493459-2025 - Wettbewerb
Polen – Zentralrechner – zakup infrastruktury HSM do ochrony kluczy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titelzakup infrastruktury HSM do ochrony kluczy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup infrastruktury HSM do ochrony kluczy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungDZ.250.304.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający określił termin realizacji zamówienia, biorąc pod uwagę potrzeby Zamawiającego określone w dokumentacji przedmiotowego postępowania i możliwość ich realizacji w stosunku do realiów i uwarunkowań rynkowych. Tym samym zastosowanie ustawowego terminu składania ofert zagraża realizacji zamówienia w terminie koniecznym do rozliczenia przyznanych środków finansowych przez Zamawiającego. Realizacja przedmiotu zamówienia jest konieczna do realizacji przedsięwzięcia pn. “e-Dyplomy - Repozytorium dyplomów elektronicznych”. Ponadto, zakup sprzętu jest niezbędny do uruchomienia projektu e-Dyplomy. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym będzie w stanie zapoznać się z dokumentacją postępowania, wyjaśnić wątpliwości w drodze procedury zadawania pytań, przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia, a także czas przyznania i rozliczenia środków finansowych na realizację inwestycji, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30211000 Zentralrechner
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 30233100 Computerspeichereinheiten, 48800000 Informationssysteme und Server, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72253200 Systemunterstützung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup infrastruktury HSM do ochrony kluczy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.