See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy dwóch obiektów mostowych oraz aktualizacja dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania polegającego na budowie zbiornika retencyjnego realizowanych w ramach projektu: "Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja (MRN3)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy dwóch obiektów mostowych wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń oraz aktualizacja dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania polegającego na budowie zbiornika retencyjnego wraz z ponownym uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń. Zamówienie jest współfinansowane w ramach projektu: "Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja (MRN3)
Interne Kennung: SAIiR.270.1.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322300 Planungsleistungen für Brücken, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu mostowego w ciągu rzeki „Smarkata” wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części nr I jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu mostowego w ciągu rzeki "Smarkata" wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń. Wykonawca w ramach umowy zobligowany będzie do uzyskania wszystkich decyzji administracyjnych i innych dokumentów, działając w imieniu Inwestora na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. W skład dokumentacji projektowo-kosztorysowej wchodzić będą: a) Dokumentacja projektowa zawierająca: - projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, - projekt techniczny, b) Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: - kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458), - przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej, d) opracowanie formularza ofertowego na bazie przedmiaru robót, e) Opinia geotechniczna / dokumentacja geologiczno-inżynierska – jeżeli wymagane, f) opracowanie mapy do celów projektowych, g) inne wchodzące w skład dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: a) Dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane - jeżeli wymagane, b) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu oddziaływania na środowisko, c) Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu / Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - jeżeli wymagane, d) Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu OOŚ), e) Decyzja wodnoprawna, f) Operat wodno-prawny, g) Instrukcja gospodarowania wodą – jeżeli wymagane, h) Karta informacyjna przedsięwzięcia – jeżeli wymagane, i) Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1) – jeżeli wymagane, j) Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2) – jeżeli wymagane, k) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót, l) Opinia biegłego z zakresu pożarnictwa – jeżeli wymagane, m) Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów – niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia.
Interne Kennung: SAIiR.270.1.4.2025.1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322300 Planungsleistungen für Brücken, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu mostowego w ciągu rzeki „Trześniówka” wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części nr II jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu mostowego w ciągu rzeki "Trześniówka" wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń. Wykonawca w ramach umowy zobligowany będzie do uzyskania wszystkich decyzji administracyjnych i innych dokumentów, działając w imieniu Inwestora na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. W skład dokumentacji projektowo-kosztorysowej wchodzić będą: a) Dokumentacja projektowa zawierająca: - projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, - projekt techniczny, b) Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: - kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458), - przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej, d) opracowanie formularza ofertowego na bazie przedmiaru robót, e) Opinia geotechniczna / dokumentacja geologiczno-inżynierska – jeżeli wymagane, f) opracowanie mapy do celów projektowych, g) inne wchodzące w skład dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: a) Dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane - jeżeli wymagane, b) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu oddziaływania na środowisko, c) Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu / Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - jeżeli wymagane, d) Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu OOŚ), e) Decyzja wodnoprawna, f) Operat wodno-prawny, g) Instrukcja gospodarowania wodą – jeżeli wymagane, h) Karta informacyjna przedsięwzięcia – jeżeli wymagane, i) Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1) – jeżeli wymagane, j) Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2) – jeżeli wymagane, k) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót, l) Opinia biegłego z zakresu pożarnictwa – jeżeli wymagane, m) Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów – niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia.
Interne Kennung: SAIiR.270.1.4.2025.2
Los: LOT-0003
Titel: Aktualizacja dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania polegającego na budowie zbiornika retencyjnego „Przy Gołym Borze” wraz z ponownym uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części nr III jest aktualizacja dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zbiornika retencyjnego "Przy Gołym Borze" wraz z ponownym uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń. Wykonawca w ramach umowy zobligowany będzie do uzyskania wszystkich decyzji administracyjnych i innych dokumentów, działając w imieniu Inwestora na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. W skład zaktualizowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wchodzić będą: a) Dokumentacja projektowa zawierająca: - projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, - projekt techniczny, b) Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: - kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458), - przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej, d) opracowanie formularza ofertowego na bazie przedmiaru robót, e) Opinia geotechniczna / dokumentacja geologiczno-inżynierska – jeżeli wymagane, f) opracowanie mapy do celów projektowych, g) inne wchodzące w skład dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: a) Dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane - jeżeli wymagane, b) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu oddziaływania na środowisko, c) Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu / Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - jeżeli wymagane, d) Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu OOŚ), e) Decyzja wodnoprawna, f) Operat wodno-prawny, g) Instrukcja gospodarowania wodą – jeżeli wymagane, h) Karta informacyjna przedsięwzięcia – jeżeli wymagane, i) Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1) – jeżeli wymagane, j) Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2) – jeżeli wymagane, k) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót, l) Opinia biegłego z zakresu pożarnictwa – jeżeli wymagane, m) Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów – niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia.
Interne Kennung: SAIiR.270.1.4.2025.3