493646-2026 - Ergebnis
Polen – Heizöl – DOSTAWA OLEJU OPAŁOWEGO LEKKIEGO L-1
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA OLEJU OPAŁOWEGO LEKKIEGO L-1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 350 m³ oleju opałowego wg PN - C - 96024:2020-12 do celów energetycznych dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań. Olej opałowy musi spełniać następujące parametry: - wartość opałowa MJ/kg – min 42,00 - temperatura zapłonu – min 56ºC max. 61oC - zawartość siarki % (m/m) – max 0,1 - temperatura krzepnięcia ºC – nie wyższa niż -20ºC - gęstość w temp. 15º C kg/m³ – max 860 Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1.nie podlegają wykluczeniu; 2.spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone przez zamawiającego: a)Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku udziału w tym zakresie. b) Warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli: posiada aktualną koncesją na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami ciekłymi udzieloną na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia1997r - Prawo energetyczne (Dz.U. 2026 poz. 43 z późn. zm.) W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wykaże spełnienie warunku. c) Warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa warunku udziału w tym zakresie. d) Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca spełni warunek jeżeli: dysponuje min. 1 cysterną samochodową zgodną z wymaganiami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. 2025 poz. 1490) i ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz.U. 2024 poz. 643) wyposażoną w końcówkę wlewową z zalegalizowanym odmierzaczem w jednostkach miary „litr”. Dostawy realizowane muszą być specjalistycznymi autocysternami zaopatrzonymi w posiadające ważne cechy legalizacyjne urządzenia wydawcze – pompy oraz drukarki – wskazujące dokładną ilość wydanego oleju opałowego w temperaturze referencyjnej *15st.C (powinny także posiadać świadectwa legalizacyjne wydane przez Urząd Miar). W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wykaże spełnienie warunku, tj. ten który będzie realizował dostawy. Ofertę należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Oferta pod rygorem nieważności winna być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym (w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014r., w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE) przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym oraz wymogami ustawowymi lub przez ustawowego pełnomocnika. Zamawiający nie wymaga wadium.
Vorherige Bekanntmachung339905-2026
Interne KennungZP 23/III/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
TitelDOSTAWA OLEJU
BeschreibungWykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym zał. nr 4 do SWZ. Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawcę do każdej dostawy certyfikatu jakości partii dostawy. Certyfikat powinien być wystawiony przez producenta lub laboratorium posiadające akceptację PCA. Najpóźniej w dniu pierwszej dostawy, Wykonawca przekaże Zamawiającemu kartę charakterystyki produktu, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 25 lutego 2011r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U.2022 poz. 1816 z późn. zm.) oraz aktualną kserokopię legalizacji „odmierzacza” dla każdej cysterny, którą będzie dostarczane paliwo potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną. Wykonawca zobowiązuje się wykonać dostawę awaryjnego zamówienia od poniedziałku do czwartku w czasie do 6 godzin w godz. od 08:00 do 14:00 oraz w piątek w czasie do 4 godzin w godz. od 08:00 do 12:00 od otrzymania wiadomości od Zamawiającego.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp do 100% ilości zamówienia podstawowego. Warunki zastosowania opcji zawiera Projekt Umowy – załącznik 4 do SWZ.