2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu medycznego na potrzeby 5 WSZK w Krakowie nowoczesna cyfrowa gammakamera kardiologiczna z wyposażeniem i wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych – 1 kpl. (pakiet nr 1), Gammakamera tarczycowa o małym polu widzenia– 1 kpl. (pakiet nr 2)
Beschreibung: Dostawa sprzętu medycznego na potrzeby 5 WSZK w Krakowie nowoczesna cyfrowa gammakamera kardiologiczna z wyposażeniem i wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych – 1 kpl. (pakiet nr 1), Gammakamera tarczycowa o małym polu widzenia– 1 kpl. (pakiet nr 2)
Interne Kennung: 41/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający uzasadnia konieczność skrócenia procedury przetargowej oraz przeprowadzenia postępowania w trybie przyspieszonym pilną potrzebą niezwłocznej modernizacji sprzętu wykorzystywanego do udzielania świadczeń zdrowotnych. Obecnie eksploatowana aparatura (gamma kamery) jest w znacznym stopniu wyeksploatowana, co wpływa na ograniczenie dostępności oraz jakości realizowanych badań diagnostycznych. Dalsze opóźnienie w zakupie nowoczesnego sprzętu może skutkować przerwami w udzielaniu świadczeń lub znacznym ich ograniczeniem, co bezpośrednio wpłynie na bezpieczeństwo pacjentów oraz ciągłość funkcjonowania jednostki. Jednocześnie brak terminowego zakontraktowania świadczeń medycznych z wykorzystaniem nowej aparatury może doprowadzić do zakłócenia realizacji umów z płatnikiem publicznym oraz wiąże się z realnym ryzykiem utraty środków finansowych przewidzianych na finansowanie tych świadczeń. W związku z powyższym zachodzi uzasadniona potrzeba zastosowania trybu przyspieszonego, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w celu zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych, utrzymania kontraktów oraz zabezpieczenia interesu finansowego Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe okoliczności, skrócenie terminów w postępowaniu jest w pełni zasadne i konieczne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111600 Radiografiegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33121200 Szintigrafie-Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: nowoczesna cyfrowa gammakamera kardiologiczna z wyposażeniem i wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ
Beschreibung: nowoczesna cyfrowa gammakamera kardiologiczna z wyposażeniem i wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Gammakamera tarczycowa o małym polu widzenia– 1 kpl. (pakiet nr 2)
Beschreibung: Gammakamera tarczycowa o małym polu widzenia– 1 kpl. (pakiet nr 2)
Interne Kennung: Pakiet nr 2