492384-2025 - Wettbewerb
Polen – Postbeförderung auf der Straße – Usługa G - kursy liniowe wewnątrzwęzłowe (podział na 3 części)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa G - kursy liniowe wewnątrzwęzłowe (podział na 3 części)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania.
Interne KennungBZ.26.296.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60160000 Postbeförderung auf der Straße
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 - 16/629 - WER Pruszcz Gdański - UP Słupsk 2 16/629A - UP Słupsk 2 - WER Pruszcz Gdański
BeschreibungNr i relacja kursu: 16/629 - WER Pruszcz Gdański - UP Słupsk 2; 16/629A - UP Słupsk 2 - WER Pruszcz Gdański 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 3. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 69 048 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 84 168 km. - Minimalna łączna długość kursów: 53 928 km. - Prawo opcji: 15 120 km. 4. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie Usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie Usługi. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy dla danej części zamówienia okresu 12 miesięcy. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 69 048 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 84 168 km. - Minimalna łączna długość kursów: 53 928 km. - Prawo opcji: 15 120 km.
Interne KennungBZ.26.296.2025 - część nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na jednostronnym zwiększeniu podstawowej łącznej długości Kursów. W tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania podstawowej łącznej długości Kursów, o której mowa w ust. 3 projektu umowy, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej wskazany w § 19 ust. 6 projektu umowy oświadczenie ze wskazaniem rodzaju i zakresu prawa opcji. Wykonawca związany jest zakresem wskazanym przez Zamawiającego w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na jednostronnym zmniejszeniu podstawowej łącznej długości Kursów. W tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania łącznej długości Kursów, do której zamierza zmniejszyć łączną długość Kursów jaką ma zrealizować Wykonawca, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej wskazany w § 19 ust. 6 projektu umowy oświadczenie ze wskazaniem zakresu prawa opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2 - 19/220 - WER Szczecin - UP Pyrzyce - UP Barlinek - WER Szczecin
BeschreibungNr i relacja kursu: 19/220 - WER Szczecin - UP Pyrzyce - UP Barlinek - WER Szczecin 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 3. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 34 694 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 40 964 km. - Minimalna łączna długość kursów: 28 424 km. - Prawo opcji: 6 270 km. 4. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie Usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie Usługi. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy dla danej części zamówienia okresu 12 miesięcy. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 34 694 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 40 964 km. - Minimalna łączna długość kursów: 28 424 km. - Prawo opcji: 6 270 km.
Interne KennungBZ.26.296.2025 - część nr 2
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3 - 16/621 - WER Pruszcz Gdański – UP Słupsk 2; 16/622 - UP Słupsk 2 - WER Pruszcz Gdański
BeschreibungNr i relacja kursu: 16/621 - WER Pruszcz Gdański – UP Słupsk 2; 16/622 - UP Słupsk 2 - WER Pruszcz Gdański 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 3. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 69 048 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 84 168 km. - Minimalna łączna długość kursów: 53 928 km. - Prawo opcji: 15 120 km. 4. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie Usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie Usługi. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy dla danej części zamówienia okresu 12 miesięcy. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 69 048 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 84 168 km. - Minimalna łączna długość kursów: 53 928 km. - Prawo opcji: 15 120 km.
Interne KennungBZ.26.296.2025 - część nr 3