493739-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauverwaltungsleistungen – Zarządzanie Projektem pt.: Budowa obejścia m. Gryfice – połączenie dróg wojewódzkich Nr 110 i 105 z 109 – etap II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZarządzanie Projektem pt.: Budowa obejścia m. Gryfice – połączenie dróg wojewódzkich Nr 110 i 105 z 109 – etap II
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi Zarządzania Projektem pt.: Budowa obejścia m. Gryfice – połączenie dróg wojewódzkich Nr 110 i 105 z 109 – etap II. 2. Usługa obejmuje: 1) zarządzanie i koordynację wszystkich czynności związanych z realizacją Projektu; 2) pełnienie nadzoru inwestorskiego i kontrolę nad realizacją robót budowlanych zgodnie z Prawem budowlanym i zawartą umową na roboty budowlane; 3) działania mające na celu terminowe wykonanie robót budowlanych; 4) dokumentowanie postępu robót; 5) wypełnianie obowiązków sprawozdawczych uzgodnionych z Kierownikiem Projektu; 6) sprawowanie nadzoru autorskiego zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. w formie przyjazdów na miejsce prowadzenia robót, a także prac wykonywanych w siedzibie Wykonawcy. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Rozdziale C „Opis przedmiotu zamówienia” i D „Projekt umowy”. 3. Zakres robót budowlanych obejmuje budowę obejścia m. Gryfice – połączenie dróg woj. 110 i 105 z drogą woj. 109 o długości ok 5,385 km. Początek obwodnicy w km 0+000,00 stanowi skrzyżowanie z drogą woj. 110 - powiązanie z istniejącym rondem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koniec obwodnicy w km 5+385 zostanie powiązany z drogą woj. 109 za pomocą skrzyżowania typu rondo. Trasa drogi będzie przebiegała po południowo-zachodniej stronie Gryfic, po terenach leśnych, nieużytkach oraz polach uprawnych. Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.: 1) roboty przygotowawcze, 2) usunięcie kolidujących drzew i krzewów, 3) roboty ziemne, 4) wzmocnienie podłoża, 5) budowę obwodnicy dla ruchu kołowego, 6) budowę rond, 7) posadowienie ekranów akustycznych, 8) budowę ciągu pieszo-rowerowego (w zakresie projektowanych skrzyżowań), 9) przebudowę zjazdów, 10) budowę wiaduktu nad koleją wąskotorową w km 1+910,23, 11) budowę wiaduktu nad linią kolejową PKP w km 4+003,37, 12) przebudowę kolidującego uzbrojenia, 13) budowę zbiorników retencyjnych i retencyjno-infiltracyjnych, 14) przebudowę urządzeń wodnych, 15) budowę oświetlenia, 16) budowę kanału technologicznego, 17) budowę przepustów, 18) humusowanie wraz z obsianiem trawą, 19) nasadzenia kompensacyjne, 20) wykonanie oznakowania poziomego i oznakowania pionowego. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, tj. z wolnej ręki, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych. 1) Wartość usług ustala się w wysokości do kwoty 400 000,00 złotych netto, o zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług. 2) Do wyliczenia wynagrodzenia netto zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, (za zarządzanie projektem i nadzór inwestorski) Zamawiający pomocniczo może zastosować poniższy wzór: Wynagrodzenie netto Wykonawcy = R x Wu : W k; R – wynagrodzenie netto, o którym mowa w § 3 ust. 2 umowy; Wu – wartość wynagrodzenia netto zamówienia udzielonego Wykonawcy Robót na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy , których nadzór dotyczy; Wk – wartość wynagrodzenia netto Wykonawcy Robót wynikająca z umowy podstawowej; 3) W zakresie sprawowania nadzoru autorskiego do wyliczenia wynagrodzenia netto zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, Zamawiający zastosuje ceny jednostkowe z umowy podstawowej. 4) Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje. 5. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę(ów) na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności będących w zakresie realizacji zamówienia. 6. Przedmiotowe zadanie przewidziane jest do współfinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: PROGRAM OBWODNICOWY.
Interne KennungZZDW-6.3712.127.2026.8.2
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim na elektronicznej Platformie znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1341821 II. Zamawiający w postępowaniu zastosuje procedurę określoną w art.139 ustawy Pzp. III.Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest załączyć na Platformie dokumenty: 1) formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; 2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca podał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 3) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 2); 4) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ). Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby może być zastąpione innym podmiotowym środkiem dowodowym potwierdzającym, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby. 5) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazujące, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia. VI. Oświadczenie oraz podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć na wezwanie, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy wskazane są w pkt 6 dział VIII SWZ. V. Sposób złożenia podmiotowych środków dowodowych przez Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wskazany jest w Dziale IX SWZ. VI. Warunki zmian umowy zawarto w § 15 Projektu umowy. VII. Warunki waloryzacji wynagrodzenia zawarto w § 16 Projektu umowy.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71540000 Bauverwaltungsleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Usługa obejmuje: 1) zarządzanie i koordynację wszystkich czynności związanych z realizacją Projektu; 2) pełnienie nadzoru inwestorskiego i kontrolę nad realizacją robót budowlanych zgodnie z Prawem budowlanym i zawartą umową na roboty budowlane; 3) działania mające na celu terminowe wykonanie robót budowlanych; 4) dokumentowanie postępu robót; 5) wypełnianie obowiązków sprawozdawczych uzgodnionych z Kierownikiem Projektu; 6) sprawowanie nadzoru autorskiego zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. w formie przyjazdów na miejsce prowadzenia robót, a także prac wykonywanych w siedzibie Wykonawcy. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Rozdziale C „Opis przedmiotu zamówienia” i D „Projekt umowy”. 2. Zakres robót budowlanych obejmuje budowę obejścia m. Gryfice – połączenie dróg woj. 110 i 105 z drogą woj. 109 o długości ok 5,385 km. Początek obwodnicy w km 0+000,00 stanowi skrzyżowanie z drogą woj. 110 - powiązanie z istniejącym rondem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koniec obwodnicy w km 5+385 zostanie powiązany z drogą woj. 109 za pomocą skrzyżowania typu rondo. Trasa drogi będzie przebiegała po południowo-zachodniej stronie Gryfic, po terenach leśnych, nieużytkach oraz polach uprawnych. Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.: 1) roboty przygotowawcze, 2) usunięcie kolidujących drzew i krzewów, 3) roboty ziemne, 4) wzmocnienie podłoża, 5) budowę obwodnicy dla ruchu kołowego, 6) budowę rond, 7) posadowienie ekranów akustycznych, 8) budowę ciągu pieszo-rowerowego (w zakresie projektowanych skrzyżowań), 9) przebudowę zjazdów, 10) budowę wiaduktu nad koleją wąskotorową w km 1+910,23, 11) budowę wiaduktu nad linią kolejową PKP w km 4+003,37, 12) przebudowę kolidującego uzbrojenia, 13) budowę zbiorników retencyjnych i retencyjno-infiltracyjnych, 14) przebudowę urządzeń wodnych, 15) budowę oświetlenia, 16) budowę kanału technologicznego, 17) budowę przepustów, 18) humusowanie wraz z obsianiem trawą, 19) nasadzenia kompensacyjne, 20) wykonanie oznakowania poziomego i oznakowania pionowego.
Interne KennungZZDW – 6.3712.127.2026.8.2