See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kalundborg Forsyning A/S - Forsikringsudbud
Beschreibung: Kalundborg Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor: Delaftale 1: Erhverv All risk bygning, løsøre og meromkostninger og Maskinkasko, Delaftale 2: Entreprise, Delaftale 3: Erhvervs- og produktansvar, Delaftale 4: Arbejdsskade, Delaftale 5: Motorkøretøj og Delaftale 6: Ulykke. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft 1. juli 2025.
Interne Kennung: 392381
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Erhverv all risk bygning, løsøre og meromkostninger og Maskinkasko
Beschreibung: Kalundborg Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhverv all risk bygning, løsøre og meromkostninger og Maskinkasko. Der skal fremsendes tilbud på alle forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Entreprise
Beschreibung: Kalundborg Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Entreprise.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Kalundborg Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvar.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Arbejdsskade
Beschreibung: Kalundborg Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskade.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale: 5 Motor
Beschreibung: Kalundborg Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motor.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Kollektiv ulykke
Beschreibung: Kalundborg Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykke.
Interne Kennung: 6