homologacji; 10) opis instalacji elektrycznej do zamontowania urządzeń rejestrujących obraz (min. kamera przednia oraz boczna z prawej strony w kabinie) i dźwięk z przebiegu egzaminu; 11) wykaz autoryzowanych stacji serwisowych na terenie województwa wielkopolskiego; 12) inne dokumenty konieczne do zarejestrowania i użytkowania Zespołu pojazdów. 7. Wykonawca zobowiązany jest – w cenie oferty – uwzględnić w szczególności następujące wymagania Zamawiającego w zakresie warunków gwarancji: 1) oferowana marka Zespołu pojazdów musi posiadać – w okresie udzielonej gwarancji na Zespół pojazdów – autoryzowaną stację serwisową w odległości maksimum 40 km od siedziby Zamawiającego, tj. 40 km od WORD w Poznaniu dla Zespołu pojazdów przeznaczonego dla WORD w Poznaniu oraz 60 km od WORD w Koninie dla Zespołu pojazdów przeznaczonego dla WORD w Koninie; na Zespół pojazdów Wykonawca udziela gwarancji jakości, przy czym rodzaj eksploatacji (egzaminowanie kandydatów na kierowców, jak również montaż monitoringu) nie ma wpływu na jej warunki. Minimalny okres trwania gwarancji – 24 miesiące; Maksymalny okres trwania gwarancji – 72 miesiące. 2) oferowanie przez Wykonawcę dłuższej gwarancji niż 72 miesiące nie będzie punktowane i zostanie uznane za potwierdzenie maksymalnego okresu trwania gwarancji, tj. 72 miesięcy. Wydłużenie okresu gwarancji będzie równoznaczne z wydłużeniem okresu rękojmi na podany okres. Gwarancja jakości na Zespół pojazdów udzielana jest bez limitu kilometrów i obejmuje prawidłowe działanie Zespołu pojazdów ujawnione w okresie obowiązywania gwarancji. Dotyczy to części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. Przewidywany przez Zamawiającego roczny przebieg jednego Zespołu pojazdów wynosi ok. 20.000 km.3) okres gwarancji rozpocznie się z dniem dostawy przez Wykonawcę i odbioru przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia po podpisaniu przez Strony protokołu bez zastrzeżeń; 4) szczegółowe postanowienia dot. udzielania gwarancji zawiera dokument gwarancyjny (karta); w przypadku sprzecznych zapisów w karcie gwarancyjnej z SWZ i umową zawartą z Zamawiającym, pierwszeństwo ma umowa, chyba, że są to warunki korzystniejsze dla Zamawiającego;5) Wykonawca gwarantuje przyjęcie Zespołu pojazdów i podjęcie przez wskazany punkt serwisowy czynności naprawczych w terminie nie dłuższym niż 24 godziny w dni robocze od momentu dostarczenia Zespołu pojazdów do ASO z wyłączeniem niedziel i dni ustawowo wolnych od pracy.6) awarię zgłasza Zamawiający telefonicznie lub pisemnie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (fax, poczta elektroniczna);7) Zamawiający we własnym zakresie zarejestruje i ubezpieczy Zespoły pojazdów po otrzymaniu od Wykonawcy niezbędnych dokumentów do rejestracji z fakturami zakupu. Na każdy Zespół pojazdów Wykonawca wystawi odrębną fakturę zakupu. Po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu Zespołu pojazdów Zamawiający dostarczy tablice i dowody rejestracyjne do Wykonawcy w celu wykonania dodatkowego badania technicznego dotyczącego przystosowania pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.8. Przekazanie Zespołów pojazdów zostanie potwierdzone protokołem przekazania podpisanego przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy bez zastrzeżeń. 9. Wykonawca jest zobowiązany do powiadomienia Zamawiającego z 5-dniowym wyprzedzeniem o terminie dostawy pojazdów. 10. Wykonawca zobowiązany jest – w ramach oferowanej ceny do przeszkolenia pracowników Zamawiającego z zakresu obsługi Zespołu pojazdów oraz sprzęgania i rozprzęgania Zespołu pojazdów.
Interne Kennung: ZP WORD 4/C+E/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34133000 Gelenklastwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZP WORD 4/C+E/2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa przez Wykonawcę dwóch ciągników siodłowych wraz z dwoma naczepami przeznaczonych do egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania w zakresie kategorii C+E prawa jazdy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 listopada 2023 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz. U. z 2023 r. poz. 2659 ze zm.) dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w: 1) w Poznaniu (WORD w Poznaniu) – 1 sztuka (tj. jeden ciągnik siodłowy wraz z jedną naczepą); 2) w Koninie (WORD w Koninie) – 1 sztuka (tj. jeden ciągnik siodłowy wraz z jedną naczepą); 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) określa załącznik nr 1 do SWZ.