See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Regeneracja przez napawanie szyn i krzyżownic w torowiskach tramwajowych Miasta Krakowa.
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na regeneracji przez napawanie szyn i krzyżownic w torowiskach tramwajowych Miasta Krakowa. 2) Zakres zamówienia obejmuje wykonanie m.in.: -napawanie boczne szyn (główka), - napawanie boczne szyn (kołnierz rowka), - napawanie wypłyceń rowków krzyżownic, szyn międzyblokowych oraz najazdowych, - napawanie pionowe krzyżownic. 3) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów: - Projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, - Zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, 4) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez. Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania 5) Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji jakości na prace wykonane w ramach Przedmiotu umowy tj.: min. 24 miesięcy gwarancji jakości na przedmiot umowy, - maksymalnie 36 miesięcy gwarancji jakości na przedmiot umowy. Uwaga! Oferty zawierające okres gwarancji jakości na przedmiot umowy krótszy niż 24 miesięcy zostaną odrzucone. 6) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności: -pracownicy niższego szczebla technicznego (bezpośrednie wykonywanie usług), Uwaga! Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego.
Vorherige Bekanntmachung: 370238-2026
Interne Kennung: 2/III/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50225000 Wartung von Gleisen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: 1) Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na regeneracji przez napawanie szyn i krzyżownic w torowiskach tramwajowych Miasta Krakowa. 2) Zakres zamówienia obejmuje wykonanie m.in.: - napawanie boczne szyn (główka), - napawanie boczne szyn (kołnierz rowka),- napawanie wypłyceń rowków krzyżownic, szyn międzyblokowych oraz najazdowych, - napawanie pionowe krzyżownic. 3) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów: - Projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, - Zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, 4) Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji jakości na prace wykonane w ramach Przedmiotu umowy tj.: min. 24 miesięcy gwarancji jakości na przedmiot umowy, - maksymalnie 36 miesięcy gwarancji jakości na przedmiot umowy, Uwaga! Oferty zawierające okres gwarancji jakości na przedmiot umowy krótszy niż 24 miesięcy zostaną odrzucone.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach zamówienia należy wykonać zakres podstawowy oraz ewentualnie zakresy objęte prawem opcji, w całości lub części, przysługujących Zamawiającemu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części dotyczących zakresu opcji nr 1, 2, 3 w całości lub w części, określonego między innymi w art. 441 ustawy Pzp, tj. zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia. W związku z tym Zamawiający może, ale nie musi zlecić Wykonawcy wykonanie zamówienia objętego prawem opcji w całości lub w części. Wykonawcy nie przysługują z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, żadne roszczenia. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia podstawowego. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie zrealizowany zakres przedmiotu umowy. Prawo opcji dotyczy polecenia, w ramach realizowanego przedmiotu umowy, wykonania przez Wykonawcę kolejnych usług i prac, w całości lub w części, przy czym, Zamawiający uzależnia skorzystanie w całości lub w części z prawa opcji nr 1 lub 2 lub 3 od możliwości finansowych pozwalających na ich wykonanie i faktycznych potrzeb realizacyjnych. Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji możliwości finansowych pozwalających na ich wykonanie. W celu skorzystania z prawa opcji, w całości lub w części, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie (zlecenie) w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym na wskazany do korespondencji adres siedziby lub poczty elektronicznej w terminie realizacji umowy, jednak nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem określonego w nich zakresu prac, a w takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do jego realizacji zgodnie z wymaganiami SWZ i jej załącznikami oraz za cenę i terminach wynikających z treści złożonej oferty i zawartej umowy. Przedmiot umowy objęty prawem opcji obejmuje: a) w opcji nr 1 - napawanie boczne szyn – maksymalnie 3 000 metrów bieżących, b) w opcji nr 2 - napawanie wypłyceń rowków krzyżownic, szyn międzyblokowych oraz najazdowych – maksymalnie 1 500 metrów bieżących, c) w opcji nr 3 - napawanie pionowe krzyżownic – maksymalnie 115 metrów bieżących.