2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7 761 000 PLN na finansowanie planowanego deficytu budżetu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7 761 000 PLN na finansowanie planowanego deficytu budżetu. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Termin uruchomienia kredytu: do 01.08.2025r. 2) Wykonawca udzieli kredytu w walucie polskiej. 3) Transze wpłat kredytu będą uruchomiane na pisemny wniosek Zamawiającego w terminie od 1 do 5 dni roboczych w wysokości wskazanej we wniosku. 4) Kredyt udzielony zostanie na okres od dnia podpisania umowy kredytowej do dnia 30.06.2041r. 5) Spłata kredytu dokonywana będzie w ratach kapitałowych kwartalnych w latach 2025-2041. Raty płatne ostatniego roboczego dnia każdego kwartału. Wysokość rat kapitałowych: - 2 raty po 40000 PLN w roku 2025, - 4 raty po 20000 PLN w każdym kolejnym roku od 2026 do 2030, - 4 raty po 170000 PLN w każdym kolejnym roku od 2031 do 2040, - 2 raty po 240500 PLN w roku 2041. Pozostałe informacje - w SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 402765-2025
Interne Kennung: TI.271.72.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wobec przedłużającej się procedury uzyskania środków finansowych z rządowego programu pożyczkowego, niezbędnych dla pokrywania wydatków inwestycyjnych w związku z sukcesywnie rozliczanymi kolejnymi etapami realizowanych przedsięwzięć, zaistniała pilna konieczność sięgnięcia po kredyt bankowy. Ze względu na pilną potrzebę wyłonienia wykonawcy przedmiotowej usługi, zasadnym stało się skrócenie ustawowego terminu składania ofert, do minimalnego okresu przewidzianego dla danej procedury.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7 761 000 PLN na finansowanie planowanego deficytu budżetu 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Termin uruchomienia kredytu: do 01 sierpnia 2025r. 2) Wykonawca udzieli Zamawiającemu kredytu w walucie polskiej w wysokości 7 761 000 PLN (słownie złotych: siedem milionów siedemset sześćdziesiąt jeden tysięcy 00/100). 3) Transze wypłat kredytu będą uruchomiane na pisemny wniosek Zamawiającego w terminie od 1 do 5 dni roboczych w wysokości wskazanej we wniosku. 4) Kredyt udzielony zostanie na okres od dnia podpisania umowy kredytowej do dnia spłaty ostatniej raty kapitałowej, tj. do dnia 30 czerwca 2041r. 5) Spłata kredytu w wysokości 7 761 000 PLN (słownie złotych: siedem milionów siedemset sześćdziesiąt jeden tysięcy 00/100) dokonywana będzie w ratach kapitałowych kwartalnych w latach 2025-2041. Raty płatne ostatniego roboczego dnia każdego kwartału. Wysokość rat kapitałowych w latach 2025-2041: - 2 raty po 40 000 PLN w roku 2025 - 4 raty po 20 000 PLN w roku 2026 - 4 raty po 20 000 PLN w roku 2027 - 4 raty po 20 000 PLN w roku 2028 - 4 raty po 20 000 PLN w roku 2029 - 4 raty po 20 000 PLN w roku 2030 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2031 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2032 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2033 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2034 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2035 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2036 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2037 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2038 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2039 - 4 raty po 170 000 PLN w roku 2040 - 2 raty po 240 500 PLN w roku 2041 6) Oprocentowanie kredytu stanowi sumę stawki WIBOR 3M wyliczonej jako średnią arytmetyczną z okresu od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dokonywana będzie płatność począwszy od 1- go dnia następnego miesiąca oraz stałej w trakcie umowy marży. 7) Splata naliczonych odsetek od kredytu - płatne będą w ostatnim dniu roboczym miesiąca począwszy od miesiąca, następnego po miesiącu w którym uruchomiono transzę kredytu. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Wykonawca poinformuje Zamawiającego pisemnie (np. e-mail), przynajmniej 5 dni przed terminem zapłaty. 8) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. 9) Możliwość przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian, chyba, że Zamawiający złoży odmienną dyspozycję na piśmie. 3. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 66113000-5 – Usługi udzielenia kredytu Dodatkowe kody CPV: CPC: kategoria 6 – Usługi finansowe Litera b – Usługi bankowe i inwestycje 4. Zamawiający nie dokonuje podziału na części ze względu na specyfikę zamówienia. Ewentualne dopuszczenie możliwości złożenia ofert częściowych, mogłoby spowodować większy koszt obsługi kredytu. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych o których mowa w art. 7 pkt 15 Ustawy PZP. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Uwaga: Jeżeli w odniesieniu do wymienionych powyżej elementów opisu przedmiotu zamówienia, powstałyby u Wykonawcy jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności, wówczas dla ostatecznego rozstrzygnięcia wymagań Zamawiającego w tej kwestii oraz przygotowania oferty przez Wykonawcę – wiążącymi będą wyjaśnienia, uściślenia oraz informacje uzupełniające, uzyskane w trakcie formalnej procedury ewentualnych zapytań do SWZ.