493243-2026 - Wettbewerb
Polen – Server – Zakup biblioteki taśmowej oraz serwera wraz z dostawą oraz wsparciem technicznym producenta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup biblioteki taśmowej oraz serwera wraz z dostawą oraz wsparciem technicznym producenta
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: zakup biblioteki taśmowej oraz serwera wraz z dostawą oraz wsparciem technicznym producenta. 2. Przedmiot umowy musi być fabrycznie nowy, dopuszczony do obrotu, posiadający oznakowanie CE, pochodzący z legalnego kanału sprzedaży producenta na rynek europejski. 3. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy (w skrócie: PPU) znajdują się w Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&c lientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 6. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską - ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój, Działanie 01.04 Cyfryzacja administracji publicznej w ramach Projektu FESL.01.04-IZ.01-101/24 pn. „Regionalne e-usługi dla samorządowych jednostek organizacyjnych Województwa Śląskiego”. 7. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników ze względu na charakter i specyfikę przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest zakup biblioteki taśmowej oraz serwera wraz z dostawą oraz wsparciem technicznym producenta. Urządzenia te: Stanowią sprzęt, którego funkcjonalność i parametry techniczne są określone przez producenta i nie podlegają modyfikacją w zakresie dostępności, • są przeznaczone do pracy w zamkniętej infrastrukturze serwerowej (szafy RACK),nie stanowią wyposażenia ogólnodostępnego, • nie są przeznaczone do bezpośredniego użytkowania przez osoby fizyczne, w tym osoby ze szczególnymi potrzebami, • są obsługiwane wyłącznie przez wyspecjalizowany personel techniczny IT, który nie wymaga dodatkowych mechanizmów dostępności, w ramach obowiązków służbowych, • dostęp do funkcji zarządzania urządzeniami został zapewniony poprzez tylko dla wyspecjalizowanego personelu technicznego IT Zamawiającego, • muszą posiadać oznakowanie CE co zapewnia jego zgodność z regulacjami technicznymi. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że dostęp do funkcji zarządzania urządzeniami został zapewniony poprzez zdalne, graficzne interfejsy administracyjne (GUI, HTTPS, HTML5, out-of-band management), co stanowi standard techniczny właściwy dla tego typu infrastruktury, jednak rozwiązania te nie posiadają interfejsów użytkownika w rozumieniu dostępności cyfrowej (np. aplikacji webowych dla obywateli) w związku z czym nie mają charakteru dostępnościowego w rozumieniu art. 100 PZP. Zamówienie dotyczy infrastruktury, która nie jest bezpośrednio wykorzystywana przez użytkownika. Dostępność usług publicznych dla obywateli będzie realizowana na poziomie aplikacji i interfejsów użytkownika, które są przedmiotem odrębnych projektów. W związku z powyższym w ocenie Zamawiającego charakter zamówienia nie uzasadnia wprowadzenia wymagań dostępności dla osób niepełnosprawnych. Wymagania dotyczące dostępności w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami nie mają zastosowania do tego typu zamówienia.
Interne Kennung: BZ-ZP.272.5.18.2026.MK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Warunków Zamówienia (w skrócie: SWZ) formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne, w celu potwierdzenia zgodności oferowanej dostawy, zobowiązany jest wykazać, że oferowany produkt spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w OPZ. Na Wykonawcy ciąży obowiązek, wykazania, że produkt równoważny spełnia wymagania postawione przez Zamawiającego w OPZ. 4. Oferta oraz wszystkie wymagane dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 6. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 7. Ofertę wraz z załącznikami należy przekazać za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl. 8. Wraz z ofertą należy złożyć: 8.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 2.1.6 oraz pkt 5.1.9 niniejszego ogłoszenia; 8.2. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033. składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. 8.3.Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. 8.4. Pełnomocnictwa - jeżeli dotyczy. 8.5. Oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej, zgodnie z zapisami rozdziału XII SWZ - w przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężne. 8.6 Jeżeli dotyczy - przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające zgodność zaoferowanego produktu równoważnego z kryteriami równoważności opisanymi w OPZ. 9. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale X SWZ. 10. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji.