493309-2026 - Ergebnis
Polen – Architekturentwurf – Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków będących w zasobach GIORiN oraz WIORiN
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków będących w zasobach GIORiN oraz WIORiN
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem w ramach zadania Zamawiającego określonego Umową o dofinansowanie nr FENX.01.01-IW.01-0152/24 Projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków będących w zasobach GIORiN oraz WIORiN” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność Energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z FS programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021- 2027. 2. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy (PPU). 3. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji, w szczególności decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia rozpoczęcia innych robót budowlanych - uprawniających do realizacji robót, we właściwym organie administracji architektoniczno-budowlanej (o ile ich uzyskanie jest prawem wymagane), a także zapewnienie nadzoru autorskiego w trakcie planowanych do realizacji robót budowlanych w oparciu o powyższą dokumentację projektową. 4. Zamawiającym jest Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Al. Jana Pawła II 11, 00-828 Warszawa w imieniu i na rzecz którego działa Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa. 5. Postanowienia dotyczące wizji lokalnej: Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie wizji lokalnej, na wniosek Wykonawcy. Osobą do kontaktu w sprawie uzgodnienia terminu wizji lokalnej jest Pani Monika Górniak, tel. 509 394 744 e-mail: m. Zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest przesłać za gorniak@piorin.gov.pl.pośrednictwem Platformy w zakładce „Pytania/Informacje” wykaz osób (imię i nazwisko oraz dane firmy w tym telefon kontaktowy), które wezmą udział w wizji, zgodnie z formularzem pn.: Lista osób uczestniczących w wizji lokalnej, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ lub na adres e-mail wskazany powyżej. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt. 1 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ w opinii Zamawiającego taki podział rodziłby nadmierne koszty wykonania zamówienia oraz nadmierne trudności techniczne, co mogłoby zagrozić właściwej realizacji zamówienia. Generowałoby to również znaczne wydłużenie procesu budowlanego. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 – 315 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 13. Zamawiający nie wymaga, aby w trakcie obowiązywania umowy osoby były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy. 14. Ilekroć w treści SWZ lub jej integralnych częściach, przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie nazw, norm, znaków towarowych lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego. 15. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Vorherige Bekanntmachung: 116524-2026
Interne Kennung: WIP.261.14.2026.KA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0031