2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, alejek i schodów oraz przystanków komunikacyjnych na terenie miasta Świdnica w sezonach 2026/2027, 2027/2028.”
Beschreibung: 1. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, alejek i schodów oraz przystanków komunikacyjnych na terenie miasta Świdnica w sezonach 2026/2027, 2027/2028. Działania takie nazywane będą w dalszej części niniejszej SWZ jako ZUD. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje: Organizację i prowadzenie ZUD w dwóch zasadniczych formach tj.: 1) biernej akcji ZUD, która obejmuje: bieżącą obserwację warunków pogodowych, pełnienie dyżuru dyspozycyjnego przez pracowników, utrzymanie sprzętu i materiałów niezbędnych do ZUD w stanie gotowości, montaż i demontaż oraz przechowywanie w kolejnych sezonach osłon przeciwśnieżnych stanowiących własność Zamawiającego. 2) czynnej akcji ZUD prowadzonej na: a) jezdniach dróg gminnych, która obejmuje: zwalczanie i likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez posypywanie wyznaczonych nawierzchni jezdni, placów i parkingów materiałami zwalczającymi śliskość, odśnieżanie nawierzchni jezdni, placów i parkingów, zapobieganie powstawaniu śliskości jezdni, placów i parkingów; b) ciągach pieszych, która obejmuje: zwalczanie i likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez posypywanie wyznaczonych nawierzchni ciągów pieszych, placów i parkingów materiałami zwalczającymi śliskość, odśnieżanie nawierzchni ciągów pieszych, placów i parkingów, zapobieganie powstawaniu śliskości ciągów pieszych, utrzymywanie czystości na ciągach pieszych w okresie zimowym przy sprzyjających warunkach atmosferycznych; c) przystankach komunikacyjnych (z wiatą lub bez wiaty oraz w obrębie Centrum Przesiadkowego), która obejmuje: usuwanie z nawierzchni peronów przystankowych i ławek śniegu, lodu oraz błota pośniegowego, zwalczanie i likwidację śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni peronów przystankowych, usuwanie z dachów wiat przystankowych nawisów śnieżnych i sopli lodowych, pryzmowanie poza obrębem peronu nadmiaru śniegu lub wywóz nadmiaru śniegu w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 5 km, d) alejkach o nawierzchni naturalnej w parkach, na zieleńcach i skwerach, która obejmuje posypywanie nawierzchni alejek materiałem uszorstniającym, e) schodach poprzez odśnieżanie i posypywanie nawierzchni schodów materiałami zwalczającymi śliskość. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – planowany zakres i warunki wykonania 4. Lokalizacja: wybrane jezdnie dróg gminnych, ciągi piesze, których utrzymanie leży po stronie miasta, alejki na skwerach i w parkach – nieutwardzone, schody na terenach miejskich, przystanki komunikacyjne – Załącznik nr 12 do SWZ. 5. Wykonawca będzie świadczyć usługi z najwyższą dbałością, efektywnością oraz starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami zawodowymi i doświadczeniem, a także zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Będzie ponosił całkowitą odpowiedzialność wobec zamawiającego i osób trzecich z tytułu roszczeń wynikających z jakiegokolwiek naruszenia przez wykonawcę lub podwykonawców przepisów prawa i postanowień Umowy. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ. VI. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028. Termin obowiązywania umowy: od dnia podpisania do 15 kwietnia 2028 r. Warunkiem rozpoczęcia realizacji zadania w każdym z sezonów jest powołanie przez zamawiającego akcji biernej ZUD.
Interne Kennung: P-69/VIII/26 (WPI.271.23.2026)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu jezdni dróg gminnych, ciągów pieszych, alejek i schodów oraz przystanków komunikacyjnych na terenie miasta Świdnica w sezonach 2026/2027, 2027/2028. Działania takie nazywane będą w dalszej części niniejszej SWZ jako ZUD. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje: Organizację i prowadzenie ZUD w dwóch zasadniczych formach tj.: 1) biernej akcji ZUD, która obejmuje: bieżącą obserwację warunków pogodowych, pełnienie dyżuru dyspozycyjnego przez pracowników, utrzymanie sprzętu i materiałów niezbędnych do ZUD w stanie gotowości, montaż i demontaż oraz przechowywanie w kolejnych sezonach osłon przeciwśnieżnych stanowiących własność Zamawiającego. 2) czynnej akcji ZUD prowadzonej na: a) jezdniach dróg gminnych, która obejmuje: zwalczanie i likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez posypywanie wyznaczonych nawierzchni jezdni, placów i parkingów materiałami zwalczającymi śliskość, odśnieżanie nawierzchni jezdni, placów i parkingów, zapobieganie powstawaniu śliskości jezdni, placów i parkingów; b) ciągach pieszych, która obejmuje: zwalczanie i likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez posypywanie wyznaczonych nawierzchni ciągów pieszych, placów i parkingów materiałami zwalczającymi śliskość, odśnieżanie nawierzchni ciągów pieszych, placów i parkingów, zapobieganie powstawaniu śliskości ciągów pieszych, utrzymywanie czystości na ciągach pieszych w okresie zimowym przy sprzyjających warunkach atmosferycznych; c) przystankach komunikacyjnych (z wiatą lub bez wiaty oraz w obrębie Centrum Przesiadkowego), która obejmuje: usuwanie z nawierzchni peronów przystankowych i ławek śniegu, lodu oraz błota pośniegowego, zwalczanie i likwidację śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni peronów przystankowych, usuwanie z dachów wiat przystankowych nawisów śnieżnych i sopli lodowych, pryzmowanie poza obrębem peronu nadmiaru śniegu lub wywóz nadmiaru śniegu w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 5 km, d) alejkach o nawierzchni naturalnej w parkach, na zieleńcach i skwerach, która obejmuje posypywanie nawierzchni alejek materiałem uszorstniającym, e) schodach poprzez odśnieżanie i posypywanie nawierzchni schodów materiałami zwalczającymi śliskość. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – planowany zakres i warunki wykonania 4. Lokalizacja: wybrane jezdnie dróg gminnych, ciągi piesze, których utrzymanie leży po stronie miasta, alejki na skwerach i w parkach – nieutwardzone, schody na terenach miejskich, przystanki komunikacyjne – Załącznik nr 12 do SWZ. 5. Wykonawca będzie świadczyć usługi z najwyższą dbałością, efektywnością oraz starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami zawodowymi i doświadczeniem, a także zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Będzie ponosił całkowitą odpowiedzialność wobec zamawiającego i osób trzecich z tytułu roszczeń wynikających z jakiegokolwiek naruszenia przez wykonawcę lub podwykonawców przepisów prawa i postanowień Umowy. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ. Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028. Termin obowiązywania umowy: od dnia podpisania do 15 kwietnia 2028 r. Warunkiem rozpoczęcia realizacji zadania w każdym z sezonów jest powołanie przez zamawiającego akcji biernej ZUD.