See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt
Beschreibung: Aftalen omfatter levering af skadedyrsbekæmpelse, herunder bekæmpelse af myrer og andre kravlende insekter, edderkopper, kakkerlakker, sølvfisk, væggelus, skægkræ, borebiller, muldvarper, mosegrise, husmår, ræve, hvepse, murbier, møl, fluer, bananfluer, duer, måger og flagermus. Herudover omfatter Aftalen detektering, forebyggelse og bekæmpelse af mus samt videreformidling af kontakt til specialist i forbindelse med bekæmpelse af ræve.Aftalen omfatter ikke bekæmpelse af rotter, idet Københavns Kommune har en intern skadedyrsenhed, der står for bekæmpelsen heraf.Rammeaftalens løber over 4 år, har en anslået værdi på 6.700.928DKK, og en maksimal værdi er 8.711.206 DKK.
Interne Kennung: 2025-0286315
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud over tærskelværdien efter udbudslovens afsnit II
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90922000 Schädlingsbekämpfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90921000 Desinfektion und Schädlingsbekämpfung, 90924000 Ausräucherung
5. Los
Los: LOT-0000