492984-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia ETAP V w ramach przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia ETAP V w ramach przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowy- w podziale na 5 zadań. Zamówienie jest współfinansowane w ramach umowy o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1. zadanie I -Urządzenie do terapii kończyn górnych i dolnych Zadanie II-Kabina UGUL Zadanie III-Drabinki ścienne Zadanie IV-Wózek tranportowo-kąpielowy Zadanie V-Stół z 2 krzesłami szczegółowy opis dla każdej części zamówienia w załączniku 1a dla poszczególnych części
Vorherige Bekanntmachung: 356660-2026
Interne Kennung: P.ZM.381.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Jak stanowi przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Po przeanalizowaniu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, uznano, że rozstrzygnięcie w/w postepowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem ustawowego terminu składania ofert w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego ze względu na konieczność rozliczenia dotacji w wyznaczonym terminie. Zadania objęte przedmiotowym zamówieniem były już raz procedowane i zamawiający nie otrzymał ofert. Istotnym czynnikiem uzasadniającym zastosowanie procedury przyspieszonej jest konieczność dotrzymania terminu na wydatkowanie środków określonego w umowie o dofinansowanie. Zgodnie z KPO rzeczowa realizacja przedsięwzięcia musi zostać zakończona do dnia 30 czerwca 2026r. Terminy te są bezwzględnie wiążące i wynikają z przepisów unijnych regulujących funkcjonowanie Instrumentu realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym Biorąc pod uwagę aktualną datę oraz czas niezbędny na przeprowadzenie postępowania przetargowego, zawarcie umowy, realizację zamówienia oraz rozliczenie projektu, Zamawiający dysponuje bardzo ograniczonym czasem. Niedotrzymanie tego terminu skutkowałoby utratą dofinansowania, co w istotny sposób zagroziłoby realizacji kluczowego dla PCZOL sp. z o.o. projektu. W związku z powyższym, zastosowanie procedury przyspieszonej jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowej realizacji umowy o dofinansowanie. Projekt ma kluczowe znaczenie dla spółki. Zamawiający podkreśla, że zastosowanie procedury przyspieszonej nie jest wynikiem zaniedbań czy błędów w planowaniu Skrócenie terminu składania ofert w obecnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z tych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w warunkach, gdy termin składania ofert ulegnie skróceniu. Skrócenie terminu składania ofert zgodnie z uprawnieniem przyznanym Zamawiającym nie musi wynikać z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, o czym świadczy wykładnia literalna powołanego przepisu. Przepis ustawy służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postępowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym. Potwierdza to druk sejmowy nr 366, w którym wskazano, iż: przyspieszona została przewidziana m. in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, kiedy zamawiający nie dopilnował, aby opublikować ogłoszenie o zamówieniu w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zadanie 1 Urządzenie do terapii kończyn górnych i dolnych
Beschreibung: cześć 1 zamówienia Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia ETAP V w ramach przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowy- w podziale na 5 zadań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 1 stanowi załącznik nr 1a dla zadania 1
Interne Kennung: zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: zadanie 2 Kabina UGUL
Beschreibung: cześć 2 zamówienia Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia ETAP V w ramach przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowy- w podziale na 5 zadań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 2 stanowi załącznik nr 1a dla zadania 2
Interne Kennung: zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: zadanie 3 Drabinki ścienne
Beschreibung: cześć 3 zamówienia Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia ETAP V w ramach przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowy- w podziale na 5 zadań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 3 stanowi załącznik nr 1a dla zadania 3
Interne Kennung: zadanie 3
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37440000 Fitnessgeräte
Los: LOT-0005
Titel: zadanie 4 Wózek tranportowo-kąpielowy
Beschreibung: cześć 4 zamówienia Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia ETAP V w ramach przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowy- w podziale na 5 zadań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 4 stanowi załącznik nr 1a dla zadania 4
Interne Kennung: zadanie 4
Los: LOT-0006
Titel: zadanie 5 Stół z 2 krzesłami
Beschreibung: cześć 5 zamówienia Zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia ETAP V w ramach przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie i wyposażenie budynku pawilonu szpitalnego ZOL w Opolu Lubelskim w celu rozwoju i zwiększenia efektywności opieki długoterminowej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowy- w podziale na 5 zadań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 5 stanowi załącznik nr 1a dla zadania 5
Interne Kennung: zadanie 5
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel, 39112000 Stühle, 39112000 Stühle