493712-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Lärmbelästigungen – Sporządzenie strategicznych map hałasu dla wojewódzkich dróg województwa mazowieckiego zarządzanych przez MZDW w Warszawie - V runda mapowania akustycznego - nr postępowania 090/26.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSporządzenie strategicznych map hałasu dla wojewódzkich dróg województwa mazowieckiego zarządzanych przez MZDW w Warszawie - V runda mapowania akustycznego - nr postępowania 090/26.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest: Sporządzenie strategicznych map hałasu dla wojewódzkich dróg województwa mazowieckiego zarządzanych przez MZDW w Warszawie–V runda mapowania akustycznego - nr postępowania 090/26. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie strategicznych map hałasu (SMH) dla dróg wojewódzkich zarządzanych przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (MZDW), po których rocznie przejeżdża ponad 3 000 000 pojazdów, wraz z przygotowaniem kompletu danych identyfikujących, przestrzennych i sprawozdawczych zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi na dzień 13 marca 2026 r. oraz wymaganiami Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (GIOŚ) i systemu EHAŁAS-M. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części IV SWZ– Opis Przedmiotu Zamówienia. 3.W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważnie opisywane. 4. Przedmiot zamówienia nie może zostać podzielony na części z następujących przyczyn: a) Niepodzielność modelu obliczeniowego. Zamówienie obejmuje jeden spójny model obliczeniowy dla wszystkich 136 odcinków dróg na terenie całego województwa mazowieckiego, zachowujący relację 1:1 pomiędzy arkuszami kalkulacyjnymi, warstwami GIS i modelem akustycznym. Podział na części prowadziłby do powstania kilku odrębnych modeli o różnych założeniach i parametrach, co uniemożliwiałoby agregację wyników na poziomie województwa i czyniło opracowanie niezdatnym do użycia dla celów sprawozdawczych i planistycznych. b) Jednolita kalibracja i walidacja modelu. Kalibracja i walidacja wymagają jednolitej metodyki i porównywalnych warunków pomiaru dla wszystkich odcinków. Powierzenie tych czynności różnym wykonawcom prowadziłoby do nieporównywalności wyników między częściami i uniemożliwiało sporządzenie spójnego opracowania zbiorczego. c) Jednolita sprawozdawczość do GIOŚ i EHAŁAS-M. Wyniki są przekazywane do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i Marszałka Województwa jako jedno opracowanie dla całej sieci dróg zarządzanych przez MZDW. System EHAŁAS-M wymaga wprowadzenia danych przez jednego sprawozdawcę dla całego zakresu opracowania. Podział zamówienia groziłby niespójnością danych w systemie i niemożnością terminowego złożenia wymaganej sprawozdawczości, co narażałoby MZDW na naruszenie obowiązków ustawowych. d) Dostępność rynku. Rynek usług w zakresie sporządzania strategicznych map hałasu jest rynkiem wyspecjalizowanym. Wykonanie nawet jednej części wymaga tych samych zasobów co wykonanie całości (oprogramowanie, kadra, metodyka). 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o całkowitej wartości netto 91 500,00 zł. W zakresie usług podobnych Zamawiający przewiduje następujące usługi: - Zebranie, weryfikacja i analiza danych techniczno-eksploatacyjnych dróg, danych terenowych i danych ruchowych; wyznaczenie punktów pomiarowych; 24-godzinne pomiary hałasu "in situ"; 24-godzinne pomiary ruchu metodą wideorejestracji; pomiary prędkości; dokumentacja lokalizacji i materiału pomiarowego; - Opracowanie modelu obliczeniowego w relacji 1:1 (XLS ↔ GIS ↔ model); przygotowanie i aktualizacja danych identyfikujących; wprowadzenie danych do modelu; symulacja akustyczna; kalibracja i walidacja modelu wraz z ewentualnymi korektami do uzyskania wymaganej zgodności; - Wykonanie obliczeń końcowych; sporządzenie strategicznych map hałasu, zestawień tabelarycznych i analiz; opracowanie części opisowej i graficznej; przygotowanie katalogu działań naprawczych i ograniczających hałas; - Przygotowanie kompletnej dokumentacji źródłowej i wynikowej, plików modelu, warstw GIS, raportów i załączników; przygotowanie materiałów do EHAŁAS-M i ich wprowadzenie albo przygotowanie do niezwłocznego wprowadzenia; przekazanie dokumentacji Zamawiającemu. Miejsce wykonywania usług: województwo mazowieckie. 6. Wykonawca powinien posiadać ubezpieczenia (OC) za szkody wyrządzone podczas realizacji umowy w przedmiocie umowy oraz osobom trzecim na cały okres obowiązywania umowy i na sumę gwarancyjną nie niższą niż kwota 300 000,00 zł brutto. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania zamawiającemu kopii aktualnej i opłaconej polisy w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy. Pod warunkiem zachowania ciągłości ubezpieczenia Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawiania w toku trwania umowy kilku polis potwierdzających posiadanie ubezpieczenia (OC) obejmujący łącznie cały okres realizacji umowy. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kopii kolejnej aktualnej i opłaconej polisy w terminie 7 dni od upływu terminu ważności poprzedniej polisy. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z powyższego obowiązku, Zamawiający naliczy Wykonawcy kary umowne za zwłokę w wysokości określonej w umowie. 7. Termin realizacji zamówienia: 7 miesięcy od daty podpisania umowy. 8. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy opisane są w Rozdziale XX części I SWZ. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczy
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90742000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Lärmbelästigungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelSporządzenie strategicznych map hałasu dla wojewódzkich dróg województwa mazowieckiego zarządzanych przez MZDW w Warszawie–V runda mapowania akustycznego - nr postępowania 090/26.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Sporządzenie strategicznych map hałasu dla wojewódzkich dróg województwa mazowieckiego zarządzanych przez MZDW w Warszawie–V runda mapowania akustycznego - nr postępowania 090/26. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie strategicznych map hałasu (SMH) dla dróg wojewódzkich zarządzanych przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (MZDW), po których rocznie przejeżdża ponad 3 000 000 pojazdów, wraz z przygotowaniem kompletu danych identyfikujących, przestrzennych i sprawozdawczych zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi na dzień 13 marca 2026 r. oraz wymaganiami Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (GIOŚ) i systemu EHAŁAS-M.
Interne Kennung090/26