2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne świadczenie usług poligraficznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług poligraficznych wraz z dostawą wykonanych materiałów pod wskazany przez zamawiającego adres i ich rozładunkiem we wskazanym przez zamawiającego miejscu w Polsce. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 225348-2026
Interne Kennung: BDG.wzp.23.1.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 2. Zamawiający zgodnie z art. 257 ustawy Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeśli środki publiczne przeznaczone na sfinansowanie zamówienia w całości lub w części nie zostaną mu przyznane. Podstawa ta nie będzie traktowana jako unieważnienie postępowania z przyczyn leżących po stronie zamawiającego. 3. Nie dokonano podziału zamówienia na części w ramach prowadzonego postępowania. 4. Zamawiający wskazuje powody niedokonania podziału zamówienia na części. Zgodnie z art. 379 § 2 kodeksu cywilnego: „Świadczenie jest podzielne, jeżeli może być spełnione częściowo bez istotnej zmiany przedmiotu lub wartości”. Motyw nr 78 Dyrektywy 2014/24/UE z 26.02.2014 r.: „Zamówienia publiczne powinny być dostosowane do potrzeb MŚP. (…) Przyczynami braku podziału zamówienia na części mogą być: ograniczenie konkurencji lub nadmierne trudności techniczne lub nadmierne koszty wykonania zamówienia, lub też potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, które mogłyby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia”. Art. 25 ust. 2 ustawy Pzp: „Zamówienie jest niepodzielne na części, jeżeli ze względów technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych tworzy nierozerwalną całość”. Zamawiający rozważył celowość podziału zamówienia na części i uznał, że podział zamówienia na części nie byłby właściwy w zakresie przedmiotowego zamówienia. Podział mógłby bowiem prowadzić do nadmiernych trudności technicznych oraz wzrostu kosztów realizacji zamówienia, zwłaszcza w sytuacji, gdy sukcesywne usługi poligraficzne byłyby wykonywane przez kilku wykonawców na podstawie odrębnych umów. Dodatkowo wiązałoby się to z koniecznością podejmowania przez zamawiającego dodatkowych działań koordynacyjnych w celu zapewnienia sprawnej realizacji usług przez różnych wykonawców. Brak kompleksowego wykonania zamówienia przez jednego podmiot mógłby również negatywnie wpłynąć na jego prawidłową realizację. Jednocześnie należy podkreślić, że przedmiotowe postępowanie nie ogranicza możliwości udziału mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia przez wykonawców wizji lokalnej. 10. Rozliczenia pomiędzy zamawiającym a wykonawcą będą prowadzone w PLN. 11. Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 13. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej po dokonaniu oceny ofert w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. 14. Zamawiający nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań, a wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 15. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu znane na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. 16. Zamawiający nie przewiduje wymogu ani możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 17. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy na warunkach określonych w projekcie umowy. 18. Zamawiający nie zastrzega wymogów ani wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa odpowiednio w art. 94 ustawy Pzp. 19. Zamawiający nie zastrzega wymogów ani wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa odpowiednio w art. 95 ustawy Pzp. 20. Zamawiający zastrzega wymagania związane z realizacją zamówienia, o których mowa odpowiednio w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. – zgodnie z §11 projektu umowy, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ . 21. Wykonawcę, którego reprezentuje pełnomocnik lub wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna) muszą ustanowić i wskazać pełnomocnika: 1) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo 2) do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Z dokumentu potwierdzającego uprawnienie do występowania w roli pełnomocnika (np. umowa spółki, pełnomocnictwo) musi wynikać, do której z ww. czynności powołano pełnomocnika. Dokument musi identyfikować wykonawcę, którego reprezentuje pełnomocnik lub wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, jak również wskazywać ustanowionego pełnomocnika. Ww. dokument należy złożyć wraz z ofertą w formie: dokumentu sporządzonego w postaci elektronicznej, który należy przekazać w formie elektronicznego oryginału opatrzonego kwalifikowanym podpisem, odwzorowania cyfrowego dokumentu wystawionego w postaci papierowej, którego oryginał został opatrzony własnoręcznym podpisem mocodawców. Cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu powinno zostać opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, odwzorowania cyfrowego dokumentu wystawionego w postaci papierowej, którego oryginał został opatrzony własnoręcznym podpisem mocodawców, potwierdzonego przez notariusza. Elektroniczne poświadczenie zgodności odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem, które notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym – zgodnie z art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywne świadczenie usług poligraficznych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług poligraficznych wraz z dostawą wykonanych materiałów pod wskazany przez zamawiającego adres i ich rozładunkiem we wskazanym przez zamawiającego miejscu w Polsce.