493012-2025 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Gromnik w ramach projektu kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja MRG 3
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego z podziałem na części i zadania w ramach projektu kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja MRG 3 ( Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Środowisko 2021-2027 ( FEnIKS 2021-2027). Zadanie będzie współfinansowane z FEnIKS 2021-2027 w przypadku uzyskania dofinansowania. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 PZP wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy . Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę to czynności przy opracowaniu i sporządzeniu projektu budowlanego. UWAGA! Powyższy wymóg nie dotyczy osób wykonujących ww. czynności w ramach osobiście prowadzonej działalności gospodarczej.Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa powyżej oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 PZP: Zamawiający wymaga przed zawarciem Umowy – o ile uczestniczą w realizacji zamówienia wykazu osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, wykonujących czynności, o których mowa powyżej oraz pisemnych oświadczeń ww. osób o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę. Wykaz ma obejmować wyłącznie imię i nazwisko pracownika, datę zatrudnienia oraz informację o rodzaju wykonywanych przez niego czynności. Powyższe dokumenty będą zawierać wyłącznie imię i nazwisko pracownika, datę zatrudnienia oraz rodzaj wykonywanej pracy. W pozostałym zakresie wykonawca jest zobowiązany zanonimizować przekazywane dokumenty. Sankcje wynikające z niespełnienia wymagania, o którym mowa powyżej określa Projekt Umowy. W trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, nie krótszym niż 5 dni, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wedle wyboru jeden z wskazanych poniżej dowodów w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane czynności w trakcie realizacji zamówienia: oświadczenie zatrudnionego pracownika, oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy o pracę zatrudnionego pracownika, inne dokumenty potwierdzające zatrudnienie u Wykonawcy lub Podwykonawcy. Z chwilą przekazania Dokumentacji na Zamawiającego przechodzą autorskie prawa majątkowe do niej w odniesieniu do wszystkich pól eksploatacji znanych w dniu zawarcia Umowy, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, w tym w szczególności prawo do: utrwalania i zwielokrotniania - w tym wytwarzania każdą możliwą techniką, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego, techniką cyfrową, wykonywania odbitek, powielania, w tym poprzez użycie zewnętrznych nośników danych, poprzez druk, wprowadzanie do pamięci komputera, zapisywania i reprodukcji za pomocą zapisu magnetycznego, na kliszy fotograficznej; udostępniania dokumentacji, wprowadzania dokumentacji do sieci informatycznych, w szczególności do Internetu, wprowadzania oryginału dokumentacji i jej kopii do obrotu gospodarczego; użyczania, wynajmowania lub wydzierżawiania oryginału dokumentacji i jej kopii; wykorzystywania dokumentacji w celu przeprowadzenia prac remontowych w obiektach powstałych na podstawie dokumentacji, jak również utrzymania ich w należytym stanie technicznym; wykorzystywania dokumentacji w celu realizacji inwestycji, dla której została ona wykonana; wykorzystywania dokumentacji w celach reklamowych, promocyjnych, marketingowych i wizerunkowych, w szczególności w celu promowania działalności Zamawiającego lub osób trzecich; wykorzystywania dokumentacji w celu uzyskiwania wszelkich zezwoleń w związku z realizacją Inwestycji, oraz wprowadzenia dalszych zmian w pozwoleniach uzyskanych w związku z realizacją ww. Inwestycji lub ich eksploatacją; wprowadzania do pamięci komputerów (instalacji) oraz do sieci komputerowych i rozpowszechniania w ramach sieci komputerowej Zamawiającego, digitalizacji; tłumaczenia, przystosowywania, lub wprowadzania jakichkolwiek zmian w dokumentacji. W przedmiocie zamówienia zabrania się jego opisywania, w szczególności materiałów i urządzeń, za pomocą znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, chyba że nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W tych przypadkach, Wykonawca wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli Wykonawca w przedmiocie zamówienia odnosić się będzie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, każdorazowo odniesieniu takiemu towarzyszyć będą wyrazy "lub równoważne". Wykonawca na żądanie Zamawiającego będzie zobowiązany do wykonania aktualizacji kosztorysu inwestorskiego – do trzech razy jeżeli będzie taka potrzeba w terminie. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub większą ilość części.
Vorherige Bekanntmachung323973-2025
Interne KennungS.270.10.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy pzp wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla Część 1 - Przebudowa śródleśnego zbiornika wodnego w leśnictwie Zalasowa
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla: Zadanie nr 6 Nazwa zadania: Przebudowa śródleśnego zbiornika wodnego w Leśnictwie Zalasowa (nr. inw. I/ZBIORZALAS) Lokalizacja: Leśnictwo Zalasowa , oddz. 03-06-1-07-39-l , dane adresowe: Małopolskie, Tarnowski, Tuchów, obręb Tuchów nr działki 2301/1 Opis: Przebudowa istniejącego śródleśnego zbiornika wodnego w Leśnictwie Zalasowa w zakresie; odmulenia - pogłębienia czaszy zbiornika wraz z przebudową przepustu przeprowadzającego wodę do istniejącego przebudowanego sąsiedniego zbiornika, wykonanie ubezpieczenia skarp przy przepuście brukiem kamiennym, wykonanie ogrodzenia zbiornika barierkami z żerdzi drewnianych oraz wykonanie na dopływie do zbiornika wychwytywacza rumoszu i zanieczyszczeń w postaci wybranego zagłębienia o rzędnej dna mniejszej od rzędnej dna dopływu do zbiornika, konieczne zapewnienie dojazdu celem utrzymania/konserwacji. Planowana pojemność zbiornika nie powinna być mniejsza niż – 2 800,00 m3, powierzchnia – ok 0,14 ha. Zaproponowane rozwiązania muszą być zgodne z „Podręcznikiem wdrażania projektu. W skład dokumentacji odrębnie dla każdego zadania wchodzić będą: dokumentacja projektowa zawierająca: projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, projekt wykonawczy. Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458),Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej. Dokumentacja będzie przekazana w trzech egzemplarzach w wersji papierowej. Ponadto Wykonawca dostarczy dokumentację w wersji elektronicznej w formacie .pdf, formacie .dwg – dla części rysunkowej (zawierająca przynajmniej rysunki planu sytuacyjnego w układzie współrzędnych PUWG 1992) oraz .docx i .xlsx (dla części opisowej) na nośniku elektronicznym. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu odziaływania na środowisko, Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeżeli wymagane),Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu OOŚ), Decyzja wodnoprawna, Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1),Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2), Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót. Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów. Nadzór autorski – sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: Stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, Uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. Udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert. Wykonawca na żądanie Zamawiającego będzie zobowiązany do wykonania aktualizacji kosztorysu inwestorskiego – do trzech razy jeżeli będzie taka potrzeba w terminie 7 dni od daty zlecenia.
Interne KennungCzęść I
LosLOT-0002
TitelWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla części II Przebudowa śródleśnych zbiorników wodnych w leśnictwie Skrzyszów z podziałem na 5 zadań
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla: Zadanie 1 Przebudowa śródleś. zbiornika wodnego w Leś. Skrzyszów nr 1 oddz. 03-06-1-08-9-f i l Pojemność zbiornika nie powinna być mniejsza niż 20720,00 m3, pow. ok 1,36 ha. Zadanie 2 Przebudowa śródleś. zbiornika wodnego w Leś. Skrzyszów nr 2 Pojemność zbiornika nie powinna być mniejsza niż 7800,00 m3, pow. ok 0,39 ha. Zadanie 3 Przebudowa śródleś. zbiornika wodnego w Leś. Skrzyszów nr 3 Pojemność zbiornika nie powinna być mniejsza niż 5600,00 m3, pow. ok 0,28 ha. Zadanie 4 Przebudowa śródleś. zbiornika wodnego w Leś. Skrzyszów nr 4 Pojemność zbiornika nie powinna być mniejsza niż 9200,00 m3, pow. ok 0,46 ha. Zadanie 5 Przebudowa śródleś. zbiornika wodnego w Leś. Skrzyszów nr 5 Pojemność zbiornika nie powinna być mniejsza niż 11600,00 m3, pow. ok 0,58 ha. Zakres prac dla każdego z powyższych zbiorników: odmulenia /pogłębienia czaszy zbiornika celem zwiększenia możliwości retencyjnych, naprawa /przebudowa w zakresie uszczelnienia oraz ubezpieczenia skarp grobli, wykonanie ogrodzenia barierkami z żerdzi drewnianych oraz przebudowa uszkodzonego mnicha wraz z przepustem. W skład dokumentacji odrębnie dla każdego zadania wchodzić będą: dokumentacja projektowa zawierająca: projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, projekt wykonawczy. Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z RMRiT z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej. Dokumentacja będzie przekazana w 3 egzemplarzach w wersji papierowej. Ponadto Wykonawca dostarczy dokumentację w wersji elektronicznej w formacie .pdf, formacie .dwg – dla części rysunkowej (zawierająca przynajmniej rysunki planu sytuacyjnego w układzie współrzędnych PUWG 1992) oraz .docx i .xlsx (dla części opisowej) na nośniku elektronicznym. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu odziaływania na środowisko, Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeżeli wymagane),Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu OOŚ), Decyzja wodnoprawna, Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1),Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2),Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót. Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów. Nadzór autorski – sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: Stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, Uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. Udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert. Wykonawca na żądanie Zamawiającego będzie zobowiązany do wykonania aktualizacji kosztorysu inwestorskiego – do trzech razy jeżeli będzie taka potrzeba w terminie 7 dni od daty zlecenia.
Interne Kennungczęść II