493897-2026 - Wettbewerb
Polen – Forschung und Entwicklung für Sicherheits- und Verteidigungsgüter – Zawarcie na lata 2026-2030 umowy ramowej na usługę - badania diagnostyczne morskich środków bojowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZawarcie na lata 2026-2030 umowy ramowej na usługę - badania diagnostyczne morskich środków bojowych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług badań diagnostycznych morskich srodków bojowych, mających na celu ocenę stanu technicznego morskich środków bojowych (mśb) i ich elementów oraz prognoza jego utrzymania na podstawie badań własności i procesów fizyko - chemicznych mających wpływ na bezpieczeństwo i niezawodność działania podczas eksploatacji po upływie gwarantowanego okresu przydatności technicznej producenta (GOPT) lub okresu przydatności technicznej (OPT) określonego po badaniach diagnostycznych. 2. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), która wraz z opisem przedmiotu zamówienia oraz projektowanymi postanowieniami umowy ramowej i realizacyjnej zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennungnr sprawy 64/2026
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW związku z planowanym wszczęciem postepowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa w trybie przetargu ograniczonego, zasadnym jest zastosowanie skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postepowaniu oraz terminów składania ofert, zgodnie z art. 411 ust. 7 oraz art. 411 ust. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Potrzeba skrócenia terminów wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji zadań związanych z zabezpieczeniem gotowości operacyjnej oraz utrzymaniem zdolności eksploatacyjnych sprzętu i środków pozostających na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. Realizacja zadania ma charakter istotny z punktu widzenia zabezpieczenia bieżących potrzeb jednostek wojskowych oraz terminowej realizacji przedsięwzięć wynikających z planów zabezpieczenia logistycznego i technicznego. Pozostawienie terminów ustawowych w pełnym wymiarze może skutkować wydłużeniem procesu udzielania zamówienia co w konsekwencji może doprowadzić do: - ograniczenia zdolności realizacji zadań służbowych; - powstania ryzyka zakłócenia ciągłości zabezpieczenia technicznego; - opóźnienia realizacji przedsięwzięć szkoleniowych i eksploatacyjnych; - negatywnego wpływu na poziom gotowości operacyjnej. Jednocześnie należy wskazać, iż zastosowanie skróconych terminów nie ograniczy uczciwej konkurencji oraz możliwości udziału wykonawców zdolnych do realizacji przedmiotu zamówienia, z uwagi na specyficzny charakter rynku wykonawców funkcjonujących w obszarze obronności i bezpieczeństwa oraz posiadanie przez potencjalnych wykonawców odpowiednich zdolności organizacyjnych i technicznych. Mając powyższe na uwadze, zastosowanie skróconych terminów należy uznać za zasadne i uzasadnione dla potrzeb Zamawiającego. Z tego też względu istnieje pilna potrzeba zawarcia umowy ramowej na badania diagnostyczne morskich środków bojowych z zastosowaniem przez Zamawiającego skróconych terminów realizacji postępowania przetargowego, określonych dla przetargu ograniczonego w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa zgodnie z art. 411 ust. 7 oraz art. 411 ust. 16 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) ze skróceniem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu oraz skróceniem terminu składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73400000 Forschung und Entwicklung für Sicherheits- und Verteidigungsgüter
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73432000 Test und Bewertung von Feuerwaffen und Munition
5. Los
LosLOT-0001